Filmů s motivem změny stylu a vzhledů hlavních hrdinek je šílené množství. Na obrazovkách se skromné dívky a módní ignorantky mění před očima v krásné ikony stylu. Pokud máte rády takové téma, určitě se podívejte na žebříček TOP 3 nejlepších filmových proměn.

Staromódní oblečení Andy, chlapecký styl Gracie nebo romantické šaty Sandy? Připomeňte si tyto proměny a samy se rozhodněte, která z nich je nejvíce ohromující.

„Ďábel nosí Pradu”

Pokud jste se dívaly na film „Ďábel nosí Pradu”, určitě si pamatujete scénu, ve které hlavní hrdinka Andrea, vchází do kanceláře paní šéfredaktorky módního magazínu. Začínající novinářka se nezajímá o módu a má na sobě staromódní oblečení. Náročná Miranda se rozhodne dát slečně šanci i přes to, že nemůže snést její boty

Již brzy se Andrea rozhodne udělat dojem na svou šéfku, svým novým, stylovým vzhledem. Pomůže jí v tom její kamarád návrhář. Nejdůležitějším bodem proměny jsou boty a oblečení. Obnošený svetr změní na elegantní kostýmky, beztvaré sukně, na kožené kalhoty a šéfkou tolik nenáviděné boty nahrazuje značkovými jehlovými lodičkami.

Víte, že…?

O kostýmy ve filmuĎábel nosí Pradu” se postarala Patricia Field. Stejná stylistka je zodpovědná také za oblečení pro Carrie v seriálu „Sex ve městě”, která je považována za jednu z nejmódnějších fiktivních postav všech dob.

„Miss Agent”

Stejně ohromující proměnou vzhledu prošla hlavní hrdinka filmu „Miss Agent”. Grace, tvrdá agentka FBI, se musí zúčastnit konkurzu na miss, aby mohli vystopovat hledaného teroristu. Všechno by mohlo být pěkné, kdyby nebyla Grace chlapeckým typem. Nenosí makeup, nechodí ke kadeřníkovi a neumí chodit v jehlových lodičkách. Tehdy se na scéně objeví štáb stylistů, kteří mění agentku v neobvykle krásnou ženu. Její proměna překvapuje nejen kolegy z práce. Podívejte se sama:

Scéna se Sandrou Bullock, kde má na sobě šaty, které zvýrazňují její ženské tvary a originální modré lodičky rozhodně dělá dojem! Každý prvek outfitu je promyšlený: lodičky do špičky opticky prodlužují nohy, sluneční brýle přidají trochu vkusu a vycházkové psaníčko eleganci.

Víte, že…?

Sandra Bullock byla školena opravdovými agenty FBI, když se připravovala na filmovou roli.

„Grease”

Na konec Vám připomínáme kultovní proměnu z muzikálu „Grease”. Filmovou dvojici tvoří skromná dívka Sandy a populární školní hvězda Danny. Navzdory vášnivému citu, dvojice se k sobě nehodí. Danny je členem rockové kapely, nosí koženou bundu a má nejmódnější účes. Sandy má zase ráda romantické šaty, růžové svetry a vlasy zdobí mašlemi.

Sandy se rozhodne změnit svůj styl z hodné dívky na sexy ženu a tím chce Dannyho překvapit.

Lehké a prodyšné šaty vymění za přiléhavé legíny s vysokým pasem a halenku. Módně si učeše vlasy a vezme si červené jehlové lodičky, přesněji mules, tedy elegantní nazouváky na podpatku. Musíme přiznat, že efekt je opravdu ohromující!

Jak samy můžete vidět, abyste změnily styl, stačí si udělat vhodný makeup, účes a doplnit do svého šatníku několik módních kousků oblečení. Ale musíte začít tím, že si pořídíte několik párů jehlových lodiček.

Autor

Patrycja Stasiak

Pravidelně sleduji módní trendy. Inspiruji se stylem Victorie Beckham a Carrie Bradshaw. V mém botníku najdete především kolekci lodiček a polokozaček. Mým dalším koníčkem po módě je make-up. Ráda také chodím na výlet do přírody a jezdím na kole.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.