Proč stojí za to nakupovat boty online? 9 důvodů

3 min.

Určitě se Vám stalo, že jste se vzdali online nákupu obuvi a to za předpokladu, že jen vyzkoušení vybraných modelů v obchodě Vám umožní rychle a efektivně vybrat správný pár. Nicméně e-commerce obchody v poslední době natolik rozvinuly své aktivity a přizpůsobili se očekáváním zákazníků, že můžete online nakoupit dokonale padnoucí boty stejně efektivně (ne-li ještě efektivněji!). Níže Vám vysvětlíme, proč je to v dnešní době tak pohodlná metoda nakupování.

Nemusíte chodit do nákupního centra a to není jediná výhoda online nakupování obuvi.

Snáze koupíte přesně to, co hledáte

Určitě se Vám nejednou stalo, že jste bloudili mezi regály obchodu, přeplněnými až po okraj atraktivně vystavenými botami. Následně jste obchod opustili s obuví, která se výrazně lišila od plánovaného nákupu. Není divu! V atmosféře nákupního šílenství, které v nákupních centrech často vládne, se dá snadno nalákat na atraktivní předmět, který jste neměli v úmyslu koupit. Když kupujete online, přesně víte co hledáte. Při použití filtrů přizpůsobeným Vašim požadavkům, můžete si rychle vybrat nejlepší boty z těch, které opravdu potřebujete. Nemusíte se vůbec dívat na jiné, velmi atraktivní modely, které jsou v tuto dobu pro Vás zbytečné.

Mnohem rychleji porovnáte sortiment několika obchodů

Pravděpodobně Vás ani nemusíme přesvědčovat o tom, že porovnávat sortiment několika kamenných obchodů může být únavné, zejména v hodinách kdy je lidí nejvíce nebo pokud s Vámi navštěvuje obchody netrpělivé dítě. Snadnější je zkontrolovat nabídku různých značek, když sedíte pohodlně u počítače. A navíc, online obchody s více značkami, jako je například eobuv.cz, pro Vás v podstatě porovnávají nabídku obuvi různých značek na jednom místě, v různých cenových relacích.

Máte větší šanci na příležitostné nákupy se slevou

Ano, když nakupujete online, máte větší šanci na výhodné nákupy. Proč? V kamenných obchodech se slevy objevují během sezónních výprodejů. Online obchody zase občas nabízejí členům klubu své věrnostní programy nebo dokonce mají výhodné nabídky pro odběratele. A i když v obecné chvíli Vám obchod nenabízí slevy, velmi často při přihlášení k odběru newsletteru máte možnost koupit boty alespoň o 10% levněji.

Rychleji ověříte, zda je Vaše velikost dostupná

V kamenných obchodech se může stát, že ve chvíli kdy konečně najdete hledaný model obuvi, který vyhovuje Vaším aktuálním potřebám, nemůžete na poličce najít svou velikost. Jediným způsobem, jak ověřit, že například ve skladu jsou dodatečné páry těchto bot, je třeba najít prodejce a zeptat se ho. Když kupujete boty online, můžete okamžitě zjistit, zda je Vaše velikost dostupná. Pokud není dostupná, můžete se přidat do seznamu čekajících na produkty a obdržíte oznámení, když budou dostupné. Toto je mnohem pohodlnější volba!

Rychlé doručení a snadné vrácení umožňují stejně pohodlné zkoušení jako v obchodě, ale bez nutnosti návštěvy nákupního centra

Není přehnané říci, že zkoušení několika modelů obuvi doma je stejně pohodlné (ne-li pohodlnější) než v obchodě. Nenechte se odradit skutečností, že v obchodě si můžete vyzkoušet několik párů bot a velikostí, aniž byste museli tentokrát své peníze „blokovat“. Jak se tomu vyhnout, si můžete přečíst v následující části. Online obchody poskytují nyní různé možnosti doručení zakoupeného zboží a to za účelem splnění očekávání zákazníků. Jednoho dne Vám kurýr může doručit boty, které si můžete vyzkoušet a na druhý den si vyzvedne modely, které nechcete. Ve srovnání s časem, který strávíte v nákupním centru, je tato možnost mnohem výhodnější.

Pokud si objednáte něco k vyzkoušení, nemusíte své peníze ,,blokovat”

Před objednáním několika párů bot pro domácí vyzkoušení nás často odrazuje skutečnost, že během tohoto procesu budeme muset „blokovat“ své peníze a čekat na jejich vrácení za modely, u kterých bude provedena vrácení. Tento argument proti online nakupování však již není platný. Stále více obchodů e-commerce, včetně eobuv, má způsob platby, který Vám umožní zaplatit za objednávku po jejím vyzkoušení. K tomu dochází nejčastěji pomocí PayPo nebo podobné platformy. Tato společnost za Vás „založí“ peníze a Vy budete mít například 30 dní na zaplacení dané objednávky. Na druhé straně v případě těchto obchodů, které po vyzkoušení nenabízejí platební metodu, můžete použít například kartu Twisto, která Vám „půjčí“ peníze po dobu nákupu a následně dojde k vrácení peněz za položky, které se rozhodnete vrátit.

V domácích podmínkách můžete okamžitě zjistit, jak budou dotyčné boty vypadat v různých outfitech

Když kupujete boty v kamenném obchodě, můžete si jen ověřit, jak vypadají s jedním konkrétním outfitem, ve kterém právě nakupujete. Stává se, že později, během domácího zkoušení, se ukáže, že zakoupené boty nevypadají s jiným oblečením dobře. Když kupujete boty online, zkoušíte si je doma, takže můžete rovněž zjistit, ke kterým outfitům se hodí a ke kterým ne.

Vidíte boty v přirozeném světle a ne v obchodních reflektorech

I když to neurčuje pravidlo, často se stává, že osvětlení obchodů zkresluje skutečnou barvu kupovaných bot. Když objednáváte boty domů, můžete si je jednoduše vzít k oknu nebo vyjít na balkon a podívat se v přirozeném světle na jejich odstín a materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

Snadněji zjistíte, zda jsou boty opravdu pohodlné

Některé obchody s obuví mají menší povrch. Na druhou stranu ty, které se mohou pochlubit velkým povrchem jej obvykle používají k uspořádání polic a vytváření mezi nimi uliček. Pokud přidáte další zákazníky, kteří jsou v obchodě ve stejnou dobu jako Vy, rychle si uvědomíte, že absolvovat „testovací procházku“ ve zkoušených botách není vždy snadným úkolem. Procházka domácí chodbou je mnohem pohodlnější forma testování vybraného modelu obuvi.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
michael kors, nike airmax, Pánská obuv Guess, Peněženky Guess, salomon boty, ugg, Kabelky Jenny Fairy, ponozky