Na internetových diskuzích se neustále opakuje jedna a ta samá otázka, jak a s čím nosit polokozačky, aby nezkracovaly figuru. Všichni ovšem víme, že způsob vidění často záleží na způsobu, jak se na věci díváme. Někdy stačí dobře vybrat outfit, abyste přechytračily přírodu a zakryly nedokonalosti. Na konec, jak opakují samotní návrháři, módou můžete manipulovat!

Poznejte 5 rad, díky kterým se dozvíte, jak nejlépe nosit dámské polokozačky. Prozradíme Vám, že tajemství tkví v detailech.

Jak nosit polokozačky, aby nezkracovaly figuru?

Způsob 1. Hra barev

Základní pravidlo je jednoduché: abyste unikly odříznutí u kotníku a zároveň si opticky prodloužily nohy, je dobré si vybrat kalhoty nebo punčochy ve stejné barvě jak boty. Stačí, že si vezmete černé jegginy k černým polokozačkám a získáte tím jednolitou linii, která nenarušuje proporce figury. Vyhýbejte se kontrastním spojením a určitě získáte žádaný efekt.

Pamatujte si!

Čím výraznější odříznutí u kotníku, tím kratší vypadají nohy.

11711

Podle zlatého pravidla, vyberte si polokozačky stejné barvy jako kalhoty.

Způsob 2. Podpatek a figura

To není mýtus, že podpatky opticky zeštíhlují nohy a zvedají zadek. Na vysokých podpatcích svaly jinak pracují. Lýtka i stehna jsou napjaté, což mění naší postavu. Pokud tedy chcete vizuálně prodloužit figuru, sáhněte pro dámské polokozačky na podpatku. Stačí několika centimetrový podpatek, aby se nohy prodloužily.

11712

Zleva: polokozačky Lasocki, polokozačky Wojas, polokozačky Goe, polokozačky Karino

Způsob 3. Polokozačky polokozačkám nerovné

I nadále si nejste jisté, jak nosit polokozačky, aby nezkracovaly Vaši figuru? Pokud nejste příliš vysoké, radíme Vám rezignovat z masivních bot a bohatého zdobení. Dávejte si pozor na platformy nebo cvoky. Nejlepším výběrem pro Vás budou hladké polokozačky na ploché podrážce nebo na jednoduchém podpatku. Mandlová nebo špičatá špička dodatečně „vytáhne” figuru.

Rada stylistky

Abyste vizuálně prodloužily nohy, rozhodněte se pro polokozačky s výřezem vpředu do tvaru písmena V. Svršek bot subtilně vychází na hřbet chodidla, tak aby to nezpůsobilo násilné oddělení.

11713

Dámské polokozačky Caprice opticky prodlužují nohy díky výřezu vpředu.

Způsob 4. Polokozačky s šaty a sukní

Často se setkáváme s otázkou, jak stylizovat dámské polokozačky s šaty nebo sukní. Je na to jednoduché pravidlo, kterého je dobré se držet. Především by mělo oblečení končit PŘED kolenem (maximálně v polovině kolene). Příliš dlouhé šaty zpravidla opticky zkracují nohy. Výjimkou je model o délce maxi, který z části nebo úplně zcela zakryje boty.

11714

Líbí se Vám dámské černé polokozačky na fotografii? Jedná se o model SERGIO BARDI a EVA MINGE.

Způsob 5. Co s nohavicemi?

Úzké nohavice byste měly nejlépe zasunout pod svršek boty nebo je aspoň trochu zavinout. Pokud máte širší stavbu těla a malou výšku, vyhýbejte se kombinaci polokozaček s kulotami a širokými džínami nad kotník. Za to si můžete určitě vzít dlouhé zvony, které odkrývají pouze podpatek a špičku bot.

To je 5 jednoduchých rad o tom, jak nosit polokozačky a zároveň nezkrátit figuru. Jednoduché, že ano? A jak efektivní!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.