Boty s monogramem – odkryjte jejich neobyčejné kouzlo!

2 min.

Logo má samo o sobě velkou moc. Je to charakteristický znak, díky kterému ihned víte o jakou značku se jedná a přitom je to synonymum kvality a důvěry. Není tedy na tom nic divného, že se do módy vrátily monogramy! Několikrát opakovaný symbol značky se objevil nejen na kabelkách, ale také na botách. Písmena, která se ukládají do originálních vzorů, přitahují pohledy kolemjdoucích jako magnet. Nevěříte nám? Přesvědčte se samy a pozvěte do svého šatníku boty s monogramem!

Čím více je značka známá, tím lépe. Symbol „CK” nebo „MK” mluví sám za sebe. Odvažte se a vybírejte si produkty, které už z dálky křičí: „jsme značkové!”.

Díváte se a víte! Co to je monogram?

Monogram (z gr. monos „samotný” gramma „znak, písmeno”) to není nic jiného, než několikrát opakující se znak. Písmenami monogramu jsou nejčastěji iniciály návrháře nebo název firmy. Při pohledu na kabelku s protínajícími se písmenami „L” a „V”, hned víte, že je to z kolekce Louis Vuitton. Podobně je to se značkami Calvin Klein, Michael Kors nebo Guess.

Všimněte si, že

Písmena monogramu by měly být ozdobné, ale přece jenom v úměrné míře. Hlavní vlastností monogramu je jeho čitelnost a potom teprve ozdobnost.

Wikipedie. Slovo: monogram

Prvním návrhářem, který v módě použil monogram, byl Yves Saint Laurent. Slavný Francouz přišel na tento nápad již v roce 1961, když využil talent kamaráda grafika Adolphe Jean-Marie Mouron. Tři písmena, která přes sebe přechází − „Y”, „S” a „L” − jsou do dnešního dne znakem, díky kterému ihned poznáte slavnou značku.

Boty s monogramem – ideální základ městského outfitu

Jestli se Vám líbí trend logománie a navíc máte rády značkové produkty s originálním zdobením, v takovém případě si určitě zamilujete boty s monogramem. Věci s opakující se značkou firmy dominují v nabídkách oblíbených a známých značek, mezi kterými se objevila také značka Guess. Americký gigant se stal synonymem prémium módy a casual pohodlí.

Co si myslíte o klasických modelech níže?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez GUESS (@guess)

12564

Zleva: turistické boty Guess, sneakersy Guess, plátěnky Guess

Monogramy si prošly mnoha fázemi: od yýkřiku módy, až po kvintesenci kýče. Dnes opět trumfují na módních přehlídkách známých návrhářů a také na profilech oblíbených trendsetterek. Nemusíte se tedy bát žádného módního přešlapu. Promluvite” díky své oblíbené značce.

Na začátku je dobré si prozkoumat sortiment značek Calvin Klein a Michael Kors. Obě značky jsou velmi ceněné a známé po celém světě. Monogramy vytvořené z iniciálů slavných návrhářů určitě přitahují pozornost. Vaše boty přestanou být no-name. Spíš naopak, konečně začnou vysílat konkrétní signály, které budou dokazovat Váš styl a smysl pro estetiku.

12565

Zleva: sneakersy Michael Kors, sneakersy Calvin Klein, baleríny Michael Kors

B jako… Baldowski!

Méně oblíbené obuvnické značky mohou o sobě dát znát, což nám skvěle dokazuje značka Baldowski. Rodinná a polská firma, která se zabývá výrobou bot na světové úrovni, také často používá monogram vzniklý z jejich prvního písmene „B”.

Pokud nemáte nápad na to, jak nosit boty s monogramem, rozhodně se podívejte na Instagram značky Baldowski. Nechybí tam módní inspirace a vůbec ne stereotypní sugesce! Naši pozornost si zasloužil retro outfit, který byl vytvořen mimo jiné z metalické, plisované sukně a kožené bundy s širokým límečkem. Jak na Vás působí celkový dojem – ANO nebo NE?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Baldowski (@baldowskiwb)

12566

Zleva: polokozačky Baldowski, polobotky Baldowski, sneakersy Baldowski

Monogram je rozhodně neobvyklou ozdobou, díky němuž zvýrazníte svou oblíbenou značku. Pokud Vás zaujal náš článek, nenechte si ujít další článek na našem blogu, ve kterém se dozvíte jak nosit… kabelku s monogramem!

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít