Lakovaná kůže – jak o ni pečovat?

2 min.

Kabelky a boty z lakované kůže vyžadují pro zachování jejich bezchybného vzhledu speciální péči. Jak správně pečovat o lakovanou kůži? Nezapomínejte na to, že klíčem k úspěchu je především její pravidelné čištění a leštění. Díky tomu lakovaná vrstva nebude náchylná na praskání a poškození a doplňky vyrobené z tohoto typu kůže budou vypadat elegantně i několik sezón.

Péče o lakovanou kůži není tak náročná, jak si mnozí myslí. Důležitá je pouze pravidelnost a dodržování několika základních pravidel.

Jak pečovat o lakovanou obuv?

Pokud chcete, aby vaše lakovky – bez ohledu na to, zda jsou to lodičky, oxfordky, mokasíny nebo polokozačky – nepraskaly, snažte se při jejich používání dodržet tato základní pravidla:

Upozornění!

K ošetření lakované kůže nikdy nepoužívejte přípravky s voskem – může způsobit popraskání tohoto materiálu a jeho zničení, které nebude možné odstranit.

Doplňky z lakované kůže – jak o ně pečovat?

Kabelky, peněženky či dokonce opasky z lakované kůže vypadají neobyčejně elegantně a efektně jen tehdy, když jsou v dobrém stavu. Podobně jako v případě bot, pokud chceme, abychom lesk takových doplňků udrželi co nejdéle, je třeba se o ně pravidelně starat.

Můžete využít stejné triky, které se osvědčí i při ošetřování lakované obuvi nebo použít několik dalších způsobů:

Lakovanou obuv, doplňky, jakož i produkty určené k jejich čištění a leštění najdete v bohatém sortimentu internetového obchodu eobuv.cz. Nezapomínejte věnovat svým lakovaným botám a doplňkům dostatek péče, abyste se z nich mohli těšit po mnoho let.

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Kabelky Michael Kors, Dámské černé tenisky, Dámská obuv Skechers, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Černé dámské polokozačky, Kabelky Guess, Kabelky Nobo, Kabelky Liu Jo

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít