6 detailů, podle kterých poznáte originální boty Converse

2 min.

Tenisky značky Converse byly původně určeny pro basketbalové hráče a začátek jejich výroby sahá do roku 1908. Proslavil je známý basketbalista Chuck Taylor je propagoval a dnes, i když je někdo nemá ve své sbírce, jistě ví, jak vypadají tenisky Converse. Bohužel, stejně jako mnoho značkové obuvi a doplňků se padělá a tyto padělky se liší od originálních tenisek Converse All Star především nízkou kvalitou a použitých materiálů a odlišnými detaily.

Originální tenisky Converse to je investice, která vydrží nejednu sezonu, proto při jejich nákupu věnujte pozornost několika věcem a rozpoznejte originální obuv od napodobeniny!

 1. Nápis „CONVERSE ALL STAR”

Jak poznat padělek Converse? Po nápisu, v originální obuvi je umístěn:

 1. na jazyku ve formě nášivky

 2. v zadní patní části jako nápis na gumě

Písmena by měla být výrazná, umístěna velmi blízko u sebe, mírně protáhlá a působit dojmem, že mezery mezi nimi jsou příliš malé. Nahoře zblízka se vzor, ​​ze kterého jsou písmena šitá, podobá řetězovému svitku, zatímco v padělcích jsou písmena obvykle jednodušší. Mezi slovy„all” a „star” v originálních teniskách je umístěna hvězda, někdy také symbol R v kruhu, což je ochranná známka. Nápis by měl mít rovné okraje.

Víte, že…

originální conversky mohou, ale nemusí mít symbol „®” pod hvězdou v zadní části boty? Závisí to na době vzniku modelu. Nejnovější verze již nejsou označeny touto ochrannou známkou.

9021
 1. Logo v kruhu

Nachází se pouze u tenisek s vysokým svrškem, což je model, který milují celebrity! Chcete si také takový pořídit, ale bojíte se padělků? Po přečtení těchto tipů budete vědět, jak rozlišit padělky vysokých tenisek Converse od originálu.

Charakteristický kruh v originálních Converse:

 1. je umístěn v kotníkové části obuvi z vnitřní strany;

Upozornění!

U napodobenin je typický kroužek s hvězdou umístěn na vnější, boční straně boty!

 1. jeho průměr se pohybuje kolem 4,6 cm

 2. je umístěn na obou botách, pokud přiložíte originální pár obuvi Converse k sobě, kroužky s hvězdičkou jsou umístěny na přesně tom samém místě a budou se překrývat.

Upozornění!

Detaily v kruhu by měly být u originální obuvi Converse lehce vypouklé.9022

 1. Nápis „CONVERSE” na vnitřní stélce

Dalším detailem, díky kterému poznáte originál od napodobeniny je stélka boty. Tenisky značky Converse mají na vložce nápis, který je přesně v jejím středu. Často písmeno „o” má lehce čtvercový tvar, ale není tomu tak u všech modelů. Nápis Converse je ale vždy výrazný a rovný, díky čemuž je viditelný i po několika letech nošení.

Upozornění!

Barva nápisu na vložce v originálních Converse není nikdy vybledlá a rozmazaná!

9023
9024

Písmeno “o” v nápisu na vložce bot, může být také kulaté, mít ve středu hvězdičku nebo mít čtvercový tvar. Nejdůležitější je samotný vzhled nápisu. Vždy rovný a kvalitně natištěný.

 1. Rovné a výrazné okraje

Okraje kolem podešvi jsou dalším charakteristickým prvkem tenisek Converse. Jak odlišit padělky od originálu na jejich základě? Poradíme vám:

 1. u originálních conversek mají okraje intenzivní odstín a jsou dokonale rovné, u padělků jsou často „rozlité” do stran a jejich barva je vybledlá;

 2. u okrajů v originálních teniskách Converse není ani nejmenší množství lepidla, zatímco u padělků můžete často najít mírně zažloutlé lepidlo.

5. Podešev

Podešev bot značky Converse je gumová a pevná. Pokud obuv vydává intenzivní vůni levné gumy, pravděpodobně jde o napodobeninu. Zkontrolujte také, zda kolem velikosti je vyražena hvězda a logo. Svědčí to o originalitě obuvi.

9025

6. Obal

Tenisky Converse jsou často zabaleny do původní krabice. Dodává se v různých barvách, obvykle černé a zlaté nebo černé a bílé a je na ní logo značky. Výrobce připojí ke každému páru obuvi zvláštní štítek.

Pokud se však stane, že se tenisky Converse dostanete v jiném než originálním balení, neznamená to, že boty jsou padělky. V online obchodě eobuv si můžete být jisti, že boty Converse jsou originály.

Po přečtení tohoto článku již víte, jak se naučit rozeznávat napodobeniny od originálních bot Converse. Nezapomeňte však, že trh je plný padělků, které jsou natolik podobné, že bude obtížné je rozlišit. Chcete-li tomu zabránit, nakupujte v důvěryhodných online obchodech nebo kamenných prodejnách. Na eobuv.cz vás čeká množství modelů originální obuvi značky Converse: od bílých přes černé a červené až po pastelové odstíny a vzory! Pokud si nejste jisti správnou velikostí, přečtěte si náš další článek na našem blogu věnovaný tomuto tématu.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Pánská obuv Geox, Dámské černé tenisky, Kabelky Michael Kors, Dámské bílé sneakersy, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámská obuv Guess, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Pánská obuv Tommy Hilfiger