Typy converse, které musíte znát – 3 nejpopulárnější modely

1 min.

Značku Converse určitě znáte – již více než 100 let vyrábí nejoblíbenější plátěnky na světě a z jejich vlajkového modelu se prodalo přes 600 milionů párů. Znáte však typy bot converse, které lámou rekordy prodeje a patří mezi nejoblíbenější modely v nabídce této značky?

Níže uvádím 3 modely plátěnek Converse, které by měl znát každý.

Converse Chuck Taylor All Star – basketbalové kotníkové plátěnky

Bezdůvodně neuvádíme tento model jako první. Všechno to začalo od něj! Rok 1917 se ukázal být zlomovým bodem v historii této značky, když Marquis Mills Converse navrhl první basketbalové kotníkové plátěnky. Za svůj název Converse Chuck Taylor však vděčí slavnému basketbalistovi Charlesi Taylorovi. Věřil natolik kvalitě a designu těchto bot, že se rozhodl je propagovat svým vlastním jménem. Musíme uznat, že mu to vyšlo skvěle!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Co charakterizuje tyto boty? Charakteristickým znakem modelu Chuck Taylor je středně silná gumová podrážka, gumová špička a svršek sahající ke kotníku. Věnujte pozornost také logu na boku boty – mělo by být kulaté, vyplněné bílou barvou (vzhled loga odlišuje tento model od několika jiných podobných).

Converse Chuck Taylor All Star OX – nízké sneakersy

Kultovní Converse Chuck Taylor se rychle dočkaly svých upravených verzí. Jeden z nich je model Converse Chuck Taylor All Star OX, snížená verze klasického modelu, který sahá až po kotníky. Všechny ostatní vlastnosti jako gumová podrážka, špička a vysoce kvalitní materiály zůstaly nezměněny.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Možná nyní prožíváte dilema související s otázkou, které converse boty budou pro Vás lepší, vyšší nebo nižší? Všechny dámy najdou odpověď v článku „Tenisky Converse pro ni – nízké nebo kotníkové?“. Pro muže jsme připravili mužský ekvivalent tohoto článku.

Converse One Star – zapomenutý model nebo boty pro skateboardisty?

Nejsou známy converse boty s více matoucí historií než-li Converse One Star. Zpočátku se v katalogu této značky nazývaly All Star. Jediným rozdílem mezi „skutečnými“ all star by měl být materiál, ze kterého byly vyrobeny, to znamená semiš. Semišové converse se však neprokázaly jako revoluční projekt a proto byly v prodeji pouze po dobu jednoho roku. Předpokládalo se, že je to konec historie této obuvi, ale nestalo se tak…

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Legendární doba pro model One Star skutečně začala jejich zmizením z Japonského trhu – kolébkou skutečného streetwearu. Jak to v moderní historii obvykle bývá, lidé se zájmem o módu začali vyhledávat zapomenuté modely, které stály za to a dávali jim druhou šanci. Tímto modelem se ukázaly být Converse One Star! Brzy se staly nejoblíbenější obuvi mezi americkými skateboardisty.

Pokud Vás historie některých typů z nejpopulárnějších converse inspirovala k tomu, abyste si je pořídili i do svého šatníku, podívejte se na náš článek o velikostech značky Converse. Díky tomu budete mít jistotu, že Váš nákup bude trefou do černého!

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít