Určitě s námi budete souhlasit, že typ špičky na botách má svůj význam. Má vliv nejen na vzhled bot, ale i na pohodlí a optický tvar postavy. V špičatých lodičkách si opticky prodloužíte postavu a v kozačkách square toe vizuálně zkrátíte chodidlo. Poznejte typy špiček na botách!

Ne každému chodidlu vyhovují špičaté boty. Přečtěte si náš článek a zjistěte, jak můžete předejít diskomfortu.

Boty s kulatou špičkou

Kulatá špička je nejuniverzálnějším a nadčasovým řešením. Podle mnohých odborníků je pro naše chodidla i nejzdravější. Dámské boty s kulatou špičkou nestlačují prsty, díky čemuž se vyhnete otlakům a nepohodlí. Boty tohoto typu určitě ocení dámy se širšími a většími chodidly. Pokud k nim patříte i Vy, vyberte si mezi lodičkami nebo kozačkami s kulatou špičkou. Více praktických tipů na toto téma najdete v našem dalším článku na blogu pod názvem: Boty s kulatou špičkou – pro koho budou nejlepší?

10578

Boty s tzv. mandlovou špičkou

Dalším, o něco méně oblíbeným typem špičky je mandlová špička. Jak už správně tušíte, název je odvozen od jejího tvaru, který připomíná mandli. Tvar tedy není ani kulatý, ani špičatý a mírně se zužuje směrem ke špičce. Boty tohoto tvaru jsou mimořádně elegantní a navíc se hodí ke každému chodidlu. Abyste si ulehčily výběr správného modelu bot, přečtěte si náš další článek na blogu, ze kterého se dozvíte, jaký máte typ chodidla.

10579

Špičaté boty

Špičaté boty se těší velkému zájmu. A to i proto, že opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Kromě toho, tento efekt můžete ještě víc zdůraznit výběrem bot tělové barvy nebo v barvě punčoch. Je tu však jedno „ale”. Pokud máte široké chodidlo, boty se špičatou špičkou pro Vás mohou (ale nemusí!) být nepohodlné. Abyste měly jistotu, že boty tohoto typu budou pro Vás správnou volbou, přečtěte si jeden z našich odborných článků: Špičaté lodičky – k čemu je nosit?

10580

Vyvracíme mýty

Napříč rozšířenému názoru, není celkem pravda, že špičaté boty opticky prodlužují postavu. Pokud si zvolíte model na podpatku, dosáhnete spíše opačný efekt.

Boty s hranatou špičkou

Square toe jsou aktuálně nejmódnějším typem špičky na botách. Pokud se chcete na toto téma dozvědět víc, přečtěte si náš článek: Square toe, teda nejnovější trend bot s hranatými špičkami. Popsaný model bot má velké množství výhod. Zaprvé: netlačí prsty a zadruhé: ostře řezaná špička opticky zkracuje chodidla.

10581

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.