Výjimečné plátěnky Converse – dejte o sobě vědět v botech se… srdcem

2 min.

Legendární plátěnky Converse to nejsou pouze klasické hladké modely, ale také různé speciální kolekce. Často jsou jejich hlavní motivy převzaty z popkultury. Jindy je to zase spolupráce, přesně jako v případě PLAY Comme des Garçons. Také se však stává, že Converse se dělí se světem hlubokým a univerzálním poselstvím, co s určitostí můžeme říct také o kolekci Love Fearlessly.

Značka Converse nás každou chvíli překvapuje něčím novým. Poslední dobou ráda používá motiv srdce, nejdřív ve spolupráci s Comme des Garçons a nyní v kolekci Love Fearlessly.

S velkým srdcem – Converse x PLAY Comme des Garçons

Converse je jedna ze značek, která ráda spolupracuje s umělci v různých odvětvích. Mezi dobrý příklad patří vytvoření autorské série plátěnek s Millie Bobby Brown, dospívající hvězdou seriálu Stranger Things. Značka Converse také ráda spolupracuje s návrháři, mezi které rozhodně patří charismatická Japonka Rei Kawakubo, která je zakladatelkou Comme des Garçons. Můžeme tak napůl vtipně, napůl vážně říct, že si získala svět… srdcem! Berte to doslovně: její nejslavnější kolekce se charakterizuje motivem červeného srdce s výraznýma očima.

Kolekce byla velmi pozitivně přijata po celém světě, celebritami a influencery, podobně jako série plátěnek Converse x PLAY Comme des Garçons. Modely ze speciální kolekce nosily takové hvězdy jako Miley Cyrus, Rihanna nebo Kylie Jenner.

CDG PLAY x Converse Chuck 70 – opět v akci

Musíme přiznat, že mladistvá energie, buntování a odvaha, patří mezi základní rysy projektů Kawakubo a velmi se hodí ke značce Converse. Navíc to stejné srdce, které má oči, je spojováno s myšlenkou street art, která navazuje na pouliční módu, se kterou se značka Converse ráda ztotožňuje. Proto nás nepřekvapuje, že spolupráce byla obnovena. 15. dubna 2020 byla premiéra obnovené verze oldschool modelu Chuck 70. Tentokrát se srdce objevilo ve formě potisku na celém svršku bot. Nové Chucky jsou dostupné v nízké i vysoké verzi a už zanedlouho se objeví i v obchodech. Zůstaňte ve střehu!

Nejdůležitější je sebeláska / mít rád sám sebe

Už jsme o tom psali, že kromě spolupráce s umělci, se v kampaních Converse také často objevují nějaká poselství. Stačí si vzpomenout na kolekci We are not alone, která se objevila na podzim roku 2019. Už z dálky viditelný slogan, razící, vytisknutý na podrážce nebo svršku, zdůrazňuje jednotu mezi nositeli těchto plátěnek i mezi různými společenskými a kulturními skupinami.

Tentokrát, když se objevuje kolekce Love Fearlessly, značka se opět dělí s další skvělou a především pozitivní filozofií:

„Ve světě, kde každý hledá přijetí a uznání, Converse chce všem dokázat a zdůrazňuje, že nejdůležitější je mít rád sám sebe.”

poselství kolekce Love Fearlesly

Converse přesvědčuje o tom, abyste se mohli otevřít světu, musíte nejdřív akceptovat a mít rád sám sebe – bez strachu o to, jak nás vidí ostatní. Není to nesporně objevení Ameriky, ale i nadále je to důležité opakovat a rozhlašovat do celého světa!

Poselství není cizí také blogerkám a influencerkám, které díky tomu, že patří mezi známé osoby jsou stále pozorovány a hodnoceny. V červeno-bílém modelu s výrazným nápisem na špičce, můžeme vidět Kateřinu Mlejnkovou, která si je vzala k bílé halence a černým džínovým šatům, podobným k lacláčům:

Zato Ewa Grzelakowska-Kostoglu, známá jako Red Lipstick Monster si vzala stejné plátěnky k streetwear outfitu, který se skládal z jednoduchých béžových kalhot a džínové bundy s nášivkami, kterou si přehodila přes černou mikinu s kapucí:

Další kolekce se srdcem

Kromě vystaveného sloganu Love Fearlessly, modely z kolekce Converse All Star byly zdobené srdci – v porovnání k výraznému srdci CDG PLAY jsou to menší srdíčka, které tvoří jemný, ale i přesto patrný detail.

Co se týče plátěnek Converse Love Fearlessly, s určitostí najdete klasické vysoké Chuck Taylor v několika verzích:

10024

Tmavě šedé Conversy s nášivkami, béžové plátěnky s jemnými detaily, světle šedé s malým potiskem a výrazným nápisem z přední strany podrážky nebo model v černobílé verzi.

Dostupná je také nízká verze, která je v barvách bílé a červené:

10025

Converse All Star Low: s potiskem na svršku a s nápisem na podrážce.

Pokud se Vám ovšem více líbí plátěnky na platformě, určitě se podívejte na modely níže:

10026

Plátěnky Converse Ctas Lift Ox: černé a bílé

Zalíbil se Vám některý z námi představených modelů? A možná se už nachází ve Vaši soukromé kolekci bot Converse? Pokud ne, podívejte se na náš internetových obchod eobuv.cz a vyberte si vlastní pár, ve kterých bezpochyby budete moct ukázat sami sebe!

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít