Chystáte se na vysněnou dovolenou strávenou lenošením na pláži, plaváním v tyrkysové vodě nebo objevováním korálových útesů? Zní to skvěle! Nezapomínejte však, že v mnoha zemích bývají pláže plné kluzkých, ostrých kamínků a na dně moře se nacházejí nejen kameny, ale i ježci či sklo. Než si sbalíte kufry, pořiďte si proto boty do vody pro celou rodinu.

Jaké by měly být boty na oblázkovou pláž a kde se vám budou ještě hodit? Odpověď najdete v našem článku.

Bezpečí chodidel je důležité

Ještě donedávna jsme si pod pojmem obuv na pláž představili pantofle nebo sandály. Pokud však chcete, aby byla vaše chodidla v bezpečí jak na pláži, tak ve vodě, je dobré pořídit si speciální gumovou obuv do vody. Moře v mnoha zemích (i Jadran, o čem jste se možná i sami přesvědčili) bývají plné ostrých kamínků nebo kluzkého drobného štěrku, který může zranit vaše chodidla. Boty do vody vás ochrání před ostrými a kluzkými předměty. Jejich další funkcí je ochrana před horkým pískem, jehož teplota někdy dosahuje až 40 stupňů Celsia a chození po něm může vyvolávat nejen diskomfort, ale může skončit i zraněním.

Víte, že…?

Na dně moře se kromě kamínků nacházejí také ježci a šlápnutí na nich může být nejen bolestivé, ale také nebezpečné pro naše zdraví. Proto se v případě oblázkových pláží doporučuje investovat do obuvi s tvrdou, gumovou podrážkou.

6556

V internetové obchodě eobuv.cz najdete obuv do vody pro celou rodinu.

Obuv na oblázkovou pláž – co by měla splňovat?

Obuv do vody byla navržena tak, aby dokázala ochránit celé chodidlo. Při nákupu takových bot třeba zohlednit několik důležitých aspektů:

  • podrážku – měla by být vyrobena z tvrdé, odolné gumy vůči bodlinám ježka, ostrým kamenům či sklu;

  • přilnavost – obuv na oblázkovou pláž musí splňovat toto kritérium, proto si vybírejte modely se strukturovanou podrážkou;

  • kvalitu provedení – boty do vody jsou investicí na více let, proto budou nejlepší z těch materiálů, jejichž svršek je odolný proti působení vlhkosti.

Tip experta

Boty do vody musí přesně přiléhat k chodidlu, aby se ve vodě držely na nohou. Výběr správné velikosti je v tomto případě mimořádně důležitý. Osobám s úzkými chodidly doporučujeme modely se stahovací gumičkou.

6557

Kde se vám bude obuv do vody ještě hodit?

Namísto dovolené u moře upřednostňujete prázdniny na horách, u jezera nebo u řeky? Ačkoliv se to nezdá, boty do vody se vám osvědčí i na těchto místech. Na dně vodních toků můžete natrefit na sklo nebo plechovky, které mohou způsobit nepříjemné zranění. Taková obuv se bude hodit i všem aktivním turistům, kteří se rozhodli například pro windsurfing. Osvědčí se také kanoistům.

Nyní již víte, jak důležité jsou boty do vody, proto si určitě pořiďte vhodný pár i pro sebe. Přestože je v tomto případě vzhled druhořadý, na stránkách eobuv.cz najdete množství modelů a barev, které určitě budou ladit i s vašimi plavkami. Pokud vám objednané zboží přece jen nebude vyhovovat, můžete jej do 30 dnů bezplatně vrátit z pohodlí domova.

Autor

Patrycja Stasiak

Pravidelně sleduji módní trendy. Inspiruji se stylem Victorie Beckham a Carrie Bradshaw. V mém botníku najdete především kolekci lodiček a polokozaček. Mým dalším koníčkem po módě je make-up. Ráda také chodím na výlet do přírody a jezdím na kole.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít