Jak rozchodit kožené boty? Ověřené způsoby jak rozpínat boty z kůže

3 min.

Koupili jste si nové boty a cítíte se v nich nesví? Nezoufejte! Nemusí to být tak horké, jak se zdá. Nové boty je totiž potřeba pořádně rozchodit. U modelů z pravé kůže časem dochází k tzv. rozpínání a díky tomu vám budou boty po pár výletech sedět jako ulité.

Kožené boty, jak je roztáhnout– zjistěte, co se vyplatí udělat, než si obujete nové boty

Kožené boty jak je roztáhnout? Tuto otázku si jistě klade mnoho z vás. Možná si taky říkáte, jak rozchodit kožené boty, aby se neponičily a abychom zvolili ten nejšetrnější přístup. Na následujících řádcích se tak na tuto problematiku podíváme pěkně do detailu. Kožené boty mají spoustu výhod. Jsou velmi odolné a pohodlné. Dále je tento přírodní materiál i dostatečně prodyšný, takže nehrozí, že se vám v obuvi zapaří chodidla. Když kupujeme kožené boty, měli bychom znát i jejich vlastnosti. Někdy si totiž koupíme parádní kousek, ale doma zjistíme, že nám nesedí úplně tak dobře, jak se nám v prodejně zdálo. To samé se nám může stát při nákupu kožené obuvi v internetovém obchodě. Nemusíte však věšet hlavu. Přírodní kůže má totiž rozpínavé vlastnosti. Díky tomu dojde časem k rozpínání obuvi a boty se skvěle přizpůsobí vašemu tvaru chodidla. Ano, čtete správně. Je to takový malý zázrak, který nám syntetické kousky nemohou poskytnout. Samozřejmě bychom však měli i při nakupování obuvi pečlivě zvážit její velikost. Dámské, dětské a pánské kožené boty vždy zkoušíme v odpoledních nebo ve večerních hodinách. Chodidlo je již mírně nateklé a skvěle simuluje chůzi v trénu. Je to obdobné jako s prstýnky. Jestli-že jste příznivci nakupování online, postup bude následující. Měli bychom změřit délku stélky našeho chodidla a naměřený údaj bychom pak měli porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mají totiž nuance v číslování. Díky správnému měření a následnému porovnávání se tak často vyhneme nechtěným reklamacím. Je dobré zmínit i to, že kožené boty jsou i tzv. udržitelné a šetří tak naši přírodu. Udržitelný způsob života již akcentují ty největší světové obuvnické značky. Je tak z čeho vybírat! Než si obujete nové boty, bude pak dobré, když je nastříkáte impregnací. Zvýšíte tím jejich odolnost. Také je můžete uvnitř osvěžit speciálními obuvnickými spreji a vložit do obuvi ochranné antibakteriální vložky.           

Kožené boty, jak je roztáhnout– zjistěte, co se vyplatí udělat, než si obujete nové boty   

Černé kožené boty – originální styl outfitů

Pánské, dětské a dámské kožené boty jsou všestranný a velmi elegantní módní doplněk. Velké oblíbenosti se těší zejména černé kousky. Černé kožené boty snadno sladíte s jakkoli barevným oblečením. I obuv je pak módní doplněk a ty by k sobě měly ladit. Je dobré, mají-li vaše stylové doplňky i stejnou strukturu. Samozřejmě pak dobře působí i to, jsou-li módní doplňky vyrobené ze stejného materiálu, tedy v našem případě z kůže. Jako příklad si můžeme uvést černé kožené boty v hladkém provedení, které vkusně sladíme s koženým tmavým páskem v hladké variantě. K outfitu pak můžeme přidat elegantní hodinky s černým hladkým koženým řemínkem a koženou dámskou kabelku či pánskou tašku v hladkém stylu. Takto postavený outfit nebude mít daleko k dokonalosti! Černé kožené boty pak mohou ženy, muži a děti kombinovat i s oblečením se vzory a motivy. V letošní sezóně budou v kurzu zejména ty květinové a zvířecí. Pro romantické duše jsou tu tak k dispozici drobné květy, pro milovníky extravagance pak může móda nabídnout zebrované, leopardí nebo krokodýlí kousky. V kombinaci s černou koženou obuví a tmavými doplňky uděláte parádu.               

Dámské kožené boty – klasické boty pro každou ženu

Dámské kožené boty jsou základem každého elegantního botníku. Skvěle se kombinují s dalšími koženými doplňky. Dívky a dámy tak mohou vybírat kožené boty ke kalhotám, ale také k šatům a k sukním. Nosit je pak mohou do práce, ale i do města a na volnočasové nošení. Kožené boty mohou ženy vybírat i v nejrůznějších odstínech. V kurzu je zejména oříškový, ale i bordó tón. Nic však nezkazíte ani starou dobrou černou klasikou. Co se týče modelů, zaujmout by vás mohly i tyto vkusné kožené oxfordy Hispanitas. Líbit by se vám pak mohly i oxfordky značky Lasocki. Tento model obuvi je nadčasový a sluší všem ženám bez výjimky. Mezi nízké modely dámské kožené obuvi pak můžeme zařadit i stylové baleríny. Pro inspiraci koukněte i na tyto trendy baleríny značky Maciejka.        

Jak natáhnout koženou obuv – pohodlí a komfort při chůzi

Možná si říkáte, jak natáhnout kožené boty, aby nám seděly tzv. na míru. Existuje několik způsobů, díky kterým docílíme rozpínání obuvi. Řešením mohou být rozpínací spreje, které je třeba nastříkat na obuv a nechat je řádně zaschnout. Dále jsou nám k dispozici tzv. rozpínáky a roztahováky, které nám pomohou obuv mírně zvětšit a zvýšit jejich elasticitu. Dobré je také to, budete-li dávat vaši koženou obuv na tzv. napínáky. Obuv bude pěkně držet svůj tvar. Navíc jsou napínáky i velmi hygienické.  Po použití obuvi v ní totiž může cirkulovat vzduch a případná vlhkost nezůstane uvnitř vaší obuvi. Do kožené obuvi je pak vhodné používat i ochranné vložky do bot. Ty mají hned několik funkcí. Skvěle zabraňují šíření bakterií. Dále pak chrání vaše boty od prošoupání. Někteří z nás mohou využít i ortopedické vložky do kožené obuvi, které myslí i na naše zdraví. A na závěr už jen jedno konstatování. Jak jsme už zmínili, kožené boty mají tendenci se po čase rozpínat. Někdy tak stačí, když boty pořádně prošlápneme na výletě a ty se pak samy přizpůsobí našemu tvaru chodidla. Není tak potřeba ihned běžet do prodejen a nakupovat napínáky a roztahováky. Někdy je dobré dát tomu trochu času a kožené boty se přizpůsobí bez větší námahy. Na internetu pak kolují i nejrůznější babské rady. Můžete narazit na poučky o tom, že je možné boty roztahovat pomocí soli, octu apod.. My vám však raději doporučujeme ověřené obuvnické triky. Pomocí babských rad totiž může dojít k poškození struktury kožené obuvi. Často se tak místo kýženého výsledku dostaví zklamání. Určitě si vaše kožené boty nechcete znehodnotit, proto radíme, držte se ověřených postupů. Kožené boty se vám za to poděkují a jistě vám budou sloužit celou řadu let. Chcete-li pak zvýšit odolnost a životnost vaší kožené obuvi, určitě pak zařaďte do vaší výbavy i kvalitní impregnaci. Hodit by se vám mohl dále i ochranný krém v neutrální barvě a na nečistoty pak čistící pěna či gel. Impregnace chrání vaše kožené boty od sněhu a deště. Ochranný krém v neutrální barvě předchází oděrkám na obuvi. Dokonce pak dokáže i zakrýt menší rýhy. Čistící pěna nebo gel jsou pak důležité v tom případě, že si vaši koženou obuv umažete. Na ošetřování obuvi pak používejte speciální kartáčky a hadříky. Vše je k sehnání v každém obuvnictví či v obuvnickém e-shopu.          

Jak natáhnout koženou obuv – pohodlí a komfort při chůzi

Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
adidas Stan Smith, pantofle, Dámská obuv Tommy Hilfiger, adidas superstar, nike air max 90, lasocki, kosmetická taštička, basketbalové boty

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít