Bez ohledu na roční období preferujete elegantní styl a péřová bunda zkombinovaná se sněhulemi jednoduše není Váš styl? To ovšem neznamená, že v zimě musíte mrznout. Poradíme Vám, jak vytvoříte teplé outfity na zimu tak, abyste se nemusely vzdát elegantního vzhledu.

Teplé kozačky, kožešiny, kabáty z mohérových a vlněných materiálů a k tomu stylové šály – to je návod na elegantní styl v zimě.

Elegantní dámské svršky na zimu

Komponování zimního šatníku pravděpodobně začíná nákupem vhodného svršku. Pokud neradi nosíte prošívané nebo péřové bundy a kabáty, můžete mít pocit, že jediným východiskem budou pro Vás kabáty, které se ovšem ani zdaleka nemůžou pochlubit takovými termoizolačními vlastnostmi. Důležité je především to, jaký typ kabátu si zvolíte!

13445

Modelka má na sobě světlý kabát, béžové polokozačky a kabelku Guess

Kabát je rozhodně nejelegantnějším dámským vrchním kouskem oblečení. Pokud ovšem nechcete v zimě zmrznout, vyberte si model s vysokým podílem vlny nebo mohéru. Bude výborně udržovat teplo a Vy v něm budete vypadat mimořádně šik.

13446

Modelka v kožíšku, outdoorových botách s kabelkou Eva Minge

Jiným řešením na zimu je dámský kožich. Můžete si vybrat ten v delším provedení a’la kabát nebo kratším, který připomíná spíše bundu. Obě verze budou vypadat stejně stylově a elegantně. Stačí, pokud si k nim zvolíte vhodnou obuv, kterou Vám představíme v následujících řádcích.

Dámské zimní boty v elegantním stylu

Fakt, že dámské kozačky jsou nejvíce elegantními botami, Vás asi nepřekvapí. Vypadají velmi žensky a můžeme je kombinovat jak se šaty, tak i s kalhotami. To ovšem nejsou jediné elegantní boty, ve kterých v zimě nezmrznete. Dobrým řešením mohou také být vybrané modely dámských polokozaček.

13447

Modelka v károvaném kabátu, hnědých kozačkách a s kabelkou Guess

Mohérový károvaný kabát a karamelové kozačky na podpatku představují mimořádně stylovou, elegantní kombinaci. Nezapomínejte ovšem udělat všechno proto, aby byl outfit kromě estetických vlastností také praktický. Pokud se tedy rozhodnete pro semišové kozačky, naimpregnujte je ještě před prvním obutím.

13448

Modelka v kabátu Marella, polokozačkách Eva Minge a kabelka Eva Minge

Pokud chcete vykouzlit elegantní zimní styl, můžete využít teplé dámské polokozačky. Ne každý model se ovšem bude hodit k takovým outfitům. Ty na stabilním hrubém podpatku jsou číslo 1. Pokud nepreferujete podpatky, můžete se rozhodnout pro řešení znázorněné na fotografii výše – lakované polokozačky na ploché podrážce. Díky lesklému provedení budou působit elegantním dojmem.

Rada stylistky:

Nezapomínejte na to, že zimní outfit v elegantním stylu můžete doplnit módní šálou nebo šátkem, který Vás ochrání před větrem a chladem.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.