V létě v období dovolených a výletů rodiče často zvažují nákup vhodné letní obuvi pro své dítě. Vzhledem k tomu, že dětská noha roste velmi rychle, je třeba vybrat správnou velikost a brát ohled i na materiál z něhož je bota vyrobena, protože pohodlí Vašeho dítěte je to nejdůležitější.

Poradíme Vám, co by měly splňovat ideální dětské sandály, takové, které Vaše dítě bude nosit s radostí.

Vhodně zvolená velikost – základ pro výběr dětských sandálů

Začněme od základu. Aby dítě mohlo po malých krůčcích každý den objevovat svět, mělo by cítit v botách stabilitu. Pokud jde o letní obuv, u sandálů je část boty otevřená, proto je tak důležitý správný výběr velikosti. Zde je několik tipů jak správně změřit délku dětského chodidla:

  • Obkreslete chodidlo tužkou na list papíru A4 a změřte vzdálenost mezi nejdelšími a také nejširším body.
  • Z nejvíce pohodlných bot dítěte vyndejte vložku a rovněž změřte nejdelší a nejširší vzdálenost. Do výsledku připočítejte kolem 0,3 – 0,5 cm. Výsledné číslo bude stanovit odpovídající velikost.

Rada experta:

Nákupy a měření bot spolu s dítětem bývají často namáhavé. Proto si pořiďte jednoduchou měrku z dřevěné špejle nebo slámky v délce a šířce chodidla. Pak můžete přibližnou velikost zjistit vložením této pomůcky dovnitř boty.

Materiál dětských sandálů

Materiál je dalším důležitým kritériem pro výběr vhodných dětských sandálů. Materiál, ze kterého je obuv vyrobena, by měl být prodyšný, co zamezí pocení a klouzání chodidla, rovněž by neměl odírat paty. Nejlepší proto bude vybrat obuv z přírodní lícové kůže, tkaného elastického polyesteru, nebo elastické pěny, která je vhodná pro použití i ve vodě.

Rada experta:

Dětské sandály z polyesterových pásků vypadají velmi stylově nejen jako sportovní obuv, ale také ve verzi boho!

Podrážka – rozhodující pro pohodlí za všech podmínek

5648

Současné technologie obuvnického průmyslu již umožňují výrobu extrémně lehkých, ale zároveň odolných a trvanlivých podrážek. Díky tomu nezatěžují nohu dítěte a umožňují komfort při pohybu. Nejvhodnější podrážky v sandálech pro děti jsou:

  • podrážky z elastické neoprenové pěny – jsou lehké, správně profilované a poskytují přilnavost k povrchu
  • korkové podrážky – tato podrážka přispívá k tvarování chodidla a díky spodnímu měkkému materiálu jsou sandály komfortní při chůzi

Zapínání u dětských sandálů

Přezky nebo suchý zip jsou nejčastějším typem zapínaní. Důležitá informace: tento typ je také nejvíce odolný. To jaké zapínání vyberete by mělo být přizpůsobeno věku dítěte a jeho schopnostem samostatné chůze. Suchý zip bude ideální pro menší děti – už i batole snadno zvládne takto intuitivní zapínání. Pro starší děti budou vhodné sandály s přezkami.

Typ a barva letní obuvi pro děti

5649

Konečný výběr sandálů proberte s dítětem. Pokud si vybere barvu, určitě si boty oblíbí a bude v nich chtít chodit. V pestré nabídce na eobuv.cz najdete široký výběr dětských sandálů v různých barvách pro chlapce i slečny a také mnoho univerzálních modelů.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít