Italská média ho jednou za čas nazývají Re Giorgio – což znamená král Jiří. Znalci módy o něm mluví, že v branži dosáhl všeho a i tak nepřestává dál pracovat a rozvíjet se. Dnes má Giorgio Armani více jak 80 let a pořád většinu svého času věnuje práci. Jeho oblečení, boty a doplňky nosí největší hvězdy, takové jako je Lady Gaga, Calvin Harris nebo Leonardo DiCaprio.

Jaký byl vlastně začátek této cesty a jaké produkty, které jsou označené právě jeho příjmením můžete najít v eobuv? Odpovědi najdete v našem článku.

Giorgio Armani – zakladatel módního impéria

I když název firmy navazuje na jméno a příjmení Giorgio, návrhář ji založil společně se svým partnerem Sergio Galeottim v roce 1974. Na začátku Armani navrhoval pouze pánské oblečení a jeho návrhy były luxusní a drahé. Protože hodně osob si nemohlo takové oblečení dovolit, Ital se rozhodl vytvořit linii Emporio Armani, která měla být určena pro mladší osoby, méně bohaté. Hlavní myšlenkou, během jejího tvoření, byla diskrétní elegance.

Víte, že…?

Než se Giorgio Armani odvážil otevřít vlastní business, pracoval jako ředitel obchodního domu.

Armani vždycky miloval kino a snil o oblékání filmových postav nebo hvězd. První příležitosti byl film „Americký gigolo”. Tady měl příležitost představit a promovat, již vzpomínanou linii Emporio Armani. Richard Gere, který hrál hlavního hrdinu, během dvouhodinového filmu, měl na sobě neobvykle stylové návrhy od Armaniho. Hodně znalců módy si myslí, že tímto filmem naučil Giorgio Armani Američany, jak se mají oblékat.

Víte, že…?

Armani vytvořil také kostýmy k filmům, jako „Pulp Fiction” nebo „Batman”.

Hodně produktů značky Giorgio Armani

V Itálii je Armani, hned vedle už nežijícího Gianna Versace, považován za nejdůležitějšího návrháře a jeho butiky v Miláně jsou jedněmi z nejvíce navštěvovaných butiků. Aktivita Armaniho je neobvykle široká a zahrnuje mimo jiné:

 1. exkluzivní linie Giorgio Armani;

 1. linie Emporio Armani;

 1. EA7 Emporio Armani – linie sportovně-casual;

 1. linie Armani Privé – jedná se hlavně o elegantní oblečení, které můžete vidět na červených kobercích;

 1. Armani Exchange – oblečení a doplňky tónovaných barev;

 1. Armani Jeans – především oblečení a doplňky z denimu, ale nejen to;

 1. Armani Junior – kolekce oblečení pro děti;

 1. Giorgio Armani Beauty – jedná se o kosmetiku a parfémy;

 1. Armani Casa – ano! Giorgio navrhuje také nábytek;

 1. Armani Hotels&Resorts – síť hotelů, která je majetkem návrháře.

Široká nabídka produktů Giorgio Armani v eobuv

Promlouvá k Vám styl návrháře Giorgio Armani a máte chuť si pořídit boty nebo doplňky této prémium značky? V eobuv je dostupná široká nabídka z linie: Emporio Armani, Armani Exchange, EA7 nebo Armani Jeans. Co najdete v jejich nabídce? Především produkty pro něho a pro ni, přesněji se jedná o:

 1. dámské boty, pánské boty a dětské boty

 1. sportovní boty a doplňky z linie EA7

 1. dámské kabelky: především ty vyrobené z přírodní kůže v elegantním stylu, ale i modely ve stylu casual-sport

 1. dámské a pánské peněženky

 1. bižuterie

 1. dámské a pánské hodinky

 1. šály, čepice a ponožky

Tak velká nabídka produktů značky Armani na Vás udělá dojem. Pokud si ceníte styl a vysokou kvalitu provedení italských bot a doplňků, zveme Vás k přečtení článku o jiných TOP italských značkách, které najdete v eobuv.

Autor

Patrycja Stasiak

Pravidelně sleduji módní trendy. Inspiruji se stylem Victorie Beckham a Carrie Bradshaw. V mém botníku najdete především kolekci lodiček a polokozaček. Mým dalším koníčkem po módě je make-up. Ráda také chodím na výlet do přírody a jezdím na kole.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít