Nemusíme nikoho přesvědčovat o tom, že pantofle jsou povinnou výbavou každé tašky na plavání. Jejich úkolem je například ochrana před plísněmi a mikroorganismy o které není nouze ve vlhkém prostředí a také zmenšují riziko podklouznutí na mokrém a kluzkém povrchu. Podívejte se jak si vybrat boty do vody.

Nákup odpovídající obuvi Vám pomůže čerpat ještě větší radost z volnočasových aktivit.

Bazénové pantofle – jaká velikost?

Jak už to bývá při výběru každého typu obuvi, tak také v případě pantoflí, jednou z nejdůležitějších věcí je správná velikost. Boty na plavání musí co nejlépe sedět na chodidle. Příliš malé Vám budou způsobovat odřeniny a puchýře. Příliš velké Vám zase budou padat z nohy a způsobovat větší riziko uklouznutí a pádu na mokrém povrchu.

Při výběru pantoflí do bazénu se řiďte nejen velikostí obuvi, kterou nosíte každý den, ale také délkou stélky. V našem jiném článku na blogu si můžete přečíst o tom, jak si vybrat správnou délku stélky a velikost.

10084

Aby pantofle k bazénu splnily svou roli, musí dobře sedět na chodidle.

Podrážka a materiál

Většina, na trhu dostupných modelů pantoflí na plavání, je vyrobená z gumy nebo z vysoce kvalitních materiálů, které nevsakují vodu a rychle schnou. Díky tomu obuv není jenom pohodlná, ale také praktická a zároveň je jednoduché ji vyčistit.

Nejdůležitějším elementem, který nejvíc odpovídá za bezpečnost u bazénu, je podrážka pantoflí. Podobně jako svršek, budou nejlepší ty, které jsou vyrobené z gumy nebo kaučuku. Oba materiály jsou známé především svými protiskluzovými schopnostmi a zvětšují přilnavost. Dodatečně plasty způsobí, že podrážka bude lehčí, odolnější a nebude se lehce odírat. Oblíbeným řešením jsou také pantofle na bazén z podrážkou, která je vyrobena z pěny – jsou měkké, pružné a je s tím spojeno velké pohodlí.

10085

Materiál podrážek je jeden z nejdůležitějších elementů bazénových pantoflí.

Design a střih bot na plavání

Boty tohoto typu musí být především praktické, ale nic nepřekáží přece tomu, aby také těšily Vaše oko! O to víc, že takové pantofle nemusíte používat jen k bazénu.

Záleží už pouze na Vás a na Vašich preferencích co si vyberete, jestli to budou klasické pantofle nebo žabky. Střih nemá velký vliv na bezpečnost. Ovšem pokud i u bazénu chcete zvýraznit svůj individuální styl, můžete je sladit se svými plavkami. Na výběr máte minimalistické modely, zdobené logem výrobce nebo jiným potiskem. Neonové, pastelové a možná ty v základních barvách? V našem internetovém obchodě eobuv je nabídka bot na plavání opravdu široká!

A pokud hledáte bazénovou obuv pro své děti, podívejte se na náš článek na blogu: Dětské pantofle na bazén – jaké vybrat.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít