Máte spojeny turistické boty pouze jako praktickou a výhodnou obuv a ne jako prvek outfitu? Ukazuje se, že právě outdoorový šatník, začíná být čím dál tím větší inspirací pro návrháře modelů známých značek, takových jako ja Reebok, New Balance, Nike nebo Puma. Inspirujte se nejen designem, ale také rádi využívejte technologie, tak charakteristické pro outdoor.

Oblečení a outdoorová obuv už jsou synonymem pro funkčnost, ale také inspirací pro styl casual. Podívejte se, jak turistický hit využívají výrobci známých sportovních značek.

Boty Reebok v městském terénu

Jednou ze značek, která s radostí přivítala outdoorový styl, je bez pochybností Reebok. V kolekci Trail Pack jde především vidět inspiraci turistickými barvami: jedná se o béžové, šedé, černé a hnědé barvy, které jsou ovšem doplněny neonovými odstíny nebo fialovou a modrou barvou. Poté máte dojem, že je to série, která zároveň navazuje k prozkoumání přírody, ale i na… styl 90. let. Objevily se v ní modely, takové jako: Aztrek Double Mix, 93 a 96, speciální edice Reebok Classic Leather a DMX Daytona II.

Kromě Trail Pack, Reebok vytvořil také speciální kolekc,i ve které spolupracovali se slavnou modelkou Gigi Hadid. Objevilo se v ní sportovní oblečení: vesty, sportovní podprsenky nebo Gigi oblíbené ortaliony a také sneakersy Reebok DMX 2K Zip v pískové nebo bílé barvě.

Všechno v outdooru mě inspiruje. Světlo, barvy, složitost.

– Gigi Hadid

Sneakersy New Balance s outdoorovým charakterem

Bez zaváhání, další značkou na kterou si musíme vzpomenout v kontextu čerpání z outdooru, je New Balance. Tady znovu máme spojení terénního charakteru s obuví z 90. let. Jak můžete sami vidět, patří to mezi celkem povedené spojení. Nejlepším důkazem je model New Balance X-Racer, který je dostupný v široké nabídce barev.

10232

Modrý model sneakers New Balance X-Racer se bude dokonale hodit k městským outfitům, například sjednoduchými černými kalhotami.

X-Racery jsou nejen stylové, ale také funkční. To všechno díky provedení vnitřní podrážky z pěny ABZORB®. Jedna z vlajkových technologií, která je používána v obuvi New Balance. Dvojitá hustota plastických materiálů zaručuje výjimečný komfort nošení.

Pěna se objevuje také v modelu bot New Balance, jejich tvar velmi připomíná nízké outdoorové boty. Bavíme se tady o ML801, jejich premiéra se odbyla ještě v roce 1998.

Běžecké boty do terénu New Balance s technologií Vibram®

V některých modelech bot New Balance výrobce využívá dobře známou technologię Vibram®, kterou znají všichni milovníci outdooru – nejoblíbenější typ podrážky v trekingových botách. V internetovém obchodě eobuv.cz najdete běžecké boty do terénu New Balance Minimus Trail, které Vám zajistí optimální sílu a přilnavost na kamenitých stezkách. Jiný model s touto technologií je 850 All Terrain, dostupný v zajímavém spojení barev, kde převládá například červená nebo žlutá.

10233

Boty New Balance s technologií Vibram® jsou pohodlné a funkční.

Samozřejmě to nejsou typické casual boty. Tento příklad ovšem perfektně ukazuje, jak značky, které se specializují na causal a sportovní boty, využívají outdoorový úspěch.

Sneakersy z technologií Gore-Tex®

Odolnost vůči počasí je jedním z trendů, který sledujeme už dlouho dobu a během sezóny jaro-léto 2021 tento trend ještě posílí, především, co se týče pánské módy. Takové značky jako Nike nebo Converse, se rozhodly jít s trendem a casual modely posílit o systém Gore-Tex®, čili nejslavnější membránu, která chrání obuv a oblečení před promočením. Technologie má bez pochyb mnoho výhod, které využijete především na stezce, ale kdo řekl, že se nebudou hodit také do městských podmínek? Přece hustý déšť Vás může potkat všude!

Autor

Katarzyna Wierzchołowska

Jsem milovnicí medvědů. Inspiraci nacházím především ve filmu, literatuře a v dynamickém městském prostředí, proto mě nejvíce zajímá právě streetwear. V módě mě fascinují velké návraty, obvzlášť do 80. a 90. let.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít