Výběr správné módní pánské šály je jedna věc, ale způsob nošení je jiný příběh. Různé metody vázání šály Vám mohou pomoci ji sladit s konkrétním oblečením. Podívejte se na níže uvedený text a nechte se inspirovat příklady z Instagramu, které ukazují mnoho způsobů, jak nosit pánskou šálu v souladu s aktuální módou.

Kromě ochrany krku před větrem a chladem, šála by měla sloužit také jako stylový doplněk.

Nošení šály v nonšalantním stylu

Líbí se Vám hipsterské outfity? Nebo možná se chcete oblékat tak, aby prvky Vašeho outfitu nevypadaly příliš stylizovaně? V této situaci bude nejlepším způsobem nonšalantní obtočení šály kolem krku. Nonšalantnost vzbuzuje dojem, že jste si šálu uvázali bez pečlivého uložení.

V případě hipsterského a zároveň trochu nedbalého stylu, bude ideální lehce pokrčená, mohérová ​​šála nebo šála v copánkovém pletením.

Stačí, že necháme trochu místa u krku, následně šálu omotáme a koncovky přehodíme přes šálu ze spodu tak, aby nebyly vidět.

Můžete si rovněž si vybrat větší šálu, kterou můžete snadněji uvázat trochu nedbalým způsobem.

Šála ovinutá „jedenkrát“

Jedním z nejklasičtějších způsobů, jak nosit mužskou šálu, je ovinutí na „jedenkrát“. Nejvhodnější k tomu to bude úzká šála. Stačí ji jednou obtočit kolem krku a její dva konce nechat volně viset na hrudi.

Ať už si vyberete vlněnou nebo látkovou šálu, je jen na Vás. Mějte však na paměti, abyste si vybrali jednu z úzkých variant tohoto doplňku, protože se nejlépe prezentuje pevně omotaný kolem krku.

Tip stylisty

Při výběru úzké šály nezapomeňte na to, že ji budete moci nosit právě celý rok. Na jaře bude vypadat stejně dobře, jako na podzim nebo v zimě.

Pokud Vám především v zimě záleží na tepelném komfortu, rozhodněte se pro širokou, silnou pánskou šálu, např. v šedé barvě. Omotejte si ji stejně jako muž na fotografii výše, mírně nedbalým způsobem.

Pánská šála nošená volně – bez vázání

Pokud chcete, aby Vaše šála byla především módním doplňkem a neplnila tak primární funkci chránit krk před chladem, nemusíte si ji vázat. Jediné, co musíte udělat je to, že si ji volně přehodíte kolem krku, aby celá její délka volně spočívala na hrudi. I když toto řešení vypadá velmi efektivně, nedoporučujeme ho během větrného počasí, protože bude stačit pouze okamžik nepozornosti a ztratíte svou oblíbenou šálu!

Pokud Vám vítr stále shazuje šálu z krku, můžete ji skrýt pod zapnutou bundu nebo sakem, stejně jako muž na fotografii výše. Chcete vytvořit stejný outfit, takový jaký má on ve francouzské atmosféře? Doplňte jej baretem a pánskými polobotkami.

Vzorovaná barevná šála v kombinaci s béžovým kloboukem? Jsme pro!

Pánská, volně přehozená šála je dokonalým doplňkem pro milovníky klasické elegance.

Pánská šála nošená “na smyčku”

Posledním, ale velmi osvědčeným způsobem nošení pánské šály, je nošení na tzv. smyčku. Tato metoda spočívá v uchopení jednou rukou obou konců šály, přeložením ji v zadní části krku takovým způsobem, že zasuneme oba konce do vzniklého otvoru na druhé straně krku.

Tento klasický způsob vázání pánské šály si jistě pamatují prarodiče, jelikož ve své době byl velmi populární.

Takto svázané kašmírové šály, bez vzorů, ale v originálních barvách, viz výše představená v modré barvě, vypadají velmi působivě.

Bez ohledu na způsob vázání, vyberte si šálu, která bude vyhovovat Vašemu individuálnímu stylu.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.