Jako žena si jistě nedokážete představit jaro a léto bez módních sandálů na podpatku, kterými můžete stylově doplnit svůj outfit. Podobný názor mají i největší módní návrháři, kteří na přehlídkách neustále představují nejmódnější modely sandálů, které se budou nosit v nejbližší sezóně. Nesmíme však zapomínat na to, že tento typ bot by se měl, navzdory aktuálním trendům, vyznačovat především pohodlností.

Jak spojit módní vzhled a pohodlí? V tomto článku najdete inspiraci na tuto otázku.

Trendy z módních přehlídek na jaro a léto

Sandály na nízkém podpatku, saténové na vysokém blokovém podpatku, na platformě nebo s ozdobnými kamínky patří k nejžhavějším módním trendům nadcházející sezóny. Nechte se inspirovat značkami jako Chanel, Dolce & Gabana nebo Miu Miu. Polská návrhářka Eva Minge nebo značky jako Patrizia Pepe či Carinii velmi rychle zařadily do své nabídky modely nesoucí se ve znamení těchto trendů.

Ty nejmódnější varianty můžete velmi šikovně kombinovat s punčochami nebo podkolenkami. Takové spojení bude vypadat velmi vkusně a trendy.

Víte, že…?

Kombinaci bílých punčoch a saténových pantoflí proslavila Marie Antoinetta!

Sandály na nízkém podpatku pro horké letní dny

Zpravidla platí, že čím je podpatek nižší, tím jsou boty pohodlnější. Podobně je to i v případě sandálů. Neznamená to ale, že byste se měli úplně vzdát podpatků v případě této letní obuvi! Můžete se rozhodnout pro mimořádně módní variantu v této sezóně a to na nižším a širším blokovém podpatku.

Průhledné podpatky byly hitem minulé sezóny a stále jsou in. Nízký hrubý podpatek vypadá zase nejlépe v případě sandálů s tenkými řemínky. Takový typ boty je velmi lehkou, svěží a jemnou variantou letní obuvi. Nezapomínejte, že v nadcházející sezóně bude klíčový zajímavý detail. Nebojte se proto při výběru sandálů sáhnout po nízkém podpatku s diamanty, peříčky nebo mašlemi.

Dámské sandály na vyšším sloupkovém podpatku

Jednoduché černé sandály na jehlovém podpatku jsou must have každého botníku. V případě této sezóny nechte klasiku stranou a vsaďte na sandály na sloupkovém podpatku a na platformě.

Díky tomu sandály ačkoli na vyšším podpatku působí elegantně a přitom jsou pohodlné. Můžete si vybrat některý z barevných modelů např. žluté, zelené nebo fuchsiové i v přírodních barvách. Věnujte pozornost také materiálům, obzvlášť zajímavě působí saténové sandálky. Takové sandály skvěle vypadají spolu se šaty nebo tweedovými kostýmky ve stylu Chanel.

Jste připravena na nákup odvážných a stylových sandálů? Nejzajímavější modely inspirované posledními trendy najdete na eobuv.cz!

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.