Nejmódnější bílé sneakersy pro sezónu jaro-léto 2020 – přehled nesmrtelných klasik

2 min.

Bez ohledu na dynamicky měnící se trendy, existují prvky šatníku, které nikdy nevyjdou z módy a pokaždé nám dokážou, že méně někdy znamená více. K takovým věcem rozhodně patří bílé sneakersy u kterých jejich nadčasové modely kralují i v sezóně jaro-léto 2020. Poznejte seznam těch, které se Vám určitě budou skvěle hodit k různým outfitům nejen dnes, ale také o několik let později.

Fotografie: Hamza Nouasria, Unsplash

Bílé sneakersy patří mezi nepostradatelný prvek šatníku ve formálním stylu. To ovšem neznamená, že si je můžete vzít pouze k džínám!

Adidas Stan Smith – nadčasový must have

Povinným modelem pro všechny příznivce bílých sneakers, jsou rozhodně adidas Stan Smith. Boty, které dostaly svůj název podle slavného tenisty, patří mezi nabídku bot s minimalistickým tvarem a léty dopracovanou kvalitou provedení. Poznáte je podle charakteristických pat a potisku na jazyku, které se vyrábí v různých barvách (klasikou v tomto případě je model se zelenými elementy). Pokud máte radši odvážnější nabídku, můžete si vybrat model, který byl vytvořen ve spolupráci se Stellou McCartney – s duhovými tkaničkami a motivem hadí kůže.

9754

Bílé sneakersy adidas Stan Smith

Converse Chuck Tylor – model s historií

Dalším ikonickým modelem jsou všemi známé plátěnky Converse Chuck Taylor. Podobně jako výše zmíněný model, také boty Converse za svůj název děkují sportovci – tentokrát je to basketbalista Charles „Chuck” Taylor. Taylor natolik miloval Conversy, ve kterých odehrál několik zápasů, že se rozhodl podělit se značkou o svůj nápad na jejich vylepšení. Takto vznikl po celém světě známý model bot, ve kterém od 60. let vystupovaly skoro všechny hvězdy NBA. Zaručujeme Vám, že se ideálně hodí i pro letní teploty.

9755

Bílé plátěnky Converse CT All Star

Diadora B. Elite – ve stylu retro

O této Italské značce, která se se svými bílými sneakersy ve stylu retro vrací z minulosti, jsme Vám psali už v našem jiném článku na blogu. Tak jako tak, Diadora má šanci získat jméno módního návratu roku a model bílých sneakers s názvem B. Elite je jedním z nejvíce žádaných modelů této sezóny. Jejich jednoduchý design dokazuje, že s určitostí budou vypadat velmi dobře, dokonce i o několik let později, jak s džínami, tak s šaty.

9756

Bílé sneakersy Diadora B. Elite

Reebok Classic – klasika sama o sobě

Asi neexistují druhé takové bílé sneakersy s názvem, který by lépe svědčil o jejich nadčasovosti než model Reebok Classic. Přesně tak, jak to tvrdí všem známý výrobce – ty boty jsou absolutní klasikou! Na trhu se objevily v 80. letech a od té doby, ve velkém stylu obstály v testu času. Zpočátku byl tento model určen k běhání, do posilovny nebo na tenis. Rychle se ovšem staly botami, které si našly své místo v ulicích měst. Tradiční tvar s jednoduchou subtilní linií a charakteristickou něco vyšší gumovou podrážkou dokazuje, že tento model se nedá splést s žádným jiným.

9757

Bílé sneakersy Reebok Classic Leather

Nike Cortez – od Foresta Gumpa k Belle Hadid

V těchto botech Forest Gump, hlavní hrdina stejnojmenného filmu, běžel svůj slavný běh a byl motivován slovy ,,Run Forest, run!”. Supermodelky v nich v 90. letech chodily do posilovny a v současné době se jedna z nich, Bella Hadid, stala tváří kampaně, která propaguje tento model. Model Nike Cortez, protože o něm tady teď píšeme jsou boty, které léty neztrácí nic na své oblíbenosti. Miluje je například Selena Gomez, Emily Ratajkowski nebo dokonce dcera Johnny Deppa. Proč? Protože se hodí ke všemu − jsou lehké, pohodlné a nikdy nestárnou.

9758

Bílé sneakersy Nike Cortez

Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!