Praktická, elegantní nebo pohodlná – kterou kabelku vybrat pro běžné denní nošení?

3 min.

Kabelky patří k ženám jako léto ke sluníčku. Nutnost nosit všechno v hlavě a taky v kabelce je čím dál tím větší, protože dnešní doba je hektická. Pokud vyrážíte s kabelkou ráno z domu a vracíte se až večer, budete v ní muset najít místo pro celou řadu věcí, od kosmetiky, po lejstra, ale třeba i ručník do večerní sauny. Existuje velký výběr na trhu, a proto každá žena vlastní minimálně několik kabelek, tašek na rameno nebo přes rameno. Velikost, materiály i typy se různí, takže si může opravdu každá žena vybrat pro různé příležitosti. Dobrou radou je: Nesnažte se zkrouhnout počet taštiček jen na jednu. Na takto univerzální kousek patrně nenarazíte, protože co se hodí do města, málokdy zapůsobí na plese.

Kabelka – vyhovující a stylové řešení pro každou ženu

Každá žena brzy zjistí, že pár kousků vhodných kabelek se neobejde. Množství věcí, které s sebou musí od dívčího věku nosit, se časem násobí. S klasikou mobil – klíče – peněženka si žena dlouho nevystačí. Přibývá kosmetických nezbytností, lejster, svačin a sad respirátorů a roušek, nezbytná je už i dezinfekce. Studentka nosí v tašce na rameno skripta, maminka výbavu pro děti. Každá žena také zná klasické mužovo: Vezmeš mi něco do kabelky? Muž si často vystačí s kapsami, které jsou v pánském oblečení nespravedlivě větší, takže cokoliv je navíc, dostane většinou do svěření žena. Kabelky naštěstí dostaly punc stylovosti a ženy si je oblíbily natolik, že tento módní doplněk nedají z ruky, a jsou i takové, které je sbírají a vystavují v ohromném množství ve skříni. Malá nebo velká kabelka, klasická kabelka nebo extravagantní? To posuďte hlavně podle příležitosti, kam ji berete.

Praktická elegantní nebo pohodlná kterou kabelku vybrat pro běžné denní nošení

Jakou malou kabelku vybrat, aby se hodila k vašemu outfitu?

Stěžejní je obuv a celkové vyznění vašeho outfitu. Pracujete v kanceláři s dresscodem a chodíte tam v lodičkách a kostýmku? Pak volte elegantní, ale praktický typ, kam se vám vleze i formát A4. Jdete se projít do města a stačí vám s sebou vzít pár korun na zmrzlinu? Sáhněte po menším typu, materiál můžete volit méně luxusní, stačí látka nebo koženka. Hodláte s taškou oběhnout doktory, úřady, kino i bazén – pak vybírejte z maxi tašek – jsou dostupné jak v jednoduchém, tak elegantnějším provedení. Maxi tašky ocení také maminky, nebo studentky, které většinou nosí plínky/knihy a ideálně v jednom zavazadle. Jednu černou kabelku by měla mít každá žena. Dámská kabelka tohoto typu se vyznačuje mrňavostí a hodí se do divadla, na ples a na slavnostnější příležitosti. Malé kabelky jsou speciální kategorie, kam můžeme zařadit např. psaníčka a kabelky na rameno. Pokud je na akci, kam se chystáte šatna, počítejte s tím, že vše odložíte tam, a kapesníček s mobilem vezmete s sebou třeba jen v psaníčku. Elegance je také svázána s kvalitním materiálem. Kožené kabelky jsou sázka na jistotu a nikdy nezklamou.

Jakou kabelku vzít na svatbu?

V dnešní době bývají svatební obřady nejrůznějšího druhu. Někdo se bere klasicky na radnici nebo u oltáře v kostele, jiné páry experimentují a vybírají ke svatbě vrchol hory, pláž, exotickou destinaci apod. Informujte se především u ženicha nebo nevěsty, jaký bude dresscode a co doporučují si vzít na sebe. Podle toho vybírejte kabelku. Tradiční, elegantní svatba chce kousky formálnějšího typu, tzn. malé kabelky, černá kabelka, kožené kabelky, psaníčka. Pokud bude slavnost méně formální, bude na pláži, v lese nebo na vrcholu hory, kabelku volte podle místa. Kabelka musí ladit s botami, proto, až budete promýšlet boty, připravte si komplet oblečení, boty, kabelka, doplňky. Existují také tradiční svatební pravidla, kterých je dobré se držet. Bílé šaty by měla mít jen nevěsta, svatba může být také celkově laděná do jedné barvy. Bývá to třeba růžová, starorůžová, světle modrá, žlutá – jednoduše podle vkusu novomanželů. Doporučení respektujte, ať na slavnosti nejste za exota.

Jakou malou kabelku vybrat, aby se hodila k vašemu outfitu

Jakou kabelku volit pro běžné nošení?

Pro běžné nošení je lepší velká kabelka nebo tzv. maxi kabelka, taška. Tašky jsou přes rameno i na rameno a měly by něco unést. Měl by se tam vlézt rozměr A4, zvlášť pokud v zaměstnání pracujete s papíry. Nesnažte se ale do kabelky nacpat vše. Notebook by měl mít svou vlastní tašku, všechny věci pro mimino by také měly mít prostor v tašce na kočárku a na nákup se lépe hodí plátěná taška. Co se týče materiálů – kůže déle vydrží, ale můžete volit i ekologickou kůži. Hodí se i syntetické a látkové materiály, protože jsou skladnější a lehčí. Kabelka by obecně měla být lehká, protože při běžném nošení do ní často člověk vkládá další těžké nezbytnosti.

Kabelka s monogramem

Už jste si jistě všimli, že známé značky dodávají na trh kabelky s monogramem. Ten bývá různě velký, určuje značku a většinou krásně zdobí kabelku. Monogramy můžete zahlédnout i na stylových batozích nebo ledvinkách. Značky, které monogram používají, jsou např: DKNY, Emporio Armani, Guess, Joop, Tory Burch, Coach. Monogramy bývají kovové nebo syntetické a označují typická písmena značky. Je dobré mít v šatníku aspoň jednu tohoto typu, protože člověk má zkrátka někdy chuť pochlubit se značkou. Firma vám pak může být vděčná, protože při nošení vlastně děláte reklamu.

Péče o kabelky

Kabelky byste měla opečovávat podobně jako boty. Podle materiálu volte typ impregnace, špinavé kabelky čistěte šetrně a opatrně. Zvýšenou pozornost věnujte koženým kabelkám, ty mít nějaký ochranný filtr a zároveň prodyšnost. Dnes je velkým hitem dezinfekce vždy a všude, tady ale pozor. Chemie by mohla váš kousek nenávratně poškodit, proto raději nakupujte přípravky přímo v obchodě s kabelkami nebo botami. Doporučí vám, co a jak použít přímo na místě.

Na závěr rada. Úplný základ je malá černá kabelka a větší na běžné denní nošení. Další kousky už shánějte podle vlastních zálib, vkusu a příležitostí. Existují elegantní, praktické, ale i sportovní kousky. Odvážnější mohou zkusit barevné kabelky nebo extravagantnější kousky. Cena vám také napoví něco o kvalitě, ale neexistuje rovnítko mezi drahé – kvalitní. Pozor také na padělky. Pokud jsou švy křivé, kování je lajdácky nalepeno a zip nejde zapnout, jedná se patrně o podvrh.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!