Poslední módní přehlídky a podzimně-zimní kolekce módních návrhářů byly označené za návrat do minulosti. Velcí tvůrci světa fashion, vycházejí z ideologie less waste, využili totiž trendy, které se na módních molech objevily v předcházející sezóně. Jaké modely bot, které kralovaly v ulicích minulý podzim, budou top i v následující sezóně? O tom se dočtete víc v našem článku.

Boty značky Dr. Martens, těžké boty na platformě nebo polokozačky s hranatými špičkami to je jen pár obuvnických tipů, které byly módní už minulou sezónu.

Šněrovací obuv Dr. Martens

Dr. Martens, především v kombinaci se sukní a šaty, kralovaly na módních molech minulý podzim a jinak to nebude ani tuto sezónu. Těžké boty k ženským kouskům šatníku jsou recept na módní look i na podzim 2020. Zajímavým řešením jsou i boty Dr. Martens, jako polokozačky. S oblibou je ve svých outfitech využívá i Kendall Jenner, kterou se inspirují ženy po celém světě.

Polokozačky a kozačky s hranatými špičkami

Trend špiček typu square toe, tedy řezaného tvaru, známe už z minulé sezóny. Návrháři představili celou paletu polokozaček a bot právě s takovými špičkami. Takové navázání na módu 90. let je velmi trendy. S čím je nosit? Granny chic style, s prvky z babiččiného šatníku nebo s rovným minimalistickým oblečením.

Polokozačky na platformě

Tyto boty byly skutečným hitem během přehlídek London Fashion Week 2019. Polokozačky na platformě, protože o nich je řeč, jsou vysněným řešením, pokud hledáte (nebo máte už ve svém šatníku) pohodlné a především odolné boty do podzimního počasí. A za jejich oblíbenost vděčíme návrhářům značky Bottega Veneta.

Bílé boty

Možná si pamatujete, jak ještě před několika lety vzbuzoval trend bílých polokozaček a bílých kozaček mnohé pochybnosti. Tato barva bot v kombinaci s těmi konkrétními střihy, se totiž spojila s kýčovým stylem, který kraloval v časech, kdy byla na výsluní Paris Hilton. Rychle se však ukázalo, že bílé polokozačky a kozačky mohou být skutečně šik a to je vystřelilo, až na samotný vrchol módního světa. Postačí, pokud se podíváte na nejnovější kolekci módního domu Fendi!

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.