Průvodce nákupem pro začínajícího hipstera. Buďte odlišní a přitom zůstaňte sami sebou!

2 min.

Kdo je hipster (nebo kdo není)? Řídí se tak jak mnozí věří módou nebo se jí naopak horlivě vyhýbají? Ejhle, kolik lidí tolik odpovědí. Každý hipster je unikátní! Dovolte nám, abychom Vám představili myšlenku současné subkultury a ukázali oblečení, které je typické pro hipstera.

Čepice typu beanie je jen jedním z atributů hipstera. Zjistěte více v článku!

Jak přemýšlí hipster?

Pokud bychom měli hipsterský styl popsat dvěma slovy, řekli bychom: nevynucená nonšalance. Osoba skrývající se za tímto tajemným jménem se distancuje od masové kultury, tzn. mainstreamu. Ve skutečnosti se snaží klást důraz na individualitu a originalitu. Nejen z hlediska módy, ale také zájmů (nezávislé kino apod.). Hipster, ať už ten dospívající nebo dospělý, stojí v opozici vůči světu.

Víte že.

Slovo „hipster“ je odvozeno z afrického jazyka wolof. „Hip“ znamená osvícený muž s očima otevřenýma dokořán.

Co nosí hipster?

Jak si můžete přečíst ve Wikipedii – hipsterův honosný outfit se vyznačuje přehnanou extravagancí a sklonem ke kýči. Znamená to, že se vyhýbá módě a nemá ji rád? Naopak! Každý prvek hipsterského outfitu je promyšlený a je důležitou součástí celku. Při hledání originality, členové popsané subkultury často chodí do second handů nebo na bleší trhy. Nevyhýbají se známým značkám, ale klišovitým a obyčejným kombinacím.

Hipster neznamená jen styl oblečení, ale rovněž způsob myšlení.

Hipster neříká o sobě, že je hipster, protože to by bylo proti nepsaným pravidlům. Usiluje o odlišnost a oddělenost. Ale… existují určité prvky oblečení, které odlišují členy této subkultury. Jake to jsou? Už Vám odpovíme!

Boty pro hipstera

Hipsterské šatníky jsou plné plátěnek značky Converse nebo oblíbených plátěnek Vans (pokud chcete vědět, které jsou lepší – Converse nebo Vans, přečtěte si náš další článek na toto téma). V kombinaci se sakem a roztrhanými džíny, strhávají na sebe pozornost jako magnet. Hipsteři preferují mix stylů, inspirovaných módou vintage nebo retro.

Červené plátěnky Converse a vintage kožená taška jsou dokonalou kombinací. Fot. Clem Onojeghuo.

Představitelé popisované subkultury si ochotně vybírají také mokasíny nebo lordsy. Ach, to jsou boty s historií! Jakou? To se dozvíte v našem dalším článku na blogu! Tyto boty se obvykle nosí na bosá chodidla nebo s dlouhými, honosnými kotníkovými ponožkami.

Čepice a klobouky

Hipsteři obvykle nosí streetwear čepici typu beanie (často odhalující uši!), rovněž klobouk nebo také občas – cylindr. Členové moderní subkultury nosí pokrývky hlavy bez ohledu na roční období a počasí. Koneckonců, jak sami víte, dobrý styl vyžaduje oběti.

Klobouk nebo čepice? Díky oběma variantám vyniknete!

Motýlek a šle…

tedy móda v klasickém provedení! Hipsteři rádi využívají, obrazně i doslova, šatník svého dědečka. Motýlky a šle dodají eleganci (a originalitu!) každému, i tomu nejjednoduššímu stylu. Navíc jsou spojovány s intelektuální elitou před několika desítkami let.

Motýlek a šle, například značky Boss, jsou receptem na originální eleganci.

Brýle lenonky

Kulaté brýle a´la John Lennon jsou neodmyslitelnou vlastností hipsterů. A to bez ohledu na to, zda člen subkultury má oční vadu nebo ne. Oválný rámeček, ať už se jedná o plastový nebo drátěný, upoutá zrak a hodí se k většině tvarům obličeje.

Sluneční brýle s kulatými rámečky jsou jedním z nejoblíbenějších doplňků hipsterů.

Batoh nebo taška pro hipstera

Hipsteři často nosí na svých ramenou batohy, například značky Vans nebo tašky ze starožitné kůže. Tímto doplňují své casual i oficiální outfity. Dospívající zástupci subkultury často zdobí batohy plackami a chtějí ukázat své vlastní názory nebo zájmy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Stojí za to být hipsterem?

Na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. Není hipster jako hipster. Zkuste zdůraznit svou vlastní identitu, pohrajte si s módou a hlavně – užijte si to! Pamatujte si, že opravdový hipster nespochybňuje společnost kolem sebe, ale navrhuje novou kvalitu.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít