Semišová kůže patří k mimořádně stylovým materiálům a v některých outfitech je přímo nenahraditelná. Outfity v country nebo boho stylu nebudou dokonalé, pokud k nim nezvolíte alespoň jeden semišový prvek. Často jsou takovým prvkem právě boty, kterých se nechceme vzdát ani v zimě. Jak tedy připravit semišové boty na zimu tak, aby zvládly i proměnlivé počasí?

Chcete-li zajistit svým botám správnou péči i v zimě, připravte je na tuto sezónu a vsaďte na jejich systematické ošetřování.

Preventivní opatření– impregnace semišové obuvi

Začněme od mimořádně důležité, možná i nejdůležitější činnosti, která vám umožní těšit se z nepromokavých a stylových semišových bot i v zimě. Řeč je o impregnaci provedené ještě před jejich prvním obutím.

Impregnace bot není ničím jiným než procesem, který spočívá v nasycení materiálu příslušnými chemickými látkami (nebo látkami přírodního původu). Po nanesení impregnačního přípravku na povrch boty se zvýší její odolnost a nečistoty se na jejím povrchu zachycují v mnohem menší míře.

Jak impregnovat semišovou obuv?

V současnosti máte na výběr celé množství profesionálních impregnačních přípravků, které jsou jediným efektivním řešením pro zabezpečení bot před nepříznivými vlivy okolí. Většina z nich se vyskytuje ve formě spreje a ke každému je připojen návod s podrobným popisem použití.

7927

Impregnace je prvním a nejdůležitějším krokem při péči o semišové boty.

Univerzální pravidla impregnace semišové obuvi:

  • Pokud již byly boty používány, je třeba vyčistit jejich vnější povrch pomocí kartáče s měkkým vlasem.
  • Impregnační přípravek je třeba nanášet ze vzdálenosti minimálně 20 cm od bot rovnoměrným způsobem na každou stranu boty.
  • Po impregnaci je třeba nechat boty vyschnout a zopakovat tento proces ještě jednou
  • Impregnace by se měla opakovat optimálně každé 2-3 týdny.

Pravidelné čištění semišové obuvi v zimě

Přestože impregnace napomáhá udržet semišové boty v čistotě, nemůže zcela zabránit vzniku nečistot. Pokud vám tedy záleží na tom, aby byly vaše semišové kozačky v dobré kondici, důležité je jejich pravidelné čištění. Proč? Protože jen tímto způsobem předejdete hromadění nečistot na povrchu bot, které by mohly zničit tento jemný materiál.

7928

Semišovou obuv můžete vyčistit například pomocí speciální gumy určené na drsné kůže.

K čištění semišové obuvi můžete použít:

  • pro tyto účely určené přípravky na nubuk a semiš (každý z nich obsahuje návod, v němž se uvádí, jakým způsobem je třeba provést čištění)

Tip experta:

Všimli jste si, že na vašich botách se objevily nečistoty? Nevycházejte z přesvědčení, že ,, i tak se ještě zašpiní “. Snažte se nečistoty odstraňovat průběžně, nejdříve, jak je to možné.

Ve své kolekci zimních bot určitě najdete i modely vyrobené z jiných materiálů. Přečtěte si, jak připravit boty na zimu a jak o ně pečovat ze všeobecného hlediska.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít