Legendární boty Converse Chuck Taylor All Star. Poznejte jejich historii!

3 min.

Začínaly na basketbalovém hřišti, potom si je zamilovaly rozmanité subkultury a naposledy se staly nejčastěji nošenými boty na světě. Plátěnky Converse Chuck Taylor, protože o nich se tady bavíme, existují už více jak 100 let. Poznejte jejich neobvykle zajímavou historii a dopište k nim další kapitolu. Nechte se inspirovat outfity se spolehlivými „chuckami” v hlavní roli.

Známé a oblíbené plátěnky Converse All Star jsou nadčasové. Model, který dostal svůj název podle příjmení Chucka Taylora, jsou mnohem více, než jen funkční a univerzální sportovní boty – to jsou opravdové legendy.

Legendární plátěnky Converse Chuck Taylor – historie

Na rozdíl od bot Jordan, které získaly svůj název díky slavnému Michaelu Jordanu, Converse All Star mají trochu skromnějšího „patrona”. Chuck Taylor i přes to, že se nedočkal okázalé kariéry na parketách, miloval basketbal celým srdcem. Díky této lásce a vášni se zrodil neuvěřitelný fenomén bot All star, které jsou pravděpodobně jedny z nejvíce známých bot na celém světě. Jak se to stalo?

10099

Photo by Jaizer Capangpangan on Unsplash

Černé vysoké Converse Chuck Taylor jsou klasikou klasiky!

Ve zkratce, po zdokonalení první verze, model se objevil na trhu v 20. letech díky spolupráci Marquisa Millsa Converse a Charlesa “Chucka” Taylora. Abychom Vám trochu více přiblížili kontext, bylo to krátce po vzniku basketbalu, který tehdy ještě nebyl vůbec oblíbeným sportem. Chuck to chtěl změnit a vymyslel proto výjimečný způsob.

Chuck sám byl basketbalistou, znal techniku hry a rozuměl potřebám a problémům závodníků. Proto spoluvytváření a propagace modelu plátěnek, který byl vyroben přímo na míru basketbalu, se stal jeho životním posláním.

10100

Photo by Igor Jilesen on Unsplash

Víte, že…

Chuck Taylor obrovsky přispěl k historii basketbalu. Nepřičinil se jen o revoluci obuvi v tomto sportu, ale vděčíme mu také za vznik prvního bezešvého basketbalového míče.

Chuck nebyl obyčejným prodavačem. Converse All Star Chuck Taylor proslavil tím, že cestoval po celé Americe a učil správnou techniku hry. Získal takovou slávu a uznání Američanů, že boty byly více spojovány s jeho příjmením než se samotnou značkou Converse. Do dnešního dne se také říká těmto botám „chucks”.

Converse boty Chuck Taylor změnily historii popkultury

Ačkoli v 60. letech hrál skoro každý závodník v plátěnkách Converse Chuck Taylor, už v 70. letech musely ustoupit a přenechat své místo jiným botám. Na parketách prohrály se sneakersy Nike Air Jordan – designerská obuv nové generace. Za chvíli se ovšem ukázalo, že konec jedné éry byl pro značku Converse začátkem něčeho hodně většího…

Stylo, univerzální, pohodlné a ještě navíc s něčím tajemným – plátěnky Converse All Star získaly rozšířené sympatie a staly se jednou z ikon pop-kultury. Nosily je legendy rocku, takové jako Robert Plant nebo Kurt Cobain. Byly symbolem vzdoru na nohách anarchistů a punků kapel, takových jako Ramones a Sex Pistols.

Boty Converse – fanouškem byl také samotný „Král Rock’n’Rollu”, Elvis Presley!

Světla, kamera, akce… a Converse All Star

Plátěnky Converse měly také své filmové epizody. Objevily se například na nohou mladého Leonarda DiCapria ve filmu Rváčův deník. Nemůžeme zapomenout ani na kultovní film Rocky, ve kterém si hlavní roli zahrál Sylvester Stallone. Vzpomínáte si na jeho outfit s šedou teplákovou soupravou, charakteristickou červenou čelenkou a botami Chuck?

Pokud se bavíme o kině, boty All star měl v šatníku také slavný Americký herec James Dean, který byl známý především svým vlastním výjimečným stylem.

I Vy můžete vypadat jako hvězda! Červené Converse All Star spojte s bílými kalhotami a tričkem, které má bílo-červené proužky a k tomu si vezměte sluneční brýle Big Star.

10101

Všechny historie jsou opravdové

Jak sami můžete vidět, plátěnky Converse All Star nenosí bez důvodu pouze legendy. Jejich fenomén není založen pouze na basketbalu nebo v tom, že se v nich objevují celebrity. V těchto klasických plátěnkách je ukryto něco víc, co přitahuje všechny kolem. V botách Chuck nepůjdete jen na zápas, koncert nebo na párty, ale také si je bez problému vezmete na rande, do práce a dokonce… na svatbu.

10102

Photo by Alysa Bajenaru on Unsplash

Černé plátěnky Converse Chuck Taylor a mátové – skvělý duet ve athleisure stylu.

Tvůrci značky dokonale vědí o tom, že boty Converse jsou nepostradatelným prvkem mnoha nezapomenutelných událostí a historií. Rozhodli se o tom říct v kampani All The Stories Are True, za pomocí které přesvědčují ostatní, že legendární plátěnky All Star Converse jsou boty pro každého, bez ohledu na to kým jste a odkud pocházíte.

Je čas začít dobrodružství s plátěnkami Converse

A jaká je Vaše historie s botami Converse? Pokud jste ji ještě nezačali, na našem blogu můžete najít mnoho článků, které Vám přidají trochu inspirace.

10103

Roztomilé růžové Converse pro dcerky a bílé Converse pro maminky. Pokud přemýšlíte o tom, jak udržet, co nejdéle čisté tyto boty, rozhodně si přečtěte náš článek na téma – Jak vyčistit bílé boty.

Abyste si vybrali správnou velikost, začněte článkem o velikostech značky Converse. Poté si přečtěte více na téma, podle čeho poznáte boty Converse, abyste se vyvarovali případným napodobeninám. Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli si vybrat boty s nízkým nebo vysokým svrškem, rozhodně Vám doporučujeme, přečíst si článek na téma outfitů pro ni a pro něj. Vyberte také boty pro Vaše děti, díky našim radám v článku o tom, jak vybrat dětské boty Converse?

Přesvědčte se, že boty Converse Chuck Taylor All Star, jsou tím nejlepším výběrem a přidejte se k hromadě fanoušků těchto legendárních a nadčasových modelů!

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!