Co to jsou napínáky do bot a proč je dobré tyto doplňky používat?

1 min.

I když se může zdát, že napínáky do bot jsou dalším nepotřebným doplňkem, opak je pravdou. Napínáky jsou rozhodně nutným krokem, především při péči o společenské boty. Tyto doplňky mají za úkol udržovat původní tvar bot. Existují taky takové, které pomáhají s roztahováním obuvi nebo takové, díky kterým boty lépe sedí na chodidle.

Používání napínáku Vám zajistí delší trvanlivost a životnost bot.

Na co jsou napínáky do bot?

Napínáky jsou výplní do bot, která má za úkol napínat svršek a udržovat ho v původním stavu dokonce i po několikaletém používání. To je velmi důležité především u kožených bot, kterých svršek je velmi elastický a přizpůsobí se tvaru chodidla. Díky tomu se na nich časem může objevit obrys palců majitele nebo různého druhu záhyby. Použití napínáků dokáže, že obuv bude vypadat nověji než ve skutečnoti je.

Změna tvaru svršku se může objevit také díky vlhkosti. Kůže ji vsakuje, když se chodidlo potí nebo když se v botách procházíte v dešti. Pokud boty schnou bez výplně, materiál svršku se velmi rád deformuje. Naštěstí se to dá napravit.

Napínáky do bot – dřevěné nebo plastové?

Elasticita přírodní kůže nám dokazuje, že velmi snadno může ztratit svůj původní tvar. Díky vyplnění v podobě napínáků, dokážeme udržet a vrátit botám jejich originální tvar. Velmi důležité je to, aby napínáky přesně vyplnily celou botu. Dejte si záležet především na tom, aby doplňky měly důkladně stejnou velikost jako Vaše boty.

Na trhu jsou dostupné napínáky vyrobené z různých materiálů. Mezi nejoblíbenější patří plast a dřevo. Který materiál vybrat? Ty dřevěné mají velmi důležitou výhodu, protože dobře vstřebávají vlhkost a neutralizují pachy, díky čemuž rychleji obuv vysychá. Experti doporučují, především do přírodní kůže napínáky z cedrového dřeva. Dobře se osvědčí také ty vyrobené z bukového dřeva.

Plastové modely, i když jejich výhodou je nižší cena, nebudou patřit k nejlepšímu výběru. Hlavně z toho důvodu, že nezvládají pomáhat s vyschnutím. Můžete je samozřejmě využívat k udržení původního tvaru sportovních bot, které jsou vybaveny speciálními technologiemi na odvádění vlhkosti.

Jak používat napínáky do bot?

Dobře, už znáte výhody používání tohoto doplňku, ale jak ho používat? Nejdůležitější je pravidelnost. Napínáky do bot by se měly vždy používat po vyzutí bot.

Rada experta

Napínáky do bot je dobré používat hned ve chvíli, když si přinesete nové boty domů. Díky tomu tak zpomalíte proces jejich stárnutí.

Na začátku článku jsme Vám psali o tom, že na trhu existují různé napínáky na roztahování bot. Je to velmi dobrý pomocník, jestli se bavíme o nových botách, které jsou trochu těsnější než jsme předpokládali. Jsou vybavené dodatečným prvkem, který působí větším tlakem na patu a rozbíjí tak svršek bot. V našem dalším článku na blogu poznáte další metody na to, jak roztáhnout kožené boty.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Guess, Dámská obuv Salomon, Kabelky Tommy Hilfiger, Kabelky Nobo, Pánská obuv Geox, Dámská obuv Skechers, Kabelky Michael Kors, adidas Stan Smith

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít