Pokud patříte k aktivním osobám, které dlouho neposedí na jednom místě, pravděpodobně v zimě nebudete trávit čas v pantoflích v pohodlí domova. Věnujete se zimním sportům jako snowboarding nebo lyžování? Kromě profesionální obuvi určené pro tyto sporty jistě oceníte i hřejivé a pohodlné zimní boty. Osvědčí se vám nejen na svahu, ale i v zasněženém a kluzkém terénu.

Hřejivé sněhule nebo odolné outdoorové boty? Zjistěte, které se osvědčí při lyžovačce.

Náhradní obuv na svah – kdy a jaká?

Zimní dobrodružství na horském svahu se nemusí spojovat výhradně se snowboardingem nebo lyžováním. Mezitím si jistě rádi vypijete horkou čokoládu nebo půjdete na procházku obdivovat okolní přírodu. V obou případech vás profesionální lyžařské boty budou omezovat v pohybu a nezajistí vám potřebné pohodlí. Právě v takové situaci se budou hodit zimní boty. V této roli se nejvíce osvědčí sněhule, outdoorová obuv nebo také tradiční zimní obuv značek Emu Australia či Ugg.

Sněhule pro ni a pro něho

Hřejivé a nepromokavé sněhule budou ideální volbou na svah, v dámském i pánském provedení. Sahají minimálně nad kotník a nejčastěji do poloviny lýtka, takže poskytují dokonalou ochranu před sněhem, který se zaručeně nedostane k vašim chodidlům. Díky tomu zůstanou nohy v suchu a teple. A navíc, sněhule patří nejen k funkčním, ale i mimořádně módním modelům.

Více o sněhulích se dočtete i v našich dalších článcích, například o značce Emu Australia, nebo také o tom, jak je můžete kombinovat s různými outfity.

Klasika svého druhu – obuv značky Emu a Ugg

Asi každý pozná charakteristické sněhule vyrobené z merino vlny. Jsou to modely značek emu a ugg! Tyto boty se vyznačují jedinečnými vlastnostmi – při nízkých teplotách zahřívají chodidla a při vysokých naopak ochlazují. Za předpokladu, že jsou správně impregnované, dokáží ochránit chodidla před vlhkostí. Navíc jsou neustále módní a můžete je využít i pro každodenní nošení. Díky těmto vlastnostem se vyplatí zařadit je do zimního šatníku.

Víte, že…?

Boty emu byly vytvořeny původně pro australské surfaře. Přestože je v současnosti nosí zejména ženy, v nabídce jsou i pánské modely!

Outdoorová obuv – unisexové boty na svah nebo do města

Voděodolná outdoorová obuv je našim dalším tipem na svah. Doporučujeme například boty kultovní značky značky Timberland, ale i jiné boty tohoto typu, které se osvědčí i v těch nejnáročnějších zimních podmínkách. Mimochodem, už léta nevychází z módy, díky čemuž jsou mimořádně stylovým doplňkem pro každodenní nošení. Pokud se chystáte do hor a kromě lyžování plánujete i procházky po okolí – outdoorová obuv bude tím nejlepším řešením.

Nezapomeňte, že bez ohledu na to, jaké boty si vyberete, v zimě je třeba věnovat jim zvýšenou péči. O tom, jak připravit boty na zimu, se také dočtete v našem dalším článku.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera. Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít