Je pro vás práce na zahradě jako balzám na duši? Provětráte si při tom hlavu a uspořádáte své myšlenky? Perfektní! Aby byl čas strávený uprostřed záhonů a květin ještě příjemnější, je dobré pořídit si vše potřebné. Přinášíme pár tipů, které vám pomohou při výběru vhodné obuvi na zahradu. Ačkoliv se to nezdá, ne každý model je vhodný a už vůbec ne bačkory!

Boty na práci v zahradě jsou nejen otázkou pohodlí, ale i bezpečnosti.

Jaké boty do zahrady? Čtyři nejdůležitější vlastnosti

Abyste se při práci v zahradě cítili pohodlně, je dobré pořídit si vhodnou obuv. Čím by se měla vyznačovat? Zde jsou nejdůležitější vlastnosti:

  • Ideální je, pokud jsou boty do zahrady kryté, to znamená, že by měly být zakryté prsty. Díky tomu ochrání chodidlo a zabrání eventuálnímu zranění;

  • obuv určená pro práci v zahradě by měla být lehká a odolná a měla by zaručovat maximální pohodlí;

  • další důležitou vlastností je snadné čištění. Boty určené pro práci venku se zpravidla rychle špiní. Dobré je proto pořídit si model, který postačí opláchnout zahradní hadicí;

  • obuv do zahrady by měla chodidlům zajistit potřebnou (a nepřetržitou) ventilaci. Zabrání tak pocení a vzniku nepříjemného zápachu.

Gumové pantofle – oblíbenci zahrádkářů!

Velké popularitě mezi zahrádkáři se těší nazouváky značky Crocs. Tato pěnová charakteristická obuv je nejen mimořádně lehká, ale i velmi praktická. Je vyrobena ze pryskyřičného materiálu (croslite) a vyznačuje se dlouhou životností a odolností vůči poškození různého druhu. Kromě toho má praktické otvory, které nohám umožňují dýchat, díky čemu se noha méně potí a nenamáhá se.

6661

Líbí se vám boty na fotografii? Tento model najdete v internetovém obchodě eobuv.cz.

Víte, že…?

Boty značky Crocs se zahřívají vlivem teploty chodidel, díky tomu se jim lépe přizpůsobí.

Gumové boty do zahrady stačí jednoduše opláchnout ve vodě a nechat uschnout. Konstrukce pantoflí usnadní jejich vyzouvání a pohyblivá přezka zajistí chodidlu potřebnou stabilitu. Jejich další výhodou je protiskluzová podrážka, díky které neuklouznete ani na mokrém povrchu, např. na čerstvě posekané trávě.

Upozornění!

Naučte se výslovnost

Nedoporučujeme kupovat napodobeniny originálních Crocs. Jsou mnohem tvrdší a kromě toho obsahují přibližně 60% polycyklických aromatických uhlovodíků, které mohou přispívat ke vzniku nádorových onemocnění.

Ideální obuv na zahradu? Holínky!

Pro náročnější práce v zahradě, jako je kypření půdy nebo přesazování rostlin budou vhodné vysoké holínky. Ochrání nohy před blátem, vodou a vlhkostí a zabrání případným zraněním. Pokud si chcete práci v zahradě zpříjemnit ještě více, sáhněte po barevném nebo vzorovaném modelu, nejlépe s regulovatelnou přezkou.

6662

Holínky na zahradu ochrání před blátem a vlhkostí..

Holínky jsou perfektní nejen na zahradu, ale i do města. Chcete-li se o způsobu jejich nošení dozvědět více, přečtěte si náš další článek.

Zajistěte si pohodlí a vyberte si vhodnou obuv, která vám zpříjemní čas strávený při práci na zahradě. Spojte příjemné s užitečným!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít