Notebook je mobilním zařízením, které si můžete vzít kamkoliv. Během transportu vyžaduje potřebnou ochranu před případným poškrábáním nebo pádem. Jedním z doplňků určených pro bezpečné převážení laptopů je brašna. Na co se zaměřit při jejím nákupu?

Velikost, kvalita provedení nebo komfort používání – to jsou nejdůležitější aspekty, kterými bychom se měli řídit při výběru brašny na notebook.

Brašna na notebook – pro koho bude nejvhodnější?

Zatímco muži při přenášení notebooku preferují batoh, dámy se častěji rozhodují pro tašky. Obyčejně je to věc vkusu – ženy nosívají nejraději kabelky, takže při přenášení notebooku hledají vhodnou náhradu.

Navíc tašky na notebook – i ty textilní – vypadají v rámci business outfitu lépe. Na rozdíl od batohů, které mají sportovní charakter, tašky vypadají dobře jak v kombinaci s pánským oblekem, tak s dámským sakem či kostýmkem. Pokud budete notebook nosit celý den s sebou a ve vaší práci vás zavazuje dress code, zaměřte se na tašky vyrobené z přírodní kůže, které vynikají svým elegantním designem.

8395

Kožené tašky na notebook jsou perfektním doplňkem business outfitů.

Jakou tašku na notebook vybrat?

Již víte, že taška na notebook bude pro vás nejlepším řešením. Stále však přemýšlíte, na co se zaměřit při jejím nákupu, abyste si vybrali ten správný model? Nejdůležitějšími aspekty jsou:

 • velikost tašky,
 • prostornost,
 • hmotnost,
 • bezpečnost,
 • komfort používaní

Klíčovým kritériem výběru je velikost tašky na notebook, která závisí na rozměrech samotného počítače. Doplněk musí být přizpůsoben velikosti notebooku – nemůže být příliš malý, ani příliš velký – protože jen tak bude možné jeho stabilní umístění.

Tašky na notebooky můžeme nejčastěji najít ve velikostech:

 • 11-12,1 palců
 • 13-13,3 palců
 • 14 palců
 • 15-16 palců,
 • 17-17,3 palců
 • 18 palců a větší.

Prostornost tašky na notebook bude mít velký význam, pokud kromě laptopu plánujete v tašce nosit i dokumenty nebo jiné nezbytné předměty. V takovém případě se zaměřte na počet a velikost dodatečných kapes nebo přihrádek, díky kterým snáze udržíte v tašce pořádek.

Velmi důležitá je i váha doplňku, která úzce souvisí s komfortem používání. Nejlepší volbou v tomto případě bývají modely vyrobené z polyesteru nebo nylonu, zatímco kožené tašky, ačkoli nepochybně elegantnější, bývají zpravidla těžší.

Dalším kritériem je bezpečnost. Taška na notebook má přece chránit vaše zařízení při jeho přenášení, proto se nejvíce osvědčí voděodolný a zpevněný model. Ideální je, pokud má taška dodatečnou vrstvu pěny, což sníží riziko vzniku mechanického poškození. Než se definitivně rozhodnete pro nákup, vyzkoušejte si, zda je doplněk stejně pohodlný při nošení.

Tip experta

Důležitou součástí brašny na notebook je řemínek nebo popruh – měl by být kvalitně vyhotoven a být o něco hrubší. Ještě lépe, pokud má speciální gumový lem, který zajistí rám v případě většího zatížení tašky.

A co takhle batoh?

Přemýšlíte nad batohem za účelem přenášení notebooku? Může být lepším řešením, pokud je pro vás nejdůležitější pohodlí. Doplněk tohoto typu je oblíbený zejména pro svou prostornost a současně možnost přenášení většího množství věcí. Ocení jej zejména studenti vyžadující praktický a současně stylový batoh, do kterého se vejdou všechny nezbytné předměty. Může splnit očekávání i těch osob, kterým záleží na co největší mobilitě – např. když se každý den pohybují na kole.

Autor

Ewa Majchrzak

Mám ráda casual styl a tenisky. V mém šatníku převažuje bílá, černá a pastelové odstíny. Moje hobby jsou plavání, tenis a skandinávské kriminálky. Jsem hrdou majitelkou kočky Apostrofa. Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít