Kdy se půl roku zpátky, během módní přehlídky Alexandra McQueena, modelky objevily v bílých šatech s širokými černými koženými pásky, které byly zapnuty v pase, mohli jsme očekávat, že tento typ outfitu v létě vytvoří inspiraci pro mnoho trendsetterek. Přece jenom, nebyli jsme schopni si představit, že takhle jednoduchý trik si získá celý Instagram – až tak, že se mu začne říkat ,,efekt McQueena”. Podívejte se, jak jednoduchým způsobem můžete zvýraznit své letní outfity, přesně tak, jak to bylo na Pařížské módní přehlídce!

Přehlídka módního domu, který založil Britský mistr a excentrik, byla uznána za jednu z nejvíce slibných kolekcí pro sezóna jaro-léto 2020.

Alexander McQueen – kolekce jaro-léto 2020

Současná kreativní ředitelka módního domu Alexander McQueen, která skvěle rozumí a pokračuje v misi předčasně zemřelého návrháře. Postarala se o to, aby kolekce na jaro a léto 2020, byla v podstatě zrcadlením Alexandrem uznávaného maximalismu, jakoby ,,ďábel byl ukryt v detailech”. Mohli bychom zatím obdivovat rukávy, které připomínají papírové origami, krajku plnou fantazie, vzory, důsledná asymetrie, blokování barev, hodně kůže a ažurových vsadek. Hvězdou módní přehlídky se nakonec stal jeden konkrétní detail, doplněk v podobě širokého, koženého pásku v černé barvě, který je nošen k ,,dívčím”, bílým letním šatům. Efekt? Toto spojení nám ukazuje, že letní šaty v bílé barvě nevypadají vůbec špatně a získávají díky tomu unikátní charakter.

Černý pásek k bílým letním šatům, čili ,,efekt McQueen” na Instagramu

Pokud jste od jara přemýšlela o tom, kde se vzalo šílenství bílých šatů s volánky a provedené spojení s černými, surovými pásky a těžkými šněrovacími botami – myslíme si, že už samy znáte odpověď. Pařížská módní přehlídka značky Alexander McQueen byla neuvěřitelnou inspirací pro mnoho pozdějších kolekcí, nejen mezi nám dobře známými značkami. Mohli jsme si myslet, že móda na tento jednoduchý trik si získá velmi rychle ulice hlavních měst módy a následně Instagram. Podívejte se, jak hvězdy a trendsetterky nosí bílé šaty s černými pásky.

Rada stylistky:

Stejně jako nejvíc známé dívky z branže módy, tento trik s černým páskem nemusíte brát až tak doslovně – místo toho, abyste si ho vzala k bílým šatům, oblečte si bílé kalhoty.

View this post on Instagram

Texture and shape 🐚 #daily

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve) on

Bílé šortky s řasením v pase a tenký černý pásek protáhnutý přes poutka, outfit a’la princezna Diana, která tímto způsobem hrozně ráda zvýrazňovala svůj pas.

View this post on Instagram

Breath

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

Zato jiná známá influencerka, Debora Rosa, tvoří outfity v minimalistkému stylu, například bílými úpletovými šaty, které jsou převázané tenkým řemínkovým páskem v pase.

View this post on Instagram

Annonce for @bymalenebirger Suit-able 🍦

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

A co si myslíte o širokém, černém koženém pásku ve stylu Pernille Teisbaek, která si vzala takový pásek k bílému kostýmku?

Bez ohledu na to, jakým způsob se rozhodnete využít efekt McQueen ve svém šatníku, čili spojit dámské černé pásky s bílým, letním oblečením, pamatujte si, abyste zachovali správné proporce. Pokud pásek zvýrazňuje Váš pas, nemusíte odhalovat příliš mnoho těla.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít