Tommy Hilfiger nebo Ralph Lauren – souboj značek ve stylu preppy

2 min.

Styl preppy je spojením nevynucené elegance se sportovním duchem a tento styl vznikl v Spojených státech amerických ještě v první polovině XX. věku. Přes velmi dlouhou dobu, byl styl preppy známkou prestiže a inspirací pro výrobu oděvů nebo obuvi byli sami studenti amerických univerzit. Jedni z nejznámějších návrhářů v tomto stylu jsou Tommy Hilfiger a Ralph Lauren.

Obě značky patří mezi legendy obuvnického a oděvního průmyslu. Které produkty stojí za to?

Tommy Hilfiger a Ralph Lauren – začátky

Přesně podle preppy dva nejvlivnější návrháři, kteří se inspirují tímto stylem, žijí v Spojených státech amerických.

Tommy Hilfiger byl jedním z devíti sourozenců a jeho rodiče mu předvídali kariéru inženýra. Mladý Američan měl přece jenom jiný nápad na svůj život a ještě na začátku 70.let otevřel svůj vlastní obchod – People’s Place, kde prodával přivezené oblečení z New Yorku. To ovšem nebylo pro Tommyho Hilfigera dostačující. Rychle začal navrhovat vlastní kolekci. Ukázalo se, že to byla trefa do černého – roku 1995 Hilfiger obdržel prestižní ocenění Menswear Designer of The Year a stal se tak králem amerického stylu preppy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Ralph Lauren svůj příběh s módou začal také v New Yorku. V 60.letech kdy pracoval v jednom z obchodů, nabídl zaměstnavateli svůj vlastní projekt, který se týkal kravat. Zaměstnavatel nesouhlasil se zavedením tohoto projektu do své kolekce. Lauren se rozhodl, že v takové situaci vyzkouší sám realizovat svůj projekt. Na začátku byly doplňky prodávány pod značkou POLO a na portfolio Laurena se začaly objevovat jiné kousky šatníku – jako například dámská kolekce z roku 1971. V 80.letech návrhář dominuje ve světě módy a dekáda je tak často nazývána „dekádou Laurena”. V roku 1987 společnost mění název značky z POLO na Polo Ralph Lauren. Později vznikly také nové kolekce jako např. Lauren Ralph Lauren nebo Black Label.

Design značek Ralph Lauren a Tommy Hilfiger

To co dělá popsané značky výjimečnými (a jiných výrobců produkujících ve stylu preppy) ve srovnání s ostatními je jednoduchý, minimalistický, ale současně sportovní charakter obuvi a oblečení. Díky tomu je obuv Tommy Hilfiger i Ralph Lauren prvkem, který můžeme nosit každý den nebo také při slavnostnějších příležitostech.

Při této příležitosti nemůžeme zapomenout u obou značek na jejich charakteristické logo. Co se týče Hilfigera jsou to tři horizontální pruhy: tmavě modrý, bílý a červený. Logo návrháře je často velké a je umístěno na viditelném místě. Pokud mluvíme o projektech Laurena, tak jejich společnou charakteristickou vlastností je obrázek hráče polo. Je to minimalistické logo narozdíl od loga Tommyho Hilfigera. Pokud hledáte jednodušší a více univerzální vzhled, prohlédněte si projekty Laurena. Naopak fanoušci logománie by měli věnovat zvláštní pozornost obuvi a doplňkům prvního návrháře.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Nejde pouze o boty

I přes to, že boty nepatřily v případě obou značek mezi jejich první produkty, tak Tommy Hilfiger stejně jako Ralph Lauren si rychle podmanili obuvnický průmysl. V jejich nabídce je široký výběr produktů ne jenom charakteristických pro styl preppy jako jsou mokasíny, espadrilky nebo jednoduché bílé tenisky, ale také trochu modernější projekty jako dámské sandály na podpatku nebo kozačky.

Preppy to nejsou pouze boty – velkou roli v tomto stylu hrají také dobře zvolené doplňky. Obě značky mají velkou škálu doplňků ve svém portfoliu. Šály, kšiltovky nebo batohy a kabelky – mimo jiné takové produkty od Tommyho Hilfiger a Ralph Lauren najdete na eshopu eobuv.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít