Nike vs. adidas − porovnání dvou technologických gigantů

2 min.

Na obuvnickém trhu snad neexistují větší rivalové jako Nike a adidas. Tyto značky si konkurují už dlouhé roky. Jednou z oblastí, ve které vedou proti sobě boj, je svět nových technologií. Které boty – adidas nebo Nike – využívají pokrokovější technologie? Odpověď na tuto otázku najdete v tomto článku!

Tenisky Nike Adapt s mechanickým šněrovacím systémem nebo tenisky z 3D tiskárny? Dvě nejslavnější sportovní značky na světě se předhánějí v nápadech.

Boty adidas – technologie a systémy 21. století!

Firma adidas vznikla před téměř 100 lety. Dnes by bylo velmi těžké najít někoho, kdo o ní ještě neslyšel. Boty s charakteristickými třemi pásky nosí doslova všichni – od školáků až po seniory. Když se chcete stát jedničkou na trhu, musíte stejně jako adidas, věnovat zdokonalení svých produktů velké množství času. Vyvinuli množství autorských technologií, které měly obrovský vliv na komfort běžných uživatelů a bezpečnost sportovců. Můžeme vyjmenovat několik nejoblíbenějších systémů:

Primeknit

Technologie, která vznikla jako odpověď na Nike Flywire – spočívá ve výrobě svršku z elastické síťky. Odolný a prodyšný materiál ovíjející chodidlo jako ponožka, byl určený na trénink pod širým nebem.

Boost

O této technologii snad slyšel každý. Poprvé byla použita v roce 2013 a stala se okamžitě oblíbená. Jde o speciální podrážku, která se skládá ze stovek pěnových kapslí. Podívejte se na následující video:

Continental

Inovativní uhlíková guma (používána v pneumatikách Continental) zajišťuje od 15 do 30 procent lepší přilnavost. Podle velkého množství běžců jde o citelný rozdíl na mokrých a kluzkých površích.

10256

Líbí se Vám tenisky adidas na fotografii? Podívejte se na modely dostupné u nás v eobuv.

V poslední době adidas častěji přitahuje pozornost médií. Velké oblíbenosti se těší boty z plastů vylovených z oceánu a modely z 3D tiskárny (adidas Futurecraft 4D). A i když si tento model může dovolit málokdo, firma i takovým způsobem dává o sobě vědět.

View this post on Instagram

Cool custom by @swoosted

A post shared by adidas Futurecraft (@adidas.futurecraft) on

Nike – ruku v ruce s technologií

Nike, i když je to o hodně mladší značka než je adidas, už několik let bojuje o dominantní pozici na obuvnickém trhu. Příběh amerického podniku je neobyčejně zajímavý a bouřlivý. Nike je mistrem inovativních technologií. Za zmínku stojí například: revoluční polštářek Air Max nebo přelomová struktura svršku Flyknit (o kterou se mimochodem firma soudila se značkou adidas).

10257

Photo by Jairus Gallimore. Boty Nike Air Max zajišťují dokonalé tlumení nárazů a díky tomu i příjemnou chůzi.

V posledních měsících jsou mimořádně oblíbené samozavazovací sportovní boty značky Nike, ovládané za pomocí mobilu. Kromě toho: Americký koncern přijal novou zelenou politiku. A dále firma plánuje zavést přelomové výrobní metody, které spočívají například na zpracování odpadů.

Víte, že…?

Nike má ve své nabídce boty, které nosil hlavní hrdina oblíbeného filmu „Návrat do budoucnosti”. Jde o futuristický model Nike Mag.

Závěr: obě značky jsou technologickými giganty. Nike jde trochu výrazněji vstříc budoucnosti a navrhuje boty se zabudovanými senzory. Adidas zase neustále vylepšuje už vyvinuté systémy, které se stávají čím dál tím víc dokonalejší. Která z oblíbených firem je vítězem tohoto duelu? My si myslíme, že je to Nike (koneckonců je to Řecká bohyně vítězství!), co si myslíte Vy?

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
boty salomon, furla, peněženka, Kabelky Furla, air force 1 dámské, batoh guess, Crossbody kabelky Tommy Hilfiger, tamaris

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít