Na které ruce nosit hodinky? Tohle byste měli vědět!

2 min.

Časem nejjednodušší věci přinášejí nejvíce problémů. Podobně je to s otázkou, na které ruce se nosí hodinky – pravé nebo levé? Co tvrdí savoir vivre a co nám říkají zkušenosti? Zda jsou jiné pravidla pro ženy a jiné pro muže? Za chvíli se všechno dozvíte a jednou provždy se zbavíte pochybností!

Neexistují žádné přísné pravidla, jak správně nosit hodinky. Přece jenom jsou nepsaná pravidla, které byste měli dodržovat.

Na které ruce se nosí hodinky – pravé nebo levé?

Základní pravidlo je jednoduché: hodinky nosíme na ruce, kterou méně používáme. Praváci na levé ruce a leváci na pravé ruce. Je to hlavně z praktických důvodů. Pokud si dáte hodinky na stejnou ruku, kterou píšete nebo držíte hrnek s kávou, určitě za chvíli pocítíte diskomfort. Ještě horší je ovšem fakt, že skleněný ciferník zasáhne různé předměty a tak se snadno poškrábe. Trpět bude také kožený řemínek, který se bude při neustálém pohybu zápěstí rychleji opotřebovávat. Toto pravidlo platí bez ohledu na pohlaví a věk.

Co tvrdí savoir vivre?

Vlastně ne moc. Někdy je věnována pozornost tomu, že nošení drahých hodinek na ruce, kterou podáváte při vítání nebo během gestikulace, je výrazem snobismu. Tímto způsobem ukazujete drahou položku, která je v některých kruzích považována za netaktní.

pánské hodinky

Na které ruce se nosí pánské hodinky? Praváci by měli nosit hodinky na levé ruce.

Jak nosit hodinky? Prakticky a esteticky

Pořád nejste přesvědčeni na které ruce máte nosit hodinky? Stylisté často připomínají, že hodinky jsou typem bižuterie. Je dobré na to nezapomínat. Stává se, že muži nosí prstýnek a hodinky na stejné ruce, což vypadá dost neesteticky. Velké množství bižuterie, především u minimalistů není doporučováno stylisty. Lepší způsob je, pokud rozložíte doplňky na obě ruce. Samozřejmě něco jiného platí u žen, které obvykle nosí více bižuterie.

Pohodlí nadevše

Pravidla pravidly, ale nejdůležitější je vždy Vaše pohodlí. Pokud se lépe cítíte když nosíte hodinky na ruce, kterou častěji používáte, nenuťte se měnit svůj zvyk. Část osob si sundává hodinky když si sedá k počítači a rozhodně na tom není nic špatného. Jiní zase říkají, že bez hodinek se cítí jako bez ruky.

Rada stylistky

Hodinky jsou pro muže známkou stavu a prestiže. Proto je dobré o ně pravidelně pečovat a pečlivě je nosit.

dámské hodinky

Značkové dámské i pánské hodinky najdete v nabídce eobuv.

Hodinky − před nebo za zápěstím?

Další důležité dilema, nad kterým byste měli přemýšlet, je samotný způsob nošení hodinek. Často slyšíme otázku, zda zapínat hodinky před nebo za zápěstím? Z praktických důvodů se obvykle doporučuje nosit hodinky dále od dlaně, aby se např. nedotýkaly klávesnice. Stojí za to vyzkoušet kroutit zápěstím a následně umístit hodinky tam, kde nebudou omezovat pohyb nebo se zařezávat do kůže.

Něco jiného platí, pokud si vybíráte hodinky k večernímu outfitu, především v případě žen. Jestli hodinky plní ozdobnou funkci, můžete si je zapnout blíže dlani, aby na ruce lehce visely.

To by Vás mohlo také zajímat: Dámské hodinky – na co se zaměřit při jejich výběru? >>>

Doufáme, že už víte na které ruce se nosí hodinky a jak je umístit na zápěstí. Pamatujte si, že nejdůležitější je vždy Vaše pohodlí!

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Černé dámské polokozačky, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Guess, adidas Stan Smith, Kabelky Nobo, Dámská obuv Guess, Kabelky Tommy Hilfiger, Pánská obuv Geox

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít