Jsou boty s výraznou špičkou módní? Samozřejmě! Nemusí však jít o boty s ostrými a dlouhými špičkami, které byly populární v 90. letech, ale spíše o jejich jemnější verzi – s kratšími a oblejšími špičkami. V současnosti je to téměř nevyhnutelný kousek v šatníku každé ženy! Komu ale špičaté modely sluší nejvíce?

Takové boty se hodí pro každou příležitost, vypadají žensky a zeštíhlují postavu.

Obuv s výraznou špičkou – komu bude slušet?

Na začátek musíme vyvrátit jistý mýtus související s botami tohoto typu. Není pravda, že špičaté boty opticky prodlužují chodidlo. Samozřejmě, pokud je špička extrémně dlouhá (taková, jaká byla trendy před třemi desítkami let) chodidla velikosti 40+ mohou působit delší. Nicméně v současnosti módní špičaté boty na nízkém či hrubém podpatku nebo dokonce s rovnou podrážkou, kde je špička podstatně kratší a jemnější, budou vhodné i pro majitelky větších chodidel.

Obávat se nemusíte ani v případě, že nosíte menší čísla. Pokud se přece jen obáváte, že špičaté boty vám opticky prodlouží chodidlo, rozhodněte se pro jemně zaoblené špičky – např. ty ve tvaru mandle.

Záchrana pro majitelky kratších nohou

Příroda vás neobdarovala dlouhýma nohama? Netrapte se – existují různé způsoby, jak si je opticky prodloužit. Sáhněte po špičatých lodičkách. Dokonale zeštíhlí a prodlouží dolní partie těla. Tento efekt ještě umocníte výběrem béžových lodiček – “slijí” se s odstínem pokožky a výsledek bude dokonalý. Chcete-li naopak vsadit na tmavší modely, zvolte k nim punčochy nebo kalhoty ve stejném odstínu.

Více o tom, jaké boty vybrat ke krátkým nohám, se dočtete v jiném článku na našem blogu.

Špičaté lodičky – pro koho?

Mohou nosit takovýto model bot i nízké dámy? Samozřejmě – pod podmínkou, že špička není příliš dlouhá. V takovém případě chodidlo vypadá ještě větší, což u žen nižšího vzrůstu může vypadat nelichotivě. Aktuální módní modely s jemnější špičkou jsou ale pro vás jako stvořené – mají zeštíhlující a opticky prodlužující vlastnosti, díky čemuž vám přidají i několik centimetrů vzrůstu.

Tip stylistky

Ideálním (a pohodlnějším) řešením budou lodičky na hrubším podpatku – zejména, pokud máte silnější lýtka a stehna.

Špičaté boty na úzká chodidla

Jste majitelkou úzkých chodidel a většina modelů bot se vám při zkoušení vyzouvá? Na pomoc vám přicházejí boty s ostřejšími špičkami! Bez ohledu na to, zda jsou to špičaté balerínky, lodičky nebo polokozačky na hrubším podpatku – vzhledem k tomu, že v takových modelech se špičky zužují, lépe udrží chodidlo na svém místě. Není to proto nejlepší volba pro dámy se širšími chodidly – ačkoli takový střih je opticky zeštíhlí, jeho dlouhodobé nošení může způsobit bolestivé otlaky. Na našem blogu najdete články, ve kterých vám pomůžeme najít vhodnou obuv pro úzká i široká chodidla.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít