Podzimní a zimní boty pro děti – na co se zaměřit během nákupu?

2 min.

Teplé a pohodlné, právě takové by měly být podle mnohých dětské boty na podzim a zimu. Souhlasíme, ale neméně důležité je, aby na noze dítěte dokonale seděly a zajišťovaly optimální stabilitu. I když se za nejzdravější považuje chození naboso, nad počasím nezvítězíme a v tomto ročním období se bez vhodné obuvi neobejdeme.

Plánujete nákup podzimních a zimních dětských bot? Zjistěte, na co se zaměřit při jejich výběru.

Dětské boty na podzim a zimu – materiál a konstrukce

Nejdůležitějším aspektem, který v největší míře rozhoduje o kvalitě bot, je materiál, ze kterého jsou vyrobené. Při výběru dětských bot se rozhodněte pro model z prodyšného materiálu, který bude předcházet pocení chodidel. Nejlépe se osvědčí přírodní kůže, která se vyznačuje mimořádně vysokou odolností proti poškození. V podzimních a zimních botách pro děti se používají i materiály typu Gore-Tex, které mají membrány umožňující odvádění potu směrem ven z bot a současně zabraňují pronikání vlhkosti dovnitř boty.

Před samotnou koupi se zaměřte na konstrukci bot. Zjistěte si, jestli Vámi vybraný model není příliš tvrdý nebo pevný. Dětská obuv by měla být totiž lehká, měkká a elastická. Vložka v botách může být mírně profilovaná, ale přibližně do 3 let to není potřeba.

O kvalitě podzimních a zimních bot pro dítě rozhoduje i podrážka. Její přední část, v přibližně ⅓ délky by se měla lehce ohýbat. V oblasti klenby musí být naopak tvrdší, aby zajistila chodidlům Vaší ratolesti optimální stabilitu. Neméně důležitá je i hrubost podrážky. Nemůže být příliš hrubá, měla by ovšem dobře izolovat chodidla od povrchu, po kterém kráčejí a chránit je zároveň před zimou a vlhkostí. Podrážka musí být zároveň protiskluzová, aby se chůze po zledovatělém chodníku neskončila bolestivým pádem.

12927

Přiléhavé nebo volné? Šněrovací nebo na suchý zip?

Podzimní a zimní obuv musí dobře sedět, nemůže být příliš velká ani příliš malá. Boty by měly dobře přiléhat především ve střední části, ale zároveň se musí lehce obouvat. Pokud při zkoušení konkrétního modelu natrefíte na těžkosti při obouvání nebo vidíte, že dítě krčí nohu, s velkou pravděpodobností budou boty dítěti nepohodlné.

Důležité!

Nezapomínejte na to, že není dobré kupovat boty s rezervou. V botách by nemělo být víc volného místa než 5-7 milimetrů.

Při výběru podzimních a zimních bot pro dítě, bude lepším řešením šněrovací model, který můžete přesně přizpůsobit chodidlu. Pokud si ovšem Vaše ratolest ještě neumí zavázat tkaničky, zjistěte jak je to naučit. Je to jednodušší než si myslíte! Pokud jste už ve fázi samostatného obouvání bot a rozhodli jste se koupit dítěti boty na suchý zip, dbejte na to, aby se nacházel ve střední části chodidla, ve výšce klenby.

Jak často kupovat dětské boty?

Do přibližně 3 let roste dětské chodidlo průměrně o 0,5-1 velikost v průběhu třech měsíců. Právě takto často je třeba vyměnit dítěti boty. O něco méně, teda každé čtyři až šest měsíců kupujeme boty dětem ve věku od 3 do 6 let.

Na podzim a v zimě nemohou v šatníku Vašeho dítěte chybět dobré boty. Teda takové, které jsou vyrobené z kvalitních materiálů, zajišťující chodidlům stabilitu a optimální komfort. Podívejte se, jaké modely dívčích a chlapeckých kozaček jsme si pro Vás připravili na eobuv.cz. V nich zvládnete i deštivá rána a tuhé mrazy.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Pánská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Michael Kors, Dámské černé tenisky, Černé dámské polokozačky, Kabelky Liu Jo, Pánská obuv Geox, Kabelky Tommy Hilfiger, Kabelky Guess

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít