Víme, že často se na trhu objevují různé napodobeniny bot. Dostáváme mnoho dotazů s prosbou o rozpoznání, zda je vystavovaná obuv originální nebo ne. Také si pamatujeme několik afér s obchody, které nabízely napodobeniny originálů a kvůli nim se spustila tato lavina.

Díky tomu jsme se rozhodli speciálně pro Vás vytvořit seznam rad, který se týká právě tohoto problému s napodobeninami originálních bot. Považujte tento článek jako vstup do velmi rozsáhlého světa. Pomohla nám spousta osob, které mají co dočinění s obuví, především sběratelé. Rozlišili jsme nejdůležitější prvky, které by mohly ukazovat na to, že se jedná právě o neoriginální produkt.

Tady je první část seznamu rad, který bude plný informací ohledně toho jak rozlišit neoriginální boty od těch originálních. Druhou část, která bude více o detailech, najdete zde.

Jak rozlišit napodobeniny od originálů? Dá se to poznat hned na první pohled?

Všechno závisí na tom, s jakou kvalitou napodobeniny jsme se setkali. Například existují dva druhy padělaných bot Air Max:

  1. takové, které jsou přesnou kopií oficiálně vyrobených barevných vzorů

  1. fantazie Čínských návrhářů, které se nikdy nepředstavily pod hlavičkou firmy Nike

Žádný z těchto padělků nám nezajistí takové pohodlí, jako opravdové boty Air Max a s určitostí systém, který je v botách, nebude fungovat tak, jak by měl. Rozlišit napodobeniny od originálů nebude žádným problémem pro člověka, který se zajímá o toto téma nebo pro někoho, kdo má vlastní znalosti a zkušenosti z internetu. Přece jenom předpokládáme, že tyto články pomohou lidem, kteří teprve začínají svůj příběh s padělky, protože to přece jenom tito lidé jsou nejčastějšími oběťmi nečestných prodejců.

Problém se stává ještě více vážný, kdy obchod s napodobeninami využívá fotky, které byly legitimně vydány a popisují je správným kódem. V tomto případě, metoda posudku “na první pohled” nám nedá žádnou správnou odpověď. Měli bychom se také zmínit o tom, že fejky začínájí být stále více podobné originálům, jejich rozpoznání se stává čím dál tím víc těžší.

Doufáme, že níže napsané tipy Vám pomohou uniknout od pozdějšího zklamání.

Kde nejlépe nakupovat boty, abychom měli jistotu, že nenarazíte na padělky?

Určitě nakupujte jenom od ověřených prodejců. Není jednoduché říct, který prodejce je ověřený, ale za chvíli si napíšeme, jak takové prodejce najít a určit jejich pravost.

Soustřeďme se na internetové obchody. Předpokládejme, že jste našli internetových obchod eobuv, ve kterém chcete udělat svůj nákup. Podívejte se nejdřív do záložky “Kontakt”. Mělo by tam být napsáno sídlo firmy a je nejlepší když tam obchod také napíše jiné informace, jako například registraci, číslo telefonu.

Rada experta

Pokud nemáte jistotu co se týče originálního produktu, nejlépe je se vzdát nákupu. Mnohem nižší cena než je standardní tržní cena produktu, také povinna být varovným signálem.

Nevěřte větám typu “boty přímo od výrobce z USA”. V případě, kdy si nejste jistí pravostí internetového obchodu, zeptejte se jiných lidí na jejich názor. Není nic jednoduššího než zadat do vyhledávače název firmy a připsat slovo “recenze”. Dobrým nápadem je také se poptat mezi známými, kteří už možná mají nějaké zkušenosti s nákupem ve Vámi vybraném obchodě.

Nejdéle a nejčastěji napodobovaným modelem byly klasické boty z řady Nike Jordan a samozřejmě Air Max. Současně můžete nalézt padělky prakticky každé značky, zvláště pokud začíná být velmi oblíbená. Dávejte si pozor, abyste nezůstali napáleni, protože některé napodobeniny jsou opravdu podobné originálním botám.

Druhá část rad – jak rozlišit padělky od originálu se nachází tady.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít