Za námi je týden módy v Kodani, který – byť se koná každoročně – od dosavadních ročníků se ale odlišoval značným způsobem. Účastníci této události dali jasnou formu změnám, které neustále přicházejí a měly by do módy přicházet. Kromě inspirativních outfitů ve stylu streetwear, jsme byli poprvé svědky módy v duchu ekologie.

Masivní kotníkové boty, boty na platformě nebo řasené kozačky pod kolena, to je jen pár modelů bot, které dominovaly na letošním týdnu módy v Kodani.

Copenhagen Fashion Week 2020/21: masivní obuv

Trend, který v uplynulé sezóně představil módní dům Bottega Veneta, bude nyní součástí také nadcházející sezóny. A jde o mimořádně oblíbený trend. Řeč je o kotníkové šněrovací obuvi nejlépe v černé barvě v masivním outdoorovém stylu. Může připomínat vojenskou obuv nebo může to být výraznejší verze klasických polokozaček s elastickým prvkem. Důležité je, aby působily masivním dojmem a byly kombinovány s jemným, ženským oblečením.

Chcete, aby pastelový kožíšek nevypadal všedně? Masivní kotníkové boty ve stylu Bottega Veneta vám rozhodně pomohou dosáhnout trendy efekt.

Copenhagen Fashion Week 2020/21: obuv na platformě ve stylu 90. let

Trendy 90. let jsou stále velmi módní. I proto jsme na týdnu módy v Kodani mohli často vidět polokozačky a kotníkovou obuv na platformě a masivních podpatcích. Těšíme se, že jsou opět v ulicích, protože … jsou mimořádně pohodlné!

Polokozačky na platformě s kabátem v maxi délce.

Tip stylisty:

Nejlepší módní inspirace z 90. let najdete ve filmech a seriálech z tohoto období, např. Friends.

Copenhagen Fashion Week 2020/21: řasené kozačky

Zdá se, že éra kozaček v délce nad kolena nebo – dokonce – do poloviny stehen, ustupuje. Minimálně tomu nasvědčují pouliční trendy během týdne módy v Kodani. Top jsou v současnosti outfity, které – navzdory botám s vysokou holenní částí – odhalují nohy alespoň do určité míry.

Co řeknete na kožené bermudy, klasický trenčkot ve velbloudí barvě a černé řasené kozačky? My souhlasíme!

Více se o tom, jak nosit kozačky s řasením, dočtete také v dalším našem článku.

Copenhagen Fashion Week 2020/21: bílé boty

Pamatujete si na časy před několika sezónami, kdy snad všichni považovali bílé polokozačky a vysoké bílé kozačky za kontroverzní a výlučně dočasný trend? Móda nás překvapuje i tentokrát, protože boty v této barvě jsou stále top. Mění se jedině odstíny bílé. V předchozí sezóně byla módní sněhobílá, v současnosti je trendy bílá v odstínu ecru.

Ověřeným spojením v případě bílých bot je jejich kombinování se všemi typy béžové. Chcete získat ultra módní look? Na jaře 2020 vsaďte na oversize trenčkot v pískové barvě a bílé kotníkové kozačky.

Několik tipů, jak nosit bílé polokozačky najdete také v tomto článku.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera. Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.