Sandály? Vhodné pro outdoorovou procházku? V první chvíli si budete myslet, že takové spojení Vás může přivést jedině ke zranění. Samozřejmě ano, pokud se bavíme o modelech, které jsou vhodné pro každodenní nošení. Speciální trekingové sandály jsou čím dál tím víc oblíbené mezi amatéry, kteří rádi tráví čas procházkami. Kdy je nosit a na co si dávat pozor při jejich výběru?

Při výběru této obuvi si musíte dávat pozor například na podrážku a konstrukci boty.

Kdy je dobré si vzít turistické sandály?

Na začátku je třeba zdůraznit, že Outdoorové sandály nejsou letní alternativou pro plnou outdoroovou kotníkovou obuv. Žádná odkrytá obuv nezajistí Vašim chodidlům správnou stabilizaci a ochranu před náročnějšími horskými stezkami (při této příležitosti – v našem dalším článku si můžete přečíst jak si vybrat trekové boty nebo jak si vybrat horskou obuv na léto). Sandály se budou hodit na:

  1. na zpevněných cestách,

  1. na asfaltu,

  1. na písku nebo malém štěrku,

  1. na trávě,

  1. na lehkých a jednoduchých horských stezkách,

  1. na cestě, kde jsou potoky nebo řeky.

Jinými slovy, odkryté boty mají za úkol poskytnout chodidlům prodyšnost v jednodušších terénních podmínkách a posloužit jako obuv na změnu pro vysokou outdoorovou obuv. Ptáte se, zda si teda můžete vzít trekingové sandály i na horskou túru? Samozřejmě, ale jenom co se týká nízkých hor s jednoduchým převýšením.

9693

Outdoorové sandály budou skvělou alternativou..

Dobré trekingové sandály – o jaké se jedná?

Podle čeho můžete poznat vysokou kvalitu turistických sandálů? Velmi důležitým elementem je v tomto typu obuvi především podrážka. Musí mít správný vzorek – podobně jako „tradiční” trekingy. Podrážka má zajistit uživateli stabilitu na různém povrchu.

Další záležitostí je tvrdost podrážky, která by měla být vybíraná podle druhu povrchu po jakém se budete pohybovat. Na hladkém, rovném a ne moc tvrdém povrchu, si můžete dovolit vzít trekingové sandály s měkkou podrážkou. Zato tvrdší podrážka se osvědčí na více nerovnoměrných turistických stezkách, jako jsou například ty kamenité nebo štěrkové. Při výběru sandálů si určitě vyberte takové, které mají tvarovanou podrážku – nemůže být úplně plochá, ale spíše má vyhovovat Vašemu tvaru chodidla.

9694

Podrážka je jeden z nejdůležitějších elementů na který si musíme dávat pozor při výběru trekingových sandálů.

Jaké trekingové sandály – plné nebo ne?

Sandály jsou spojovány především s botami, které mají odkryté palce. Turistická verze se vyrábí také s plnou špičkou.

Víte, že…?

Jako první přišla s nápadem vytvořit plné trekingové sandály značka Keen.

Příznivci klasických modelů je chválí především za ideální prodyšnost. Právě tyto boty byste si měli vybrat, pokud hledáte lehké trekingové sandály. Nicméně z důvodu, že nemají zabezpečené palce, používejte je pouze na nejlehčí trasy.

Nespornou výhodou plných turistických sandálů je větší ochrana před úrazy, což se může především hodit při chození přes kamenné terény. Takové boty jsou vybaveny hrubšími pásky z boku svršku a mají odkrytou patu, takže celou dobu Vám garantují dostatečné větrání. Na dlouhou trasu, ale mohou být trochu těžké.

Jak můžete sami vidět, dámské a pánské trekingové sandály se Vám určitě osvědčí jako skvělá alternativa pro letní výlety. Pokud plánujete právě takový výlet, seznamte se s širokým výběrem těchto bot na eobuv a vyberte si model, který je stvořený přímo pro Vás!

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít