Obuv na svatbu v zimě. Jakou zvolit?

2 min.

Navzdory všeobecnému přesvědčení můžeme říci, že svatby nejsou výlučnou záležitostí jarního a letního období. Mnohé páry se rozhodnou vyslovit své “ano” v pohádkové, zimní atmosféře. Dostali jste pozvánku na svatbu v chladnějších měsících roku a nevíte, jak se obléci? Poradíme vám, jaké boty budou v tomto případě ideální volbou.

Polokozačky nebo klasické vysoké modely kozaček budou vypadat stejně elegantně jako klasické jehlové lodičky.

Jaké boty k šatům na svatbu v zimním období?

Základem outfitu jsou v tomto případě šaty a od jejich střihu závisí, jaké boty s nimi budou vypadat nejlépe. Pokud se rozhodnete pro dlouhé, typicky večerní šaty, určitě zvolte klasické lodičky. Jde totiž o nejelegantnější kombinaci, v jejímž rámci nejsou vhodné experimenty.

Jak si poradit v takové situaci? Pokud vám to umožňují okolnosti, vezměte si s sebou druhý pár bot. V kostele můžete využít teplejší kotníkové a klasické kozačky a před samotnou svatební hostinou je zaměňte na lodičky. Více o tom, jak vybrat obuv na svatbu, se dočtete v dalším článku na našem blogu.

Obuv na svatbu v zimě – elegantní polokozačky

Pokud váš outfit není až natolik formální a rozhodnete se např. pro kratší koktejlové šaty, můžete si dovolit i jiné řešení než lodičky. Ideálními botami na zimní svatbu mohou být také elegantní polokozačky na jehlovém nebo sloupkovém podpatku. Nejlepší bude sáhnout po modelech v černé barvě, které se budou hodit k většině zimních outfitů. Výborně se budou kombinovat se šaty v tmavě modrém odstínu, bordó nebo lahvově zelené barvy.7784

Polokozačky Gino Rossi

Boty na svatbu by měly být rozhodně elegantnější než modely určené pro každodenní nošení. Rozhodněte se proto pro zdobené modely, např. se zlatými aplikacemi nebo ozdobami a výřezy. V outfitu na svatbu v zimním období jsou povinným prvkem punčochy – kotníkové kozačky s otevřenou špičkou proto nepřicházejí v úvahu.

Kozačky na svatbu? Proč ne!

Alternativou ke polokozačkám budou klasické vysoké kozačky. I v tomto případě bude nejlepší rozhodnout se pro modely na podpatku. Kozačky budou vypadat výborně s kratšími šaty – perfektně zvýrazní vaše nohy. Nejlepší volbou budou černé modely, stejně dobře však budou vypadat i kozačky s řasenou holenní částí nebo modely v odstínech hnědé.

Tip stylistky

Odvážnější dámy si mohou dovolit i kozačky nad kolena. Budou vypadat výborně v kombinaci s volnými šaty s hlubokými rozparky v dolní části.

7785

Mušketýrky Guess

Kromě barvy a střihu bot na svatbu v zimě je důležitý i materiál vyhotovení. Nejlepší volbou bude přírodní kůže, která zajistí chodidlům ochranu před nadměrným pocením – konec konců, při svatební zábavě na parketu to není ojedinělé! Pokud bude mít ale svatba charakter slavnostní večeře, můžete se rozhodnout i pro model se zateplením, který vám zajistí potřebný termický komfort.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!