Jak dezinfikovat obuv a vrátit jim původní svěžest?

1 min.

Dezinfekce bot je důležitou součástí správné péče o obuv a měli bychom ji vykonávat pravidelně, především v případě pracovní obuvi, ale i sportovních bot. Je to důležitá činnost, které cílem je nejen odstranění nepříjemného zápachu bot, ale zároveň předcházení vzniku bakterií a plísní v budoucnosti.

Dezinfekce bot je povinným opatřením, které byste neměli zanedbat v případě, jestli jste trpěli mykózou chodidel. Pomohou Vám při tom speciální přípravky.

Jak dezinfikovat boty?

Plísňové onemocnění noh nebo nehtů je zdravotním problémem, který se často vrací a těžce léčí, proto je mimořádně důležitá prevence a efektivní dezinfekce. Pokud má Vaše obuv vyjímatelné vložky, vyhoďte staré a použijte na místo nich nové. Dobrou volbou budou vložky do bot antibakteriální. Ty obsahují nanočástice stříbra a křemíku a předcházejí tak rozvoji mikroorganismů, přitom současně neutralizují nepříjemný zápach. Často je charakterizuje příjemná vůně, např. lesní.

Rada stylistky

Praní v pračce není dobrým způsobem na dezinfekci bot po plísních. Dokonce ani vysoká teplota nedokáže zničit všechny patogenní látky, které se navíc mohou usadit v bubnu pračky a přenést na jiné oblečení.

Jak dezinfikovat boty po plísňových onemocněních? Důvěřujte odborníkům

Nejbezpečnější a velmi šetrnou metodou dezinfekce bot je použití speciálních přípravků. Vyskytují se nejčastěji ve formě spreje, díky kterému se zajistí rovnoměrné nanesení přípravku na celý povrch bot. Dříve než ho použijete, se ubezpečte, jestli má vybraný přípravek i fungicidní vlastnosti a jak často se má aplikovat. V mnoha případech totiž jedno použití nestačí. Všechny tyto informace najdete na příbalovém letáku nebo na balení sprejů.

Co je také důležité, dezinfikovat byste měli nejen obuv, kterou jste používali během onemocnění, ale i jiné páry bot. Eliminuje se tím riziko šíření plísní a propuknutí onemocnění chodidel v budoucnosti.

11850

Sportovní boty často vyžadují důkladné osvěžení.

Prevence především

Léčba plísňových onemocnění může být dlouhodobým procesem, který často trvá i několik týdnů. Proto je důležitá trpělivost a efektivní ničení nebezpečných mikrobů ve svém okolí. Nejlepším řešením v boji proti plísním je účinná prevence, díky které můžete předejít náročnému léčebnému procesu.

Jak odstranit plíseň z bot? Především byste měli pravidelně používat antibakteriální přípravky, především v případě bot, ve kterých cvičíte nebo pracujete. Právě v nich se totiž chodidla potí nejvíc a vlhké prostředí je ideální pro rozvoj bakterií a plísní. Proces předcházení infekcím začíná už ve fázi výběru bot. Nejlepší volbou bude obuv vyrobená z přírodních materiálů, např. z přírodní kůže. Boty z umělých materiálů neposkytují chodidlům potřebnou prodyšnost.

Věříme, že už víte čím dezinfikovat boty po plísňovém onemocnění chodidel. Určitě nepřehlédněte další články na našem blogu. Dozvíte se z nich, jak se zbavit zatuchlého zápachu z bot a jak odstranit zápach z nových bot.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Kabelky Michael Kors, Dámská obuv Guess, Kabelky Nobo, Kabelky Liu Jo, Pánská obuv Geox, Dámské černé tenisky, adidas Stan Smith, Dámská obuv Skechers