Pohodlné espadrilky jsou jednou z letních klasik – skvěle se hodí skoro ke všem outfitům, nechají Vaše chodidla dýchat a vždycky jsou trendy. Druhý typ zmíněné obuvi nazýváme jako “tomsy” kvůli jménu předních značek ve své produkci. Jedná se o plátěnou obuv a od espadrilek se liší pouze typem podrážky. Které boty budou lepší volbou pro horké dny? Rozhodně si přečtěte zbytek článku!

Tyto téměř identické boty v sobě skrývají přece jenom několik drobností, které určují, jaký outfit jim bude nejvíc vyhovovat.

Espadrilky vs. tomsy – rozdíl

Na začátku si vysvětlíme čím jsou espadrilky a čím jsou tvz. tomsy. Espadrilky nejsou ničím jiným než lehkou letní obuví, která má podrážku vyrobenou z tkaných provázků (nejčastěji bývá pletená z juty). Zatímco jejich vrchní část, tzv. tělo obuvi, je zase nejčastěji vyrobena ze lněné tkaniny. Pro obuv velmi podobnou espadrilkám, využíváme hovorový název tomsy – odvozeno od značky TOMS. Obuv této značky se liší od espadrilek především podrážkou. V tomto případě je podrážka vyrobena z plastu. Podobně jako v espadrilkách je podrážka spojována s tělem obuvi, které je vyrobeno z látkového materiálu (ideální pro letní dny).

Espadrilky vs. tomsy – rozdílnost modelů

Pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi velký výběr při koupi jakékoliv věci, určitě Vás bude zajímat široká nabídka různých modelů espadrilek nebo tomsů. Mezi espadrilkami rozlišujeme:

  1. espadrilky s plochou podrážkoutradiční, klasický model, který se skvěle hodí pro každodenní nošení;

  2. espadrilkypantofleskvěle se hodí pro čas strávený na pláži;

  3. espadrilky na klínku nejvíc elegantní model espadrilek, který si lze klidně vzít i na večerní událost do města, stejně jako to dělají francouzské it-girls;

  4. šněrovací espadrilky – pohodlné boty, které bez problémů nahradí tenisky a zároveň se budou lépe hodit k letním outfitům klasického charakteru.

9371

Espadrilky nejsou pouze klasickým modelem k nazouvání.

Zatímco obuv, kterou hovorově nazýváme jako tomsy, nedávají prostor různorodosti střihů obuvi – vždy mají stejný tvar. Rozhodně jsou ale originálnější co se týče vzorů a barev materiálů, ze kterých je vyrobeno tělo obuvi – v tomto určitě espadrilky zaostávají.

Espadrilky vs. tomsy – pohodlí

Není si co nalhávat – oba modely patří mezi hodně pohodlné. Prodyšný materiál, měkká a plochá podrážka poskytují velmi vysoký komfort nošení – a zejména v létě. Stává se však, že podrážka espadrilek vzhledem k materiálu z jakého byla vyrobena, není tak dobře tvarovaná jako podrážka u obuvi značky Toms. Ovšem v tomto případě se jedná o doménu každého z prodejců těchto lehkých bot a ověřit si jejich pohodlí můžete jedině při zkoušce konkrétního modelu.

9372

Některé modely obuvi značky Toms, mají podrážku přesně takovou, jako klasické espadrilky. Vlajkovou lodí je model s podrážkou z gumového materiálu.

Espadrily vs. tomsy – možnost outfitů

Při srovnání espadrilek a tomsů podle toho, jak se dají využít k outfitům – můžeme rychle dojít k závěru, že právě espadrilky nabízejí širší škálu možností, hlavně díky rozmanitosti modelů těchto bot. Espadrilky na klínku budou dobrou volbou dokonce k elegantním šatům, ty ve tvaru pantoflí budou dobře kombinovatelné se šortkami nebo sukní a šněrovací nebo klasické espadrilky se budou hodit téměř ke každému letnímu outfitu.

Tomsy nejsou až tak úzce spojeny s letním obdobím, hlavním důvodem je jejich podrážka. Díky tomu však nebudou používány jen jako obuv pro každodenní nošení, ale také najdou své zastoupení na jiných místech, jako například boty do školy nebo do práce.

Espadrilky vs. tomsy – hvězdy, které je nosí

Jessica Alba, Lily Collins, Charlize Theron nebo dokonce Zendaya patří mezi věrné fanoušky tomsů. Nosí je vždy, kdy se chtějí cítit opravdu pohodlně: během nakupování, při chození mezi obchody, u probíhajících filmových zkoušek (ve scénách, ve kterých nejsou vidět žádné boty) nebo v době, kdy jsou na procházce se známými.

Zato Vanessa Hudgens a Jeanne Damas jsou velké podporovatelky espadrilek na klínku. Margot Robbie a Gigi Hadid si vybírají klasické modely s plochou podrážkou a Pippa Middletone má zase ráda ty ve tvaru sandálů.

Jestli se neumíte rozhodnout, které z těchto bot – espadrilky nebo tomsy – budou pro Vás nejlepší, nechte se inspirovat výše zmíněným stylem hvězd a rozhodněte se, který z nich se k Vám nejvíc hodí. Podívejte se také na náš jiný článek, ve kterém píšeme o tom jak si vybrat správně espadrilky, nápady na letní outfity!.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít