Rozhodněte se pro bílé boty – proč budou dobrou volbou?

2 min.

Jednoho dne si Justin Timberlake nazul k obleku bílé boty a vytvořil nový trend. Mladí muži si od této chvíle začali k šedému saku a kalhotám čím dál tím častěji obouvat právě bílé sportovní boty, ale ne proto, aby byli jako Justin. Ale jednoduše proto, aby vypadali módně a stylově. Přesvědčte se sami, že sportovní boty této barvy není určena pouze na sportovní aktivity.

Bílé sportovní boty, jsou univerzálním typem obuvi, často i v elegantním provedení. Rozhodně patří k prvkům šatníku, které by neměly chybět ve sbírce stylového muže.

Před deseti lety jsme měli v šatníku obyčejně tři typy oblečení. Do práce, na cvičení a na víkend. Dnes se hranice podstatně posouvají a pro mnohé existuje už jen jeden styl oblékání.

Hranice mezi jednotlivými typy oblečení přestaly existovat

V určitém smyslu přestaly existovat hranice mezi jednotlivými typy oblečení. V práci už neplatí přísný dress code tak často, jako kdysi a elegantní boty nahradily o hodně pohodlnější sportovní tenisky. Co víc, bílé boty se v určitém smyslu začaly považovat za boty ideální k elegantním kalhotám s košilí a sakem. Často se to týká konkrétních návrhářů, menších značek, ale i těch luxusních. Ale nejen těch, protože i běžné tenisky perfektně ladí s méně formálními chino kalhotami nebo džínami.

Cenové rozpětí takových bot je obrovské. Všechno závisí na tom, jakou značku si vyberete. Proč o tom mluvíme? Protože aktuální trendy nasvědčují tomu, že bílé boty jsou skutečně stylové a oplatí se do nich investovat. Steve Madden tento rok koupil značku Greats pocházející z New Yorku, která se specializuje na výrobu bílých sneakers. Hodnota firmy jiného experta ve výrobě bílých bot – Koio – od roku 2015 vzrostla o 100% ročně a dá se počítat v desítkách milionů dolarů.

Klíčoví hráči jsou dobrou volbou

Chtěli bychom zdůraznit: Pokud nevíte, jakou sportovní obuv zvolit a Vaším záměrem je, aby se boty hodily k různým outfitům, vyberte si ověřené, klasické modely známých výrobců. Díky tomu předejdete omylu.

Nike mají v nabídce Nike Air Force 1 a Nike Air Max 1 nebo Nike Air Max 90 – je to nadčasová jistota. Adidas nabízí model Stan Smith, Gazelle nebo Superstar, Reebok Club C nebo i Classic Leather. V případě značky Converse jsou to samozřejmě tenisky Chuck Taylor.

Na trhu můžeme najít množství ekvivalentů v nabídce oblíbených značek. Tenisky tohoto typu nabízí Calvin Klein Jeans, Lacoste nebo Hugo Boss.

Trochu experimentů s bílými botami

A co tak zkusit trochu experimentů? Dobrým řešením bude výběr bot podle designu nebo značky. Začněme od značky.

Během experimentování se díváme za něčím nevšedním, za značkou, kterou registruje většina lidí a která se zařazuje k všeobecně oblíbeným. Ať už věříte nebo ne, takových značek je velké množství a obyčejně nabízejí boty, které se vyznačují skvělou kvalitou materiálů. K těmto značkám rozhodně třeba zařadit i Hugo Boss, Calvin Klein nebo Versace. Nebudeme je ovšem považovat za klíčové hráče z hlediska experimentování (bereme v úvahu design bot).

Když mluvíme o skutečném experimentování, máme na mysli spíše takové značky jako Arkk Copenhagen nebo Colmar. Do této stejné kategorie se zařazuje i známý a lehce rozpoznatelný výrobce z USA – Saucony a také italská Diadora.

Výjimečně nebudeme popisovat výhody těchto produktů. Dovolte, abychom Vám představili pár našich postřehů – vizi toho, jak zákazníci vnímají tyto značky. Výběr v jistém smyslu specifických bot dokonalé kvality a zajímavého střihu, je známkou dobrého vkusu a našeho přesvědčení o tom, co kupujeme. Nebudeme tajit, že značka Colmar je pro nás překvapením posledních měsíců. Velmi oblíbené jsou i modely značky Togoshi, především ty jednoduché, které připomínají už vzpomínaný model Superstar.

Je jen jedna důležitá věc, na kterou bychom neměli zapomínat při výběru bílých bot. Musíme je udržovat v dokonalém stavu, teda čisté a ošetřené. V opačném případě ztratí svůj půvab. Více o tom, jak zabezpečit bílé boty, se dočtete na našem blogu.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
batoh guess, karl lagerfeld, nike air force dámské, boty salomon, Nike Air Force, Crossbody kabelky Tommy Hilfiger, geox, Kabelky Pinko

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít