You’re in the army now. Oh, oh you’re in the army, nowurčitě si vybavíte refrén této známé písničky od skupiny Status Quo. Písniček souvisejících s armádou není málo, podobně jako knížek, filmů nebo… trendů v módě. Jedním z těchto trendů je rozhodně těžká pánská šněrovací obuv. Přesvědčte se sami, že tyto mega pevné boty se Vám osvědčí nejen na metalovém koncertu, ale také v každodenních outfitech.

Těžká šněrovací obuv je velmi specifická – těžká, masivní, s vojenskými kořeny. Má však mnoho výhod, které můžete bez problémů využít k tomu, abyste vynikli v davu.

Těžká šněrovací obuv – pánské boty s charakterem rebela

Nepochybně první myšlenka při pohledu na těžkou šněrovací obuví je rebelie. Ano, rozhodně je to oblíbená obuv skinů, pankáčů, fanoušků metalu nebo gotů, kteří se naučili odlišovat od ostatních lidí pomocí barevných tkaniček.

Ovšem pouliční móda přesto trochu změnila vnímání těžkých šněrovacích bot, které se staly základem pro impozantní outfity. Boty à la z demobilizace není jen způsob jak vyjádřit vzpouru nebo vynikající koncertní vybavení, díky kterému přežijete rozhodně i tanec pogo. Podívejte se jak je začlenit do příležitostných a dokonce poloformálních outfitů.

Víte, že…?

Standardní těžká šněrovací obuv může vážit až 1,5 kg? Další hmotnost navíc už k tak silné konstrukci svršku a podrážky jim přidává další vyztužení. Obvykle to jsou plechy nebo šrouby ve výšce prstů na nohou a patách.

Stojí za to zdůraznit, že originální modely jako například Altercore, Nagaba nebo Dr. Martens se vyznačují výjimečnou kvalitou a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Producenti vynakládají zvláštní úsilí na jejich výrobu. Můžete si každopádně ověřit všechny tyto informace sledováním krátkých videí, která ukazují jak přesně vznikají legendární martensky:

Vysoká těžká pánská šněrovací obuv – jak je nosit každý den

Musíme začít klasikou, tedy vysokou těžkou šněrovací obuví skombinovaných s černými kalhotami. K tomuto outfitu můžete přistupovat na dva různé způsoby:

1. Dlouhé černé kalhoty s lehce zúženými nohavicemi zasuňte do těžké šněrovací obuvi. K tomu přidejte například šedý svetr, černou koženou bundu a máte skvěle vytvořený outfit. Pánské tmavě modré martensky, které můžete tady vidět, Vám také poslouží k sestavení mnoha dalších outfitů.

9442

Černá těžká šněrovací obuv se skvěle hodí k černým kalhotám s úzkými nohavicemi.

2. Oblékněte si krátké kalhoty nebo “joggery”, které lehce zahrnete. Tato možnost Vám také umožní pořádně ukázat barevné ponožky, což je velmi módním trendem v městské džungli. Outfit doplňte o longsleeve v barvě bordó nebo mikinu s kapucí. Šedá těžká šněrovací obuv, kterou vidíte na fotce níže, patří rozhodně mezi méně obvyklé barvy. Takže pokud hledáte víc univerzální barvy, rozhodněte se pro bordó variantu nebo takovou s lehkými bílými odřeninami.

9443

Photo by Clarisse Meyer on Unsplash

Univerzální kalhoty, univerzální boty – těžká pánská šněrovací obuv a džíny

Pánské martensky se budou skvěle hodit také k džínám, jak světlejší tak tmavší barvy.

9444

Máte rádi outfity ve stylu retro? Oblékněte si bílé tričko s potiskem k světlým, obyčejným a rovným džínám s rozpáranými konci nohavic. Přidejte černý kožený pásek, který bude korespondovat s barvou a materiálem těžkých šněrovacích bot. Nakonec doplňte outfit černými slunečními brýlemi.

Zateplená těžká šněrovací obuv – pánská obuv pro chladnější část roku

Těžká šněrovací obuv se také skvěle hodí na podzim nebo zimu. U vysokých modelů je uvnitř boty plstěná vložka nebo další izolace. Jak správně nosit těžkou šněrovací obuv v zimní dny?

Dobrým nápadem bude rozhodně outfit s koženou bundou, ve které je podšívka vyrobena z teplého kožichu a těžkou šněrovací obuví v hlavní roli.

A možná máte radši dlouhé pláště? V kombinaci s touto obuví, rolákem a jednoduchými oldschoolovými džínami získáte auru zajímavého a temného tajemství.

Krátké nebo dlouhé?

Pravděpodobně mnoho lidí, obzvláště fanoušci tohoto střihu si myslí, že těžká šněrovací obuv by měla být pouze vysoká nebo raději vůbec žádná. Objevují se však i ve verzi kožených polobotek. Ukazuje se, že stojí za to mít ve svém šatníku jak tradiční a vysokou variantu, tak i tu nízkou. Proč? Existují k tomu alespoň tři důvody!

Za prvé můžete snadno polobotky použít v poloformálních outfitech. Pro takové kombinace jsou perfektní pánské martensky – nízká těžká šněrovací obuv, které se bez jakéhokoliv problému budou hodit ke kalhotám od obleku.

Za druhé Vám dovolí plně ukázat stylové barevné ponožky a tím se Vám otevírají dveře k neomezeným módním experimentům. Ponožky můžete libovolně měnit, stejně jako… rukavice!

Za třetí – nebude Vám v nich až takové teplo, jako ve vysokých těžkých šněrovacích botách. Je to tedy velmi dobré řešení na jaro a léto.

Bez ohledu na to, zda preferujete vysoké nebo nízké těžké šněrovací boty pro muže, vytvoříte si díky nim hodně skvělých outfitů. Ke každému outfitu přidají špetku vzpoury a rebelie – nebudete se s nimi rozhodně nudit nebo vypadat průměrně!

Hlavní fotka: Photo by K I L I A N on Unsplash

Autor

Katarzyna Wierzchołowska

Jsem milovnicí medvědů. Inspiraci nacházím především ve filmu, literatuře a v dynamickém městském prostředí, proto mě nejvíce zajímá právě streetwear. V módě mě fascinují velké návraty, obvzlášť do 80. a 90. let.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít