7 zajímavostí o modelech adidas Superstar, které byste měli znát

2 min.

Kromě toho, že jsou mimořádně populární, adidas Superstar jsou v jistém smyslu průlomovou a důležitou obuví v dějinách basketbalu, hip-hopu či ve světě skateboardistů. Model Superstar je v současnosti jedním z nejuniverzálnějších a nejoblíbenějších modelů bot pro každodenní nošení.

Jak poukazuje samotný název modelu adidas Superstar, jde o skutečnou hvězdu mezi teniskami. Zjistěte o nich více, protože dějiny tohoto modelu jsou opravdu zajímavé.

Ještě více zajímavostí

O modelu adidas Superstar bylo napsáno již množství článků a přece stále nemáme o tomto nevšedním modelu dostatek informací. Proto jsme si pro vás připravili souhrn zajímavostí souvisejících s tímto legendárním modelem, který je velmi oblíbený jak mezi ženami, tak muži.

8074

Bílé adidas Superstar patří k nadčasovým modelům a hodí se v zásadě ke všemu.

Fakt 1: Obuv s mušlovým pseudonymem

Ze začátku se model Superstar nazýval Shell Toe nebo Shell Shoes. Jak již možná tušíte, tento přívlastek získal díky svému charakteristickému tvaru přední části boty, která připomíná mušli.

8075

Gumová špička modelu adidas Superstar se označuje pojmem shell neboli mušle.

Fakt 2: Změna materiálu jako důvod popularity

Adidas Superstar (stejně jako Pro Model) si získaly hráče NBA zejména díky svému svršku. Až do momentu vzniku modelů Pro Model a Superstar hrála většina basketbalistů v botách z plátěných, tedy běžných materiálů. Díky kůži v teniskách adidas získali hráči mnohem větší stabilitu a boty byly mnohem odolnější. Pro basketbalový svět to byl obrovský krok vpřed.

Víte, že…?

Zpočátku byl nákup modelu adidas Superstar v USA značnou investicí. Cena tenisek se přibližovala dvojnásobku ceny, kterou bylo třeba zaplatit za tenisky Converse Chuck Taylor.

Fakt 3: Zlatý detail

Originální adidas Superstar se vyráběly ve Francii a ne v Německu. Modely pocházející z Francie se odlišovaly jedním malým detailem. Je to zlaté logo na jazyku.

8076

Vyberte si z nabídky černých modelů adidas Superstar.

Fakt 4: adidas Superstar jsou zdobené logem NBA

Ok, ne přímo ale…člověk na logu NBA je Jerry West, nazývaný také The Logo nebo Mr. Clutch. West, jako hráč za Los Angeles, hrál celou svoji kariéru právě v modelu adidas Superstar.

Fakt 5: Svět skateboardistů miluje Superstar

Po basketbalovém a následně hip-hopovém boomu, se staly tenisky Superstar jedním z nejoblíbenějších modelů “skejťáků”. Už jsme to zmínili, ale neodhalili jsme důvod. Skateboardisté si je zamilovali zejména díky gumě na špičce, která je prakticky nezničitelná. A jak jistě víte, intenzivní kontakt chodidel s deskou boty ničí. V modelu Superstar byla tato „destrukce“ značně omezená. Zajímavé bylo jen to, proč si fanoušci skateboardu všimli modelu Superstar tak pozdě.

View this post on Instagram

Chill. #jkdn #sneakerpedia #burgerlove @pasibus #street #fashion #camo #style #adidas #superstar #wdywt #wdyw #womf #cmdnn #urbanwear #urbancitypl #streetwear #shc #hype5 #kicks #kickz #sneakers #sneakerfreaker #kicksonfire #complexkicks #wroclove #wroclaw @wroclovers #kof #kicksonfire #kickstagram #instacool #photooftheday

A post shared by Szczepan Radzki (@szczepanradzki) on

Fakt 6: Superstar nejsou jen nejprodávanějším modelem značky adidas

Přestože Superstar i model Gazelle patří k nejpopulárnějším modelům, tenisky s mušlí v přední části nejsou nejlépe prodávaným kouskem značky. Na první příčce žebříčku se totiž umístil model Stan Smith. V roce 2014 se prodalo více než 40 milionů párů bot.

Fakt 7: Nejlepší rok adidas Superstar

Jen v roce 2015 se prodalo 15 milionů párů tenisek SuperStar. V roce 2016 to byl nejlépe prodávaný sportovní model na trhu a v roce 2017 obsadil 4. příčku. K popularitě těchto kultovních tenisek rozhodně přispěl Pharrell Williams, který se po návratu sneakers adidas Superstar na trh stal tváří tohoto modelu.

Musíme se přiznat, že i my milujeme tento model, zejména vzhledem k jeho účasti v hudební branži (ale i sportovní). Mnozí z nás si ještě pamatují časy, kdy jsme model Superstar mohli vidět na nohou Freda Dursta z kapely Limp Bizkit. Snad každý chtěl mít tak originální tenisky –

černé s bílými proužky. Možná máte i vy podobný sentimentální příběh nebo jste prostě milovníkem neobyčejných sneakers.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Pánské bílé tenisky, furla, dr martens, taška na notebook, Obuv na suchý zip, air force 1 dámské, merrell, Dámská obuv ECCO

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít