Módní alternativa pro jehlové lodičky. Pro koho jsou vhodné boty na klínku?

1 min.

Boty na klínku, tvoří ideální alternativu, pro obuv na vysokém podpatku. Efektivně Vám přidají několik centimetrů výšku, opticky zeštíhlí lýtka a zvednou hýždě. A nejdůležitější je to, že Vám zajišťují lepší stabilitu a jsou pohodlnější než jehlové lodičky. Pro koho budou boty na klínovém podpatku nejlepším možným výběrem?

Mimo to, že mají mnoho výhod, nejsou to boty pro každého. Zjistěte více o tom, kdo v nich bude vypadat co nejlépe.

Pro koho je vhodný klínek?

Klínek zaručuje vyvýšení po celé délce chodidla. V opačném případě než jehlové lodičky nebo boty na podpatku, je tíha těla rozložená rovnoměrně. Díky tomu je každodenní chození v botách na klínku pohodlnější než si myslíte. Takto hrubá podrážka má jedno velké mínus – opticky zatěžuje dolní část siluety.

Z tohoto důvodu budou klínky nejlepšími botami pro osoby, které mají chudé a dlouhé nohy. Jim takové vyvýšení nezpůsobí příliš velkou škodu. Je to také dobré řešení pro majitelky velmi chudých nohou – klínek je opticky rozšíří a vyrovná proporce.

10217

Espadrilky Pepe Jeans

Boty na klínku – pro koho budou nejlepší?

Optické rozšíření můžete přece jenom využít ve svůj prospěch. Boty na klínovém podpatku jsou vysvobozením pro ženy, které mají široké ramena a velké poprsí. Optické zatížení dolní části těla dokáže, že silueta bude vypadat více proporcionálně. Je to také obuv pro ženy, které mají širší stehna – znovu opakujeme, klínek Vám pomůže k vyrovnání proporcí. Takovým botám by se měly vyhnout ženy, které mají široké lýtka.

Klínek bude nevýhodný také pro malé ženy a pro majitelky krátkých nohou. Ještě více Vám „sníží” siluetu, která bude působit velmi těžce.

10218

Espadrilky Guess

Klínek není až tak hrozný

Znamená to, že jsou boty na klínovém podpatku rezervovány pouze pro štíhlé a dlouhonohé ženy? Samozřejmě, že ne! Několik jednoduchých triků dokáže, že se budete moct těšit z několika dodatečných centimetrů výšky, bez rezignace z pohodlí.

Prvním krokem je výběr bot na klínku v barvě, která je podobná odstínu kůže nebo v pastelových barvách. Tmavé boty se budou velmi vyjímat a přitahovat pohledy kolemjdoucích na širší partie těla.

Rada stylistky

Více se Vám líbí černé boty na klínku, tmavě modré boty na klínku nebo tmavě šedé? Vyberte si k nim punčocháče stejné barvy.

Jiný nápad je ten, že si je vezmete k volným šatům nebo sukním v maxi stylu. Dokonale zakryjí všechny nedokonalosti postavy a v páru s botami na klínovém podpatku, vytvoří v posledních sezónách neobvykle módní outfit ve stylu boho! A pokud Vás zajímají i jiné návrhy na boty k dlouhým šatům, rozhodně si nenechte ujít náš další článek, na téma jaké boty se budou hodit k dlouhým šatům.

Chcete mít také své boty na klínku? Sandály, lodičky, dokonce plátěnky a sneakersy na takovém vyvýšení najdete na eobuv!

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Peněženky Tommy Hilfiger, kufr, Pánská obuv Geox, air force 1, Dámská obuv Salomon, pantofle, Dámská obuv Skechers, Kabelky Liu Jo

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít