Boty značky New Balance jsou čím dál tím víc oblíbené a s tím se také zvětšuje množství prodaných kusů. Kde se podíváte, vidíte charakteristické písmeno „N”. Čím si americký výrobce obuvi získal obyvatele skoro každého kontinentu na světě? Mezi jinými: moderní technologií! Podívejte se, proč je obuv New Balance, považována za jednu z nejpohodlnějších bot světa.

ABZORB, C-Cap nebo ENCAP, to je jenom několik technologií, které vylepšují boty značky New Balance. Jsou to pro Vás podivné výrazy? Už Vám vysvětlíme o co přesně jde!

Technologie a systémy v botech New Balance

Inovativní technologie je garancí pohodlí, o čem samozřejmě ví také návrháři obuvi New Balance. Poznejte seznam nejdůležitějších systémů, díky kterým pro Vás bude chození v botech této značky velmi příjemné:

ABZORB

Není to nic jiného než pěna, která má za úkol absorbovat otřesy. Absorbuje (nebo možná rozptyluje) energii, která vzniká při styku chodidla s povrchem. Pořád přemýšlíte o tom, čím je tato pěna? Jedná se o speciální, autorský mix značky New Balance, která obsahuje například isoprenový kaučuk. Technologie ABZORB vytvořila základ pro vznik jiných systémů, takových jako: Abzorb EX (spojení pěny Abzorb společně se stlačeným vzduchem) a Abzorb SBS (odolný proti deformaci, pěna s vysokou odolností).

Pro získání lepší představy, podívejte se na krátký film značky New Balance:

C-Cap

C-Cap jsou vložky z pěny, která je vyprofilovaná pod vysokým tlakem. Přemýšlíte o tom, jakou plní funkci? Takže: má zaručovat maximální tlumení otřesů při minimální váze obuvi. Co to znamená? Že bude lehké a příjemné!

10049

Photo by Benjamin Sow on Unsplash. Boty značky New Balance Vám zajistí pohodlí pro každodenní nošení.

ENCAP

Ve zkratce – technologie, která vytváří mezipodešev. Kombinace pěny EVA a odolného polyuretanu posiluje pocit pohodlí a ochraňuje klouby v průběhu běhání na tvrdém povrchu. Také: podrážka je odolná na odírání. Abyste lépe pochopili fenomén tohoto systému, podívejte se na video níže:

Víte, že…?

Jak říká samotná legenda, inspirací pro vznik firmy New Balance byla… slepice. Zakladatel oblíbené značky William J. Riley se rozhodl, že zvíře udržuje ideální rovnováhu díky dobré konstrukci pařátů.

EVA

EVA – kdybychom měli používat chemickou terminologii, tak kopolymer ethylenu a octanu vinylu. Jednodušeji: lehký, trvalý a porézní materiál o struktuře pěny. Materiál typu EVA je využívaný v podrážkách (hlavně sportovních bot). Obuv obohacená o tuto technologii, má vlastnosti, které pomáhají tlumit otřesy a mají vliv na kvalitu a komfort chození.

10050

Líbí se Vám boty na fotografii? Kožené sneakersy NEW BALANCE vylepšené technologiemi ENCAP a EVA.

Fresh Foam…

čili „čerstvá pěna”. Jak už samotný název ukazuje: je to lehká pěna, která tlumí otřesy s vysokou odolností na zachování tvaru. Díky inovacím, zaručuje Vašim chodidlům neobvyklou měkkost a odpovídající ochranu kloubů během delších tréninků.

10051

Sneakersy NEW BALANCE s technologií Fresh Foam

Boty značky New Balance (obohacené o výše zmíněné systémy!) najdete v nabídce internetového obchodu eobuv.

Zajistěte si pohodlí díky těmto technologiím!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít