Děvčata ze Spice Girls neměly strach z výšek, což potvrzuje známý výrok Victorie Beckham „nedokážeme se soustředit v nízkých botách”. Jak si určitě pamatujete, nejčastěji jsme je mohli vidět v sneakers na platformě. Móda 90. let je zpět a spolu s ní i slavné Buffalo boty.

Platformy a přesněji flatformy zažívají svůj velký návrat. Zjistěte, v čem spočívá jejich fenomén!

Buffalo – boty této značky jsou skutečným hitem!

“Spajsky” proslavily boty na platformách. A málokdo ví, že na nohách oblíbených zpěvaček, se nejčastěji vyjímaly boty jedné značky − Buffalo. O botách sneakers a botách s vysokou podrážkou snila ne jedna dívka a… jinak na tom nebyli ani chlapci. Dnes jsou modely Buffalo zpět a samotná značka podstatně rozšířila svůj sortiment − bestsellerová klasika v podobě Buffalo Classic však zůstává.

Nejen Spice Girls!

Zajímá Vás příběh značky Buffalo? Vznikla koncem 70. let v Německu, z iniciativy Michaela Conradi. Inovativní a jedinečný design bot si rychle získal pozornost mládeže. A i když boty přinesly mezinárodní slávu právě zpěvačkám z dívčí skupiny Spice Girls, nejen “spajsky” měly slabost na platformy. Po sneakersech s vysokou podrážkou sahaly i jiné hvězdy 90. let, mimo jiné Cher, Madonna, N Sync nebo Cameron Diaz. Postupem času se boty Buffalo zařadily k symbolům popkultury.

10734

Boty Buffalo London jsou na Instagramu aktuálně žhavým hitem.

Dnes značka Buffalo prožívá svou renesanci. V sneakersech na gigantických flatformách chodí snad všichni – od Rity Ory po Gigi Hadid. Postačí na Instagramu zadat #buffaloshoes nebo navštívit profil značky, abyste načerpali hrst skvělých inspiraci.

10735

Líbí se Vám stylové dámské boty Buffalo na fotografii? Hledejte je na eobuv.cz!

S čím nosit boty Buffalo? Nechte se inspirovat!

Buffalo sneakers jsou základní esencí streetwear stylu. Sportovní boty na platformě se budou hodit téměř ke všem typům kalhot, také k džínám, ale i teplákům nebo sportovním šortkám. Známé it-girls se často rozhodují pro outfity v duchu sportovní elegance. Speciálně pro Vás jsme připravili výběr těch nejlepších outfitů na podzim 2020:

Boty Buffalo ve sportovním outfitu

Boty Buffalo v outfitu athleisure

Boty Buffalo v casual vydání

Boty Buffalo se šaty

I Vy jste si oblíbili sneakersy na vysokých platformách? Pokud ano, navštivte online obchod eobuv.cz a najděte pro sebe ideální pár. Nezapomínejte, že máte 30 dní na bezplatné vrácení zboží. Pokud stále váháte, podívejte se na ty nejznámější videoklipy z tvorby Spice Girls!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.