Příliš velké boty – co s nimi?

1 min.

Vysněné lodičky kupované ve spěchu nebo dlouho očekávané sneakers objednané přes internet jsou najednou…příliš velké a noha v nich dobře nesedí? Znamená to, že je boty třeba vrátit nebo darovat kamarádce? Vůbec ne. Poradíme vám, co dělat, pokud vám boty docela nepadnou.

Vsaďte na bezpečné způsoby a přesvědčte se sami, že řešení je jednodušší, než si myslíte.

Vložky do příliš velkých bot

Napadlo vás zmenšovat boty pomocí tepla – např. vysoušečem vlasů? Raději to nezkoušejte. Horký proud vzduchu může botám přinést více škody než užitku a způsobit jejich rozlepení. Není to tedy bezpečný způsob, jak si poradit s velkými botami.

Namísto pokusů o zmenšování, je lepší obuv vyplnit. Boty se takovýmto způsobem zaručeně nepoškodí a vy budete cítit optimální komfort. Právě pro tyto účely byly vyrobeny vložky do obuvi. Slouží nejen k předcházení otlakům, ale i pro lepší přizpůsobení bot délce a šířce chodidla. Tlustší vložky dokonale vyplní prázdné místo v botě, díky čemuž drží chodidlo na svém místě a boty budou zároveň pohodlnější.

Vyberte si vložky podle typu obuvi

Materiál, ze kterého byly vyrobeny vložky, si vyberte podle typu bot, které chcete „zmenšit“. Pokud jsou problematické lodičky nebo balerínky, nejlepší volbou budou vložky ze silikonu nebo gelu. Tyto materiály jsou elastické, proto se vložka dokonale přizpůsobí tvaru bot. Filcové modely se osvědčí u všech modelů zimních bot. Kromě toho, že skvěle vyplní boty, zajistí optimální tepelný komfort během nejmrazivějších dní.

8466

A jak „zmenšit“ příliš velké sportovní boty? Vzhledem k tomu, že při provádění fyzických aktivit jsme náchylní k zvýšenému pocení nohou, vložky do bot tohoto typu by měly umožňovat pokožce dýchat. Nejlepším materiálem bude proto přírodní kůže.

Tip experta

Pokud jsou boty příliš velké jen na jednom místě, rozhodněte se pro polovložky lepené do přední části chodidla nebo pod patu.

Příliš velké boty – co teď?

Další možností budou patní vložky neboli podpatěnky či zapatěnky. Jsou to prvky, které – jak naznačuje samotný název – se nalepí do obuvi v oblasti paty, když jsou boty příliš velké. Na výběr jsou gelové nebo kožené varianty. Patní vložky představují dokonalou výplň – tyto doplňky mohou mít tloušťku dokonce až 1 cm. Kromě toho perfektně chrání před vznikem otlaků na patě.

Nejlepším řešením, jak se vyhnout problému s příliš velkými botami, je jejich správné přizpůsobení chodidlu – nejen z hlediska délky, ale i šířky a výšky chodidla. Velikost boty si můžete změřit i doma. Z článku o délce stélky se dozvíte, jak na to.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Skechers, Dámské černé tenisky, Dámská obuv Salomon, Kabelky Michael Kors, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Tommy Hilfiger, Černé dámské polokozačky, Pánská obuv Geox

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít