“Škola volá …!”, Vaše dítě ještě nemá tenisky? Obuv na tělesnou výchovu je jedním z klíčových prvků výbavy pro školáka. Na co se ale zaměřit při jejich výběru – střih, barvu nebo značku? Prozradíme vám několik osvědčených tipů!

Sportovní obuv pro děti by měla splňovat jedno základní kritérium – musí být pohodlná. Ale … to není jediný faktor, který je třeba během nákupu zohlednit. Čtěte dál!

Boty na cvičení pro děti– 5 nejdůležitějších prvků

Při výběru obuvi na tělesnou výchovu nezapomínejte na to, že mají Vašemu dítěti zajistit v první řadě bezpečnost. Aby to tak opravdu bylo, zvažte několik klíčových vlastností:

  • Podrážka

Musí být rovná, protiskluzová, odolná a navíc natolik pružná, aby neomezovala chodidla v pohybu. Některé školy vyžadují boty na tělesnou výchovu se světlou podrážkou. Vyplývá to z pravidel platných v některých školských zařízeních – tmavé podrážky nejednou zanechávají na sportovním povrchu nehezké “stopy”. Nezapomeňte proto zjistit, jaká pravidla platí ve škole, kterou navštěvuje Vaše ratolest.

  • Materiál

Ideální je, když jsou sportovní boty pro děti vyrobené z lehkých, prodyšných a kvalitních textilních materiálů. Abyste chodidlům zajistili nepřetržitou ventilaci, je dobré zvolit modely se “síťkou”. Barva materiálu je dalším faktorem, na který je třeba se zaměřit. Myslete také na to, že bílé nebo béžové tenisky se budou rychle špinit, zvláště při sportu. Pokud ale upřednostňujete světlé barvy, určitě oceníte tipy uvedené v našem průvodci – Osvědčené metody pro čištění bílých bot.

6782

Líbí se Vám tyto boty? Je to model adidas Yung-96 J G54788

  • Stélka

Je mimořádně důležitá. Vnitřek bot do tělocvičny musí být pružný a kromě toho musí splňovat tři základní funkce – tlumit pohyby chodidla, zajistit optimální ventilaci vzduchu a absorbovat vlhkost. Ideální je, když je vložka vyrobena z profilované přírodní kůže.

  • Druh zapínání

Tkaničky nebo suchý zip? To je otázka! Dětské boty na suchý zip mají řadu výhod. Nejenže se snadno obouvají, ale jsou také bezpečnější. Díky nim dítě, zejména při intenzivním tréninku, nezakopne o rozvázanou tkaničku. Upřednostňujete vázaný model? Před nákupem bot na tělesnou výchovu se zaměřte i na kvalitu tkaniček. Nejlepší budou ty polyesterové, s vysokou odolností proti protržení či odírání..

  • Špička a pata

Sportovní boty pro děti nemohou chodidlo omezovat v pohybu. Špička musí být natolik široká, aby neomezovala prsty. Pokud jde o patní část, měla by být dostatečně pevná a vysoká natolik, aby dokázala udržet patu ve správné poloze.

6783

Modré boty Nike se Vašemu dítěti jistě zalíbí

Plátěné tenisky nebo sneakers na tělesnou výchovu? Rozhodněte se správně!

Plátěnky, ačkoli jsou levnější, jsou rozhodně horší volbou. Proč? Nedrží chodidlo pevně a tím nechrání kotník před eventuálními úrazy. I když se mohou osvědčit při základních cvicích (kotrmelce nebo skákání přes kozu), určitě nesplní svůj účel při běhu nebo týmových hrách.

Dětské tenisky neboli sneakers, zejména ty značkové, jsou o něco větším výdajem. Mohou být ale dobrou investicí! Správně vybrané boty na tělesnou výchovu poslouží dítěti déle než na jedno pololetí školního roku a navíc zajistí pohodlí a bezpečnost. Nezapomínejte na to, že dobré výsledky jsou efektem správné přípravy.

Energie barev! Boty, které povzbuzují kreativitu

Tenisky na tělesnou výchovu pro dívku to je důležitá součást školní výbavy malé slečny. Musí být praktické a hezké zároveň. Vybírejte je společně s dítětem, čímž ho motivujete ke cvičení. Vsaďte na šťavnaté barvy – výraznou růžovou nebo oranžovou. Při výběru bot na tělesnou výchovu pro chlapce sáhněte po oblíbených barvách jako je tmavě modrá, červená nebo černá. Vzhled obuvi zatraktivní neonové tkaničky.

6784

Podobný model jako na fotografii najdete v našem online obchodě: Sneakersy PUMA a a obuv americké značky SKECHERS

Jak říkával skvělý maratónský běžec Juma Ikangaa – “Vůle zvítězit neznamená nic, pokud nemáš vůli připravit se”. Zajistěte dítěti dobrý start a vyberte si mezi mnoha modely osvědčených značek na eobuv.cz.

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít