Skandinávská móda: ID styl nejoblíbenějších trendsetterek

2 min.

Jak se obléct jako opravdová skandinávská it-girl? Pravidel nošení „skandinávského” oblečení je opravdu mnoho a nejdůležitější z nich je to: minimalismus, kvalita a tónované barvy. Právě skandinávské influencerky nás učí, jak nosit vysoce kvalitní oblečení abyste vypadaly šik, stylově, ale zároveň to nepřehnaly. Poznejte nejoblíbenější trendsetterky od Baltského moře!

Jaké jsou tajemství skandinávského stylu? Zveme Vás na jízdu po Instagramových účtech nejoblíbenějších influencerek, které moc dobře ví, co to znamená dress scandinavian.

Skandinávská móda – čím je charakteristická?

Skandinávský styl v módě to není nic jiného než dodržování třech standardních zásad: minimalismus, kvalita, jednoduchost. Tyto podmínky se vztahují nejen na módní průmysl, protože skandinávský styl je nejčastěji spojován s vybavením interiéru. Není nic divného na tom, že skandinávská móda je charakteristická svou rafinovaností a elegancí.

Dress scandinavian podle samotných mistryň módy

Kdo nás naučil to, jak se oblékat ve skandinávském stylu? Na jaké části šatníku bychom se měli nejvíce soustředit během tvoření svého outfitu? A samozřejmě, jak získat okouzlující efekt pokud máte pouze džíny a tričko? Odpověď je pouze jedna: Dánky, Švédky a Norky, čili skandinávské fashionistky!

Pernille Teisbaek

Právě Pernille Teisbaek vede skupinu populárních skandinávských trendsetterek. S miliónem sledujících na Instagramu a vydanou knížkou „Dress scandinavian”, je Pernille považována za guru skandinávské módy. Zlaté pravidlo dánské it-girl? „Vytvořte si svůj individuální styl díky detailům”.

ID stylu Pernille Teisbaek

 1. Neutrální barvy

 1. Barevné doplňky

 1. Oversize

 1. Mix casual a elegantních kousků oblečení

 1. Volné kalhoty

 1. Chunky boots

Instagram dánské fashionistky odlišují především nude a camelové outfity nebo tónované, černé outfity, které doplňuje silnými barevnými doplňky nebo botami. V šatníku Teisbaek najdete velké množství zelených kabelek.

Šatník slavné trendsetterky doplňují velmi oblíbené, těžké polokozačky – chunky boots. Teisbaek je kombinuje s volnými džínami, teplákovkou, legíny nebo krátkými kalhotami.

Matilda Djerf

Vybírá si klasiku, volné oblečení a jednoduché střihy a i přes to všechno… vždy září a nejde si ji nevšimnout. Jak to dělá? Mladá Matilda Djerf (díky skoro identickému účesu je často přirovnávána k Farrah Fawcett – legendárnímu Charleho Andílku ze 70.let) zaujme svými basic kousky oblečení, které doplňuje odvážnými doplňky. Její účet sleduje více jak 1.5 milión lidí, které Matilda každý den nadchne novými inspiracemi.

ID stylu Matildy Djerf

 1. Basic oblečení

 1. Odvážné doplňky

 1. Bílá košile

 1. Bílé sneakersy

 1. Jednoduché střihy

 1. Oversize dámské kostýmky

Matilda dodržuje pravidlo: stylově a pohodlně. Jak se to hodí ke skandinávské it-girl, vzhled oblečení vždy musí jít ruku v ruce s kvalitou. Na Instagramu švédské hvězdy nejčastěji objevíte outfity v příliš velkém kostýmku, džínách jednoduchého střihu nebo kožené bundě.

Josefine Haaning Jensen

Josefine Haaning Jensen je dánskou módní influencerkou, jejíž Instagram je trochu jiný než opravdový módní profil. Kromě oblečení tam najdeme krásné fotografie krajiny, které Josefine sama fotí a velké množství minimalistických fotografií bižuterie a květů. Její Instagram je plný inspirací. A co se týče oblečení… Josefine si vybírá kousky z pánského šatníku. Pánské kalhoty, košile + ženské doplňky – tajemství jejího originálního stylu.

ID stylu Josefine Haaning Jensen

 1. Bílé a černé oblečení

 1. Pánské střihy

 1. Monochromatické outfity

 1. Černá kabelka

 1. Teplákové soupravy

 1. Birkenstocky

 1. Mix sportu a elegance

Skandinávská móda ve stylu Josefine je především minimalismus, black&white a pánské střihy. Oblečení nemůže být přiléhavé, mělo by vypadat, že je příliš velké a teplákovky budit dojem, že jsou přímo vytažené z mužského šatníku.

Jeanette Friis Madsen

Mezi módními dánskými ženami nemohla chybět Jeanette Friis Madsen. Známá módní redaktorka, vedle které v ulicích Kodaně neprojdete bez povšimnutí. Co tvoří základ její šatníku?

ID stylu Jeanette Friss

 1. Široké svetry

 1. Teplákové soupravy

 1. Denim

 1. Boty bez žádných hranic

 1. Odvážné doplňky, tónovaný outfit

Svetry z ovcí merino, dobře tvarované džíny, teplákové soupravy a… celé množství nejrůznějších modelů bot, pro které má redaktorka velkou slabost a jak sama říká, k botám si vybírá outfit a ne naopak. Jeanette si především vybírá tónované barvy, i když se někdy stane, že ji uvidíte ve více barevném provedení. Řídí se zásadou: outfit by měl vyčnívat a být odvážný mezi neutrálními odstíny.

Skandinávská móda je čistou elegancí, minimalizmem a pohodlím. Pokud máte rády oblečení dobré kvality, ostré barvy nejsou Vaše oblíbené a k vytvoření každodenního looku Vám stačí džíny a bílé tričko – skandinávský styl je přesně pro Vás.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!