Módní obuv z předešlého jara, která je stále trendy

2 min.

Ekologické myšlení (konečně) zavítalo i do světa módy. Tato iniciativa přinesla své ovoce v podobě podpisu smlouvy, na jejímž základě mají největší značky vnést do své činnosti podstatně více aktivit příznivých životnímu prostředí. Jinou eko iniciativou ve světě fashion je fakt, že módní návrháři se snaží na svých přehlídkách neuvádět trendy, které se diametrálně liší od předchozích sezón, aby se kupované oblečení mohlo nosit déle a bylo tak více nadčasové. Podívejte se, jaké boty byly módní v předešlé sezóně a budou top i letos – určitě máte v šatníku alespoň jeden takový model.

Bílé boty jsou jedním z trendů, které se ocitly na seznamu stylových kousků v roce 2019 i 2020.

Bílé boty

Bílá obuv – ať už kotníková v outdoorovém stylu, polokozačky, sneakers, tenisky nebo balerínky – všechny tyto modely byly módní po celý rok 2019 a nebude tomu jinak ani letos. Jaro nás vítá poměrně vysokými teplotami, bílá obuv pro toto období je mimořádně stylová a trendy. Nevzdávejte se ani kotníkových modelů – když nejsou zateplené, můžete je nosit i k sukním a šatům, či šortkám bez punčoch. Takové kombinace byly k vidění na trendsetterkách už v minulé sezoně a týden módy v Kodani je důkazem toho, že se tento look ještě dlouho udrží na předních příčkách trendů.

Kotníková obuv v kovbojském stylu

Když se minulé jaro kovbojské boty objevily ve světě módy, aby se po dlouhé době opět dostaly na výsluní, mnozí kritici tvrdili, že jde pouze o chvilkový trend po kterém v další sezóně nezůstanou žádné stopy. Tento scénář se ale nenaplnil. Kovbojské boty nosíme v sezóně jaro-léto 2020 stejně, jako v těch předchozích – ve verzi boho, a také k elegantním kouskům jako kontrastní prvek.

Obuv s hranatými špičkami, tedy square toe

Seříznuté, hranaté špičky byly hitem sezóny jaro-léto 2019. Všechny trendsetterky ve svých outfitech ukázaly minimálně jeden pár pantoflí, sandálů, balerín, kotníkových bot nebo lodiček typu square toe. Tento typ bot, který lámal rekordy popularity v 90. letech, bude top i v sezóně jaro-léto 2020. Pokud je ještě nemáte ve svém šatníku, je na čase to změnit! Více se o trendy obuvi pro sezónu jaro-léto 2020 dočtete v tomto článku.

Polokozačky s ponožkou

Určitě jste již postřehly kotníkové boty s ponožkou, tedy model s přiléhavým svrškem v oblasti kotníku, který opticky zeštíhluje nohy. Tyto boty se poprvé na trhu objevily teprve před několika lety a od té doby jsou stále in, pokaždé však v nové verzi. Budou pro vás ideální volbou v případě, pokud hledáte boty, které zdůrazní tvar ženských nohou a navíc je opticky zeštíhlí.

Těžká kotníková šněrovací obuv

V uplynulém roce byla tato masivní kotníková šněrovací obuv, jinak také známá pod názvem martensky, k vidění v kombinaci s rozevlátými šaty. Zanedlouho na to se objevily futuristické boty typu chelsea na hrubé podrážce, které představil módní dům Bottega Veneta. Oba tyto modely korespondují s trendem těžkých, masivních bot, který bude módní i toto jaro. Nezapomínejte boty tohoto typu kombinovat s typicky ženským oblečením.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít